Nedodržený slib (2009)

5 hviezd som neudelil len tak zo srandy. Možno si úplne objektívne tento film tak vysoké hodnotenie nezaslúži, avšak v porovnaní so súčasnou slovenskou tvorbou sa jedná o neuveriteľne kvalitný produkt. Nebojím sa tvrdiť, že ak zabŕdneme do medzinárodných vôd, ani tu by sa Nedodržaný sľub nestratil. Veľmi dobre natočené, citlivá a zároveň tvrdorealistická kamera, pre mňa až prekvapivo dobré herecké výkony a naozaj podarená technická stránka filmu (kostýmy, efekty, komparz...) ma utvrdzujú v tom, že aj u nás je možné natočiť film na úrovni. Pre mńa určite veľké prekvapnie, ale o to milšie.

Demeterovci (1976) (TV film)

Trošku zapomenutý snímok, aspoň čo sa mňa týka. Kvalitu však určite má, aj keď človek musí po všetkých tých amerických vyprázdňovačkách preladiť na úplne inú vlnu. Silná téma a skvostné herecké obsadenie, tu nebolo čo pokaziť.

Thor (2011)

Hopkins, mytológia, sci-fi, ufóni a pekné spracovanie. Pozrieť, stráviť a poslať potrubnou poštou.

Zrození Planety opic (2011)

Sun-Vu-kung by sa v hrobe obracal ! Nejak ma to minulo. Hlavný "o-pičák" mi bol hrozne nesympatický a to mi vlastne znehodnotilo celý kultúrny zážitok, ktorý som mohol z tohto prírodpisného filmu mať. Nezabudnuteľná scéna v druhej polovici filmu, kde správca útulku sleduje opičí zjazd UV KSČ u mňa vyvolala široký úsmev, takže som sa rozhodol filmu udeliť ** za komediálnu vložku. Som veľký fanúšik sci-fi, ale ZRODENIE PLANÉTY OPÍC je z môjho pohľadu nudná a sterilná, počítačovo animovaná, chlpatá patlanica. Vzhľadom na vysoké hodnotenie je však môj názor nepodstatný, pretože tí čo ma poznajú vedia veľmi dobre, že v niektorých aspektoch pripomínam opicu a takpovediac konkurencia iných opíc, môže vyvolávať negatívne pocity, v tomto prípade hodnotenie !

Jak funguje vesmír (2010) (seriál)

cca 160 miliárd galaxií v nám známom vesmíre a v každej z týchto galaxíí cca 100 miliárd hviezd (minimálne). Môžete si byť istý, že hokej sa nehrá len na tejto planéte. Neuveriteľne nádherný a detailne spracovaný pohľad na vesmír, síce teoretický ale o to vzrušujúcejší. Nič lepšieho v tomto žánri som ešte nevidel !

Zdrojový kód (2011)

Ja vám neviem...dobre to vyzerá, dobre sa na to pozerá, ale čo mal preboha znamenať ten koniec ? Ja nepotrebujem rozprávky od Walta Disney-ho, káčerova som sa v mladosti napozeral dosť. Škoda, že nikto nemal gule urobiť záver ako sa patrí. Takto je z toho len pekný sci-fi akčňák, ktorý sa vo vás rozplynie ako prd vo vetre.

Hříšníci a svatí (2010)

Wauuuu ! Veľmi podarený a namakaný akčňák.T Strieľa sa tam toľko, že keby tam šupli trochu Yperitu a vykopali zákopy, máme tu prvú svetovú vojnu v celej jej kráse. Prekvapenie leta !

Templář (2011)

Totálne prekvapenie, nečakal som to, ale o to viac je moja radosť väčšia. Naozaj veľmi podarený akčný snímok s puchom stredoveku a pohľadom na dobro, ktoré síce víťazí, avšak za cenu veľkých strát a hektolitrov preliatej krvi. Výborná hudba. Purefoy je drsňák a Giamatti je snáď sadista aj v skutočnom živote....viac takýchto snímkov.

Obřad (2011)

** Anthony Hopkins. * mačky. :-)

Falling Skies (2011) (seriál)

Je to suché, bez šťavy, bojím sa vysloviť slovo nudné ! Doktor histórie v podaní Noah-a Wyle-a bojuje ako robocop, odpaľuje C4 a po bitke si ide zahrať so synom badminton ? Zem napadli mimozemšťania so super technológiou, ľudia sú v bezprostrednom nebezpečenstve, napriek tomu na miestach kde žijú sa veselo dymí zo sudov, varí sa, perie sa, dokonca prebieha vyučovanie detí.........toto beriem ako nepodarený žart. Kde je beznádej, mŕtvoly po uliciach, špina ? Zase sa pri písaní scenára hulilo niečo z Crazy shopu ! A posledný klinec do rakvy je zaangažovanosť Stevena Spielberga do projektu ? Kde ? Najali ho na nosenie sódovky pre štáb ? Po vizuálnej/efektovej stránke taktiež nevychádzam z úžasu. Vytvoriť na Didaktiku Beta takéto grafické orgie muselo dať zabrať. Tfuj