Roky a roky (2019) (seriál)

Docela silná kávička.

Hotel Mumbai (2018)

Jakž takž, no. Nehodnotim náboženství. Moc Amerika, zbytečně moc filmový.

Beverly Hills 90210 - Pokušení sedmnáctého roku (1990) (epizoda)

Trable v ráji rodičů Walshových. Táta moc pracuje a mámu to mrzí, je pořád sama. Jim by píchal. Cindy si o tom chce promluvit. "Potřebuju cítit víc důvěrností, Jime!" "Chápu" říká Jim, "tak já jdu zas dolů, musím ještě pracovat." Cindy potkává bývalého kamaráda, profi fotografa Glena. Zve ho domů a tam spolu sedí do 3 do rána na gauči a povídají si. Jim to vidí s nelibostí. Brenda s Brandonem se přihlašují do výzkumu dvojčat. Děti cítí rodičovské potíže a chtějí jim pomoci. Vystrojí jim večeři, jenže ta končí ještě před předkrmem hádkou. Cindy jede v noci ke Glenovi, ten si od toho slibuje kdoví co, ale srdcařka Walshová ho pošle do háje. Dvojčata ji vidí od Glena v noci odcházet. Jsou zdrceni. Brandon: "Takovej hnusnej vobšourník!" Brenda: "Co je vobšourník?" "Vobšourník, Brendo, to je takovej sexuální žebrák." "To snad není možný, Brandone, nastartuj a přejeď toho chlapa!" Glen se vztyčenou hlavou odchází a přeje všem krásný rodinný život. Brenda posléze reaguje, že to byla zápletka lepší, než Romeo a Julie, nebo Pretty Woman. Průběžnou dějovou linkou dílu je Davidovo přání stát se novým školním DJ. Dylan se ani neukázal. Ach jo.

Beverly Hills 90210 - Vyšší vzdělání (1990) (epizoda)

Brenda a Dylan poprvé v jednom záběru. Dylan je frajer a Kelly s Brendou jsou z něj úplně v hajzlu. Brendu mrzí, že je brunetka, protože Dylan řekl, že dává přednost blond. Brandon nějak nedává dějepis. Dostává svou první trojku v životě. Brenda nemá dost peněz na novej účes. Donna řekne svou první pořádnou repliku v seriálu: "Jsem blbá, dala jsem si obě čočky do jednoho oka!" Kelly barví Brendě hlavu. Vyjde z toho katastrofa. V soundtracku jsou Depeche Mode a Policy of Truth. Na pozadí hraje skoro celá skladba. Učiteli historie se podělá auto a Brandon mu pomůže vyměnit kolo. Profesor se mu svěřuje, nacházejí k sobě lidskou cestu. Steve Brandonovi nabízí usnadnění testů, má ukradené otázky. Brandonovi se to příčí, ale neodolá, vidina další trojky je děsivá. Andrea ho přistihne, urazí se a nehodlá s ním už v životě promluvit ani slovo, a to ještě může být rád, že ho nebonzla. Brandona to trápí, dokonce i táta se ptá, co se děje a radí mu, aby se na svět víc usmíval. Dylan potká Brendu s katastrofálním účesem a vezme ji ke svýmu známýmu kadeřníkovi, kterej z ní zas udělá kočku. Brandon s Andreou řeší podvádění, test se změní v úvahu a Brandon to hravě dává, protože do taháku se ani nepodíval a poctivě se učil, takže pochopil souvislosti a neměl jen nabiflované odpovědi. Dobře to dopadlo.

Beverly Hills 90210 - Muž proti muži (1990) (epizoda)

Za Brandonem přijíždí dívka, se kterou chodil v Minnesotě. Je z toho naměkko, teda "tam dole" spíš na tvrdo. Celej tenhle díl je takovej dost testosteronovej (jak epizoda, tak Brandon). Chce po ní, aby v noci přišla k němu do pokoje. Máma Walshová něco tuší. Nemůže se smířit s představou, že by její dítě mělo v jejich domě sex, nebo co. I kvůli tomu budí tátu Walshe, kterýmu to je celkem šumák, ale slíbí, že si s Brandonem "promluví". Probíhá Brandonovo odpanění, ráno je jak na extázi, zpívá, tančí, objímá celej svět. Seznamuje holčinu s Dylanem, ta je z něj úplně paf a dost nepokrytě ho balí. Dylan je ale charakter a nenechá se. Brandon fest žárlí, a to až tak, že Dylanovi prostě jednu flákne. Dylan si ho chytne, a zblízka mu do očí říká, ať se probere a uvědomí si, kdo je jeho skutečnej přítel. Na povrch vyplouvá skutečnost, že slečna nepřijela jen tak na vejlet, ale že utekla z domova. Skandál. Brandon nutně potřebuje vědět, s kym vším spala. Ona mu tvrdí, že to je jedno a že on byl úžasně něžnej a bylo jí s nim nejlíp ze všech. Odjezd. Prozření. Střih. Brandon hraje s fogym basket u vjezdu do garáže, a starej přichází s oním "promluvením si". Brandon to bagatelizuje s tím, že o sexu už přece mluvili, když mu bylo 10. Nakonec mu to ale nedá a říká: "Vyřiď mámě, že jsem si dal pozor!" (dost drsný, pokec s fotrem ve smyslu: -"Jo, vojel jsem jí." -"Hmm, dobře ty.")

