Californication (2007) (seriál)

Excelentný David Duchovny, možno v životnej role. Samozrejme, navždy tu bude agent Fox Mulder, ale Hank Moody je tak skvelo napísaná a zahraná postava,že budete len neveriaco krútiť hlavou alebo sa smiať až vám potečú slzy. Californication je top zábavné, zvrátené dielko, plné bizardných situácií, excesov, humoru a nahoty. Vyváženosť týchto prvkov "zábavy" robí z tohto seriálu fantastickú jazdu, na ktorú určite nezabudnete.......tak skoro :-)

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Ajajaj, 4 hviezdy tam zatiaľ sú, pretože kvalitný vizuál a veľmi dobre herecké obsadenie robí svoje. Vrchnosť by sa však mala rozhodnúť, akým smerom to chce ďalej tlačiť. Nadobúdam pocit, že dejových línií tu už začína byť prebytok a rozostupy medzi odhaľovaním jednotlivých tajomstiev sa zväčšujú do rozmerov, kde divák pomaly stráca prehľad o čo tu kurva vlastne ide ! Na druhej strane, sci-fi je moja srdcovka, takže ostávam verný ! Zatiaľ!

Castle na zabití (2009) (seriál)

Nejde ani tak o vyšetrovanie vrážd, to už je v každej TV Show z touto problematikou tak predvídateľné, že to považujem len za vatu na vyplnenie hluchých miest. Skvelý Nathan Fillion a Stana Katic však robia z tohto seriálu jeden veľmi podarený celok, na ktorý sa určite oplatí pozerať. Ak si máte vybrať zo všetkých tých NCIS a CSI, zvoľte si Castle. Pri takom obrovskom množstve nudných seriálových nepodarkov z prostredia detektívov a ich práce, pôsobí tento počin veľmi čerstvým a neohraným dojmom. Možno je to tým humorom, ktorý je príjemne vkusný a vy sa budete na konci každej časti usmievať. A to už priatelia, v dnešnej dobe nie je málo.

Na doživotí (2007) (seriál)

Charliemu po návrate z basy pripadá všetko ako jedno veľké sci-fi, nerozumie výrazom ako SMS, či GPS. Objavuje technologické novinky, napcháva sa tropickým ovocím a užíva si život v obrovskom dome za priznané odškodné. Zároveň nastúpi opäť na miesto policajta (toto je snáď možné iba v seriáloch z USA) a vyšetruje vraždy s novo pridelenou kolegyňou, popri tom stíha sondovať, ktože to ho pred rokmi podrazil a zabezpečil mu útulné miestečko v cele. To je asi tak všetko čo potrebujete vedieť ! Možno ešte to, že Damian Lewis hraje postavu Charlieho veľmi dobre, a jeho psychidelické pripomienky a vyšetrovacie postupy majú svoje čaro.

Živí mrtví (2010) (seriál)

100x prevarený námet v podaní Franka Darabonta ! Výborné ! :-)

