Ostrov (2006)

Na ostrove žijú mnísi a jeden kurič, ktorý má viacej viery, ako všetci tí mnísi dokopy. " V pekle je veľa cností, ale jedna chýba - pokora. V nebi je veľa hriechov, ale jeden chýba - pýcha ".

Kmotr III (1990)

" Pozrite na ten kameň. Vo vode už leží už veľmi, veľmi dlho, ale tá voda do neho vôbec neprenikla. Taká vec sa stala i ľuďom. Celé dve tisícročia sú obklopení kresťanstvom, ale Ježiš do nich neprenikol, nežije v nich." Ďakujem naozaj všetkým zainteresovaným za neobyčajný filmový zážitok.

Kmotr II (1974)

Neoľutoval som preto, že žiadny príbeh tak pravdivo neodhaľuje svet politiky, peňazí a Vatikánu. " Nesmieš nenávidieť nepriateľov. Kazí to úsudok."

Kmotr (1972)

" Myslela som si, že z teba nebude človek ako tvoj otec. Môj otec sa nijak nelíši od iných mocných, ako sú senátori, alebo prezidenti. Vieš, ako naivne to znie? Prečo? Senátori a prezidenti predsa nezabíjajú ľudí. Teraz neviem, kto z nás je naivný. " Rozmýšľal som, ako si užiť víkend bez manželky a detí. Keď že mi už ťahá na 50-tku tak som si ho spríjemnil Kmotrom a neľutujem.

Odsouzeni k boji (2007)

" Nenávidím lampasákov, pretože im ide iba o medaile a na nás sa serú. " Pravdivá výpoveď o živote okupantov.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Veľmi dobré zakončenie príbehu o štátom ruinovanej Lisbeth. Noomi ma úplne očarila a už sa teším na ďalšie stretnutie. Tuším PROMETHEUS bude tým stretnutím.

Američan (2010)

" Mám v srdci otcovskú lásku. A vy ? " Film stojí a padá na atmosfére a tá tu bola fantastická hlavne vďaka vynikajúcej kamere. Keď k tomu pripočítame herecké umenie ( hlavne to Violantino - ukázala ho celé a v plnej kráse ) a prostredie stredovekého mesta je to proste lahôdka.

Adele: Živě z Royal Albert Hall (2011) (koncert)

Toto už nie je len o hudbe. Spievajúca sólistka- spievajúci muži, ženy, spievajúce deti. Tancujúca Adele- tancujúce publikum. Plačúca Adele- plačúce publiku. Mal som metrové zimomriavky a nakoniec- zlatý dážď.

Jana Eyrová (2011)

" Čo som stroj, čo nemá city ? Zato, že som neurodzená nemám dušu a srdce ? Nehovorím s vami ako normálny smrteľník ! To môj duch sa prihovára vášmu. Ako keby sme opustili tento svet a stáli pred Bohom ako seberovní." Priznám sa, doteraz ma nejaká Jana Eyrová míňala, ako " niečo pre ženy ". Hodnotenie ostatných užívateľov prebudilo moju zvedavosť. Povedal som si - žeby niečo ako Pýcha a predsudok ? Neoľutoval som. A ten koniec....

Duch Vánoc (1984) (TV film)

Najlepší vianočný príbeh, aký som videl. Tá pomalá Ebenezerova premena je úchvatná. Aký sa zrazu cítil ľahký, keď sa zbavil ega a pochopil, prečo sme tu. Len ma mrzí, že prejav lásky je spojovaný iba s Vianočnými sviatkami, ako keby si ich iné dni nezasluhovali. Naozaj výborný Scott.