Legendy z Dogtownu (2005)

Kluci jsou nesympatický, holky jsou děvky, manageři jdou po prachách. Nic moc natočený, a třeba i jen oproti King Skate tak nějak nabubřele prázdný.

Beverly Hills 90210 - Poprvé (1990) (epizoda)

Taky se těšíte tak jako já? Oujé. Brandon s tátou hází na koš, směrování dílu je jasný. Brandon bude nejlepší v basketu. ("Nejsi na to dost mrňavej?" (C) Andrea & Steeve) Brenda chce řidičák. Brandon válí v přípravnym zápase (ale potopí tím Steeva) a Brenda si jede autoškolu. Nahrávka spadla do mono zvuku, sere mě to. Brandon nechápe, že být černoch a vítěz je stav mysli. Brandon není černoch. Basket vyhrávají černoši. Nevím o co mu jde. Doma si háže na koš a hraje si na vítěze. Steeve ve škole druhej den nahazuje nejšílenější košili všech dob (zelená chameleonská) a říká: "Nazdar!" Brandona sere protekce (černejch basketbalistů) sportovců (jde prý o zvláštní studijní program). Čmuchá téma na článek. Andrea kontruje. Jde o rasu? O sport? O vražedný článek? Brenda v autoškole vidí stopku a nechce přejet psa, výborně! Andrea odhaluje podvod a Brandon říká: "Já to věděl!" Brandon kašle na to, jestli je James bílej nebo černej. Následuje rodičovský ponaučení. Starý jdou na večeři ven a táta Walsch má pro syna konkrétní motivaci: Buď v sestavě a já cáluju pojistku na auto. Brenda v retro sluchátkách zvedá retro telefon. Kelly jí ukecá, aby si doma "půjčila" auto a přijela pro ní. Brenda si fandí. Jede prima. Došel benzín. Drama jak kráva. Tohle píšu online-jsem napnutej jak svině. Scéna z Natural Born Killers. Benzínka. Ukradený auto, ale nikdo mrtvej. Ach jo. Brandon musí vrátit knížky do knihovny, nebo dostane pokutu. Potká tam toho černýho basketbalistu a ten mu vysvětluje něco o rasismu, protekci, kastách a nespravedlnosti. Dneska už asi takhle nenatočitelný. Ukradli auto, který si Brenda "půjčila" od Brandona. Táta doufá, že Brandon uspěje v mužstvu, máma masíruje tátovi záda. Brandon si jde pokecat s baskeťákem Jamesem. Nejsou kovbojové ani pašeráci narkotik a oba bojujou o místo v mužstvu. Pod košem jsou z nich hnedle kámoši. Walsch dinosaur dává tátovskej pokec s Brandonem a dokonce i klíčky zůstaly v zapalování, zázračně, uprostřed křižovatky znovuobjevenýho ukradenýho auta (asi bych potřeboval pomoc s interpunkcí, interupcí nebo interněčím, sakra). Hurá! Co bude dál? Doufám, že v dalším díle bude David a taky Dylan, ten se mi moc líbí. Uvidíme se u další epizody.

Beverly Hills 90210 - Každý sen něco stojí (1990) (epizoda)