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Výborné ! Úplne ma odrovnala tá uveriteľnosť prostredia, peniazmi sa nešetrilo a je to kráľovsky vidieť. Naozaj si pripadáte, že ste v roku 1920. Steve Buscemi zabŕdol do seriálových vôd a hneď obrovský úspech. Prohibícia je veľmi vďačná téma, pridáte do nej trochu medziľudských vzťahov, vône pušného prachu a príbeh, ktorý sa zakladá na reálnych skutočnostiach s postavami, ktorým trošičku upravili mená (viď. wikipedia) a výsledok trochu okoreníte výbornou réžiou, kamerou a hereckým obsadením...voala, skvelý seriál je na svete. Výborne pôsobí, teda aspoň na mňa, spôsob, akým postavy medzi sebou komunikujú, je to samé prosím, nech sa páči, ďakujem.....navzdory tomu, že sa príbeh točí okolo zločinu a gangsterov, získate dojem, že s tou našou dnešnou spoločnosťou je čosi v neporiadku ! Oproti ľudom spred 90-tich rokov nám niečo chýba a to dosť výrazne ! Snáď som sa vyjadril vyčerpávajúco. Boardwalk Empire patrí medzi to najlepšie, čo sa v roku 2010 natočilo. Neostáva nám nič iné, iba sa tešiť na druhú sériu, ktorá sa snáď objaví v druhej polovici roka 2011.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Skvelé ! Roky som chodil okolo tohto seriálu a nejak som sa nemohol donútiť začať ho pozerať. Až v jeden chladný januárový večer som si pozrel prvý diel. Hneď na to druhý, tretí, štvrtý...skončil som o 3-tej ráno a v robote som potom zametal stôl hlavou celý deň. Vic Mackey je parádna záporno kladná (kladno záporná ani náhodou) postava, ktorá mi prirástla k srdcu. Seriál ako má byť, písaný a točený srdcom, ktorý ukazaje prstom, konštatuje a rehoce sa nad tým, že nie všetky dobré a správne veci sa dajú dosiahnuť spravodlivosťou a zákonnými prostriedkami.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Pre milovníkov konšpiračných teorií odporúčam radšej knihu "Svätá krv a svätý grál" a k tomu si pustite hudbu Hansa Zimmera. Myslím že v tejto kombinácii bude kultúrny zážitok o niečo intenzívnejší, ako pri sledovaní filmu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

The Shawshank Redemption je pre mňa najlepším dielom kinematografie, aké bolo kedy natočené. Aj keď sa toto tvrdenie zakladá na subjektívnych pocitoch, verím že sa nájde pár miliónov ľudí, ktorí so mnou budú súhlasiť :-) ! Čím je tento film tak výnimočný ? Frank Darabont (ten hulvát) stavil všetko na jednu kartu. Nechal nás prežiť život človeka, ktorý bol nespravodlivo odsúdený za čin, ktorý nespáchal. Odsúdený a nechaný napospas krutému režimu Shawshankskej väznice, ktorý zlomí aj tie najtvrdšie povahy....ale nie nášho Andyho, pretože príbeh Andyho Dufresna predstavuje vôľu každého človeka bojovať proti nespravodlivosti . Darabont je výborný manipulátor a zmanipuloval nás všetkých psím pohľadom Tima Robbinsna a pehami Morgana Freemana. Búšil do nás tak vytrvale, že sa mu podarilo stvoriť legendu....na konci ktorej nás čaká oceán a zihuataneio, v mojom ponímaní ako symbol voľnosti a nového začiatku. Ech Frank, Sigmund Freud by mal z teba radosť!

V (2009) (seriál)

Veľmi rozporuplná TV Show. Joel Gretsch a Morena Baccarin hrajú výborne, ostatné osadenstvo mi pripadá hrozne nevýrazné a nudné. Scénaristi by si tiež zaslúžili dve-tri "po papuli". Niektoré dialógy sú tak stupídne, že pri gúľaní očami budete mať dosť času spočítať všetky nerovnosti vášho plafónu. Technická stránka seriálu neurazí, ale vo vytŕžení z nej asi nebudete. Mám veľmi silný pocit, že sa všetko zastavilo tak na pol ceste....zápletka zaujímavá, scénár zlý až veľmi zlý, hlavný zloduch výborný, kladné postavy (až na kňaza) nudné a veľmi zle zahrané. Istotne sa pýtate, prečo ***, keď mám toľko kritických výhrad. Odpoveď je jednoduchá. Zo začiatku to fungovalo tak ako malo, takže mi je jasné, že to ide, keď sa chce. Neviem či televízny štáb zmenil alkohol, ktorý sa tam chlastá, alebo prešli na iné cigára, ale mali by sa rýchlo vratiť k tomu, čo im pomáhalo robiť seriál v medziach pozerateľnosti.