Díl třetí. Máma Walshová má problém. Přišla mexikánská pani a začala jí uklízet barák. To musí bejt slušnej masakr na sebevědomí. Starej Walsch jí o najmutí paní na úklid jaksi zapomněl říct. David pobíhá s kamerou po škole a jedno z děvčat se před ním svlékne do podprsenky, načež David omdlévá vzrušením. Brenda jde s holkama do butiku a mlsně slintá nad luxusním, z dnešního pohledu velmi hnusným oblečením. Její nová kámoška se s tím nesere a cpe si hadry na tvrdo rovnou do kabelky (která má rozměry menšího stanu). Zlodějku chytnou a spolu s ní i Brendu, coby jejího komplice. Telefon od policie a informace o tom, že jejich dcera byla přistižena při krádeži v obchodě, zastihne rodinu nepřipravenou. Walshové přece nekradou. Rodiče pochybují, svodů je v Los Angeles pro mladou dívku až příliš, Brandon ale stojí pevně za svou sestrou a její údajný čin mu přijde zhola nemožný. Brenda je Walsch. Walshové jsou čestní. Brenda nekrade. Ta je zničená z přístupu rodičů, a z toho, že je tak moc zklamala. Když už jí matka skoro věří, služebná najde v Brendině skříni kontraband (takhle doslova je to v seriálu řečeno) a tak jsou vytáčky marné. Kradené zboží si ale u Brendy nechala ona zlodějka, jenže takto to vypadá naprosto jasně. Brenda je nešťastná a s matkou na sebe na chvíli dokonce zvýší hlasy. Druhý den přichází zlodějka a kydá si popel na hlavu. Její rodiče staví obchodní centra a ona má vše, nač si jen vzpomene. Je ale nešťastná a těmito malými krádežemi se tak nějak ujišťuje, že je naživu. Závidí Brendě její harmonickou rodinnou pohodu a následně, jako všichni epizodní herci, mizí v propadlišti dějin. Brandon hledá práci. Zkouší to v restauraci, kde panují děsivé pracovní podmínky – rozuměj: po lidech se tam chce, aby makali. Sice za to dostanou minimální mzdu, ale co už. A tu vstupuje na scénu Brandon, prohlásí se za spasitele, roztrhá na sobě rondon a vzpřímeně odejde středem za dalším dobrodružstvím. Přizvukuje mu u toho Dylan, kterej do tý lepší restaurace naběhl v lacláčích s jedním laclem švihácky rozeplým – je to frajer! Dylan bere Brandona do PeachPitu a seznamuje ho s Natem, který mu vzápětí nabízí práci. Brenda byla očištěna, Brandon si našel práci a já se už teď těším na další dramatické zápletky. Bude Brandon v práci spokojen? Vyřeší Brenda konečně svůj problém se šatníkem? A co mexická služebná? Pašuje kokain? To vše a mnohem víc zjistíme v další epizodě.

Beverly Hills 90210 - Zelená komnata (1990) (epizoda)

mira007 tu zmiňuje hodně důležitej moment - Dylan to Brandonovi vážně přesně takhle řekl: "Chci být tvůj přítel!" Dokonalý. Tenhle díl se zhusta opírá do alkoholiků. Brandon se poznává s Dylanem (Luke Perry), když se společně zastanou nerdskýho prváka. Dylan vezme Brandona na pláž, kde mu ukáže kouzlo surfingu. S partou z pláže se pak "vloupají" do jednoho z pokojů v luxusním hotelu. To je pro morálního Brandona nepřijatelné, rozlobeně odchází. Dylan ho doběhne a vysvětlí mu, že hotel patří jeho otci a on takto jen machruje, aby ho lidi brali jako většího rebela. V partě jsou 2 kluci a holka, co se rádi napijou. Brandonovi jsou odporní a svou duchapřítomností zachrání blondýnu-alkoholičku před utonutím, takže body pro něj. Dokonce mu ani nevyhubuje máma, že přijde pozdě domu, protože je hrdina. Brenda řeší, že nemá co na sebe a nemůže si dovolit koupit džínsku za 150$, natož bezstarostně cálovat kartou jako Kelly. Jinak se neděje nic, jen Brandon napíše asi 4 věty o své adaptaci v Kalifornii, dá tam přirovnání k surfování a Andrea je z něj celá mokrá, že teda jako hurá, máme úvodník do novin. Brandon taky hned v tomhle 2. díle odhalí, že Andrea podvádí - lže o svém bydlišti a nárok chodit na West Beverly High by tak neměla. Jenže jde přece o nejlepší školu kolem a o vzdělání jde Andree nejvíc na světě, takže je tohle šmelo v pohodě. Móda je stále dost drsná, kompletně džínovej Brandon s patkou ve vlasech, která má asi 3 vlny. Brenda v tomhle díle už i nahodila ofinu, což je dost otřesný, tím spíš, když člověk vidí, že je fakt kočka a ty vlasy to takhle totálně zazděj. Tvůrci evidentně chtěli, aby jakože největší kočka byla Kelly, ale hrubě se nedaří. Ta totiž nosí ještě o řád strašnější modely než všichni ostatní. Do školy třeba chodí v růžovejch legínách, přes který má natáhlý tečkovaný bílý legíny po kolena - "velbloud" a zapařenost aproved. --- Nakousl jsem i třetí díl a už se těším, až si k němu v klidu sednu a budu moct sledovat další dobrodružství, trable a lapálie naší party. Trailer na 3. díl: K domu Walshových dorazí nějaká mexikánka a jelikož paní Walshová je úplná kráva, tak jí pustí do domu a ta v něm rázem začne uklízet... Jde o o dokonalý plán vloupání? Milenku Jima Walshe? A co na to Jan tleskač? Stay tuned!