Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Je moc tezke hodnotit kazdy dil trilogie zvlast. Patri k sobe jako by jeden film byly. A presto u prvniho dilu nemohu dat 5*, protoze ve srovnani s dilem druhym (Dve veze) proste nemohu dat stejne hvezdicek, nejde to. Dve veze pro me byly jednoznacne vrcholem! V prvnim dile se vse rozbihalo, napeti zacinalo a nasla jsem tam i par chvil, kdy jsem se "nudila" resp. byly na me ty chvile moc sladke a uz jsem si moc a moc prala az zacne ta akce:-) Klidne bych dala 5* hvezdicek, pokud bych druhemu dilu mohla dat 6* :-)

Star Trek: Do temnoty (2013)

Opravdu skvely film. Po vsech strankach. Ani jednou jsem se nenudila, ani jednou jsem nemela pocit ze scenariska je "uplne mimo", ani jednou jsem nezapochybovala o hereckych vykonech. Pokud toto vse jeste navic okorenim super akci a dobrejma vtipama, dostanu naprosto uzasny mix toho nejlepsiho, co soucasna filmova tvorba nabizi. Proc nemohu dat 5*? ! Protoze nas tvurci (ackoliv ne svou vinou) ochudili o to nejdulezitejsi - napeti. Uz dopredu vim, ze se nikomu nic nestane, nebot se jedna o "mlade verze" tech puvodnich postav ze serialu. Netvrdim, ze bych jinak neocekavala happy end (kdyz jde o americkou produkci), ale tady to proste vim a tak me jakekoliv srdceryvne sceny nemohou nikdy poradne dojnout, nikdy nemohu pocitit mravenceni nebo husi kuri z toho "jak to dopadne". Presto 4* jsou zcela zaslouzene a tvrde odpracovane. P.S. doufam, ze si britsti kolegove vzali priklad z vykonu naseho nove Sherlocka a treba mu dovoli ukazat vic ze sveho akcniho potencialu i v ramci serialu SH:-) Byla to vskutku osvezujici podivana, tak charismaticky zapornak se hned tak nevidi:-):-):-)

Pěst Ježíšova (2012)

Kazdy musi nekde zacinat:-) Az budou mit kluci sikovni k dispozici poradny namet, opravdove triky, milionovy rozpocet ... bude se opravdu na co tesit. A ja si ted jdu koupit nejakou tu rybicku... clovek ani buh nikdy nevi, kdy se mu nejaka ta rybicka muze hodit..-) 4* (i za ten super prakticky tip, ze se nema krisit objesenec, kdyz jeste visi:-))))

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Ani po letech me neomrzi se na tento serial divat. I kdyz uz vim, jak to dopadne, je mi to fuk, protoze to hlavni se pro me odehrava mezi D a M. Snad nikde jinde jsem nezazila takove jeskreni, jako prave mezi Jamesem a Harriet. Slovensky dabing by uzasny (v cestine jsem to jeste nevidela a ani to nemam v umyslu). Vzdy jsem rikala, ze jsou nejhezci Anglicane (on puvodem z Ameriky, ona z Jizni Afriky:-)). Je mi naprosto jasne, proc nakonec museli i v realnem zivote skoncit spolu, protoze jsou proste bajecni. Davam 5* (uznavam, ze tech 5* davam hlavne kvul Da M a ze mozna po te technicko-filmarske strance je tenhle serial i o chlup horsi nez Profesionalove, ale me to nevadi:-)))))

Profesionálové (1977) (seriál)

Serial, ktery neomrzi ani po 4 shlednutich:-) Proc? Protoze je zkratka tak dobry. Ma skvely scenar, skvele herecke obsazeni, nespoleha jen na kriminalni pribeh, ale priblizuje nam jednotlive postavy i z lidskeho hlediska (a tak mame moznost s nimi "zit"), je plny akce a napeti, ale hlavne britkeho anglickeho humoru, ktery casto zustava az v morku kosti. Pro me taky jedno z nejlepsich del ceskeho dabingu a snad jedina kladna postava, kterou kdy daboval Petr Oliva.:-) Nejsou potreba zvlastni efekty ani strilecky s tunama naboju. Staci dvojka hezkych, vtipnych a obcas drsnych chlapu a jeden prima zasadovy sef, kopa kriminalnich zapletek a uspech je zarucen. Jedine dily co me nebavily, byly ty, kde se projevuji diplomaticke a politicke sily, tam me to v samotnych pribezich vadilo, ale takovy je zivot. Politika a rezimy jsou proste soucasti nasich zivotu at uz v realu ci na platne. Davama 5*.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Tohle nikdy nebude dilo, ktere by stmelovalo davy, ba naopak, vzdy bude vyvolavat rozporuplne reakce. Mezi 30 dily jsem nasla nekolik, kterym bych dala 5* (Kvadratura zeny, Tatranske pastoralie a Studna); 4* by si urcite zaslouzily (Medirytina, Strach, Proklete dedictvi nebo Bestie). To ze se pak v nekterych dilech projevuje politicke pozadi, kontext udalosti apod. je zcela logicke, protoze ad1/ byly natoceny v urcitem politickem rezimu a ad 2/ v te dobe se tyto veci proste dely. Politicke dily (a nekdy i nohem vice politicky motivovane nez v serialu o Zemanovi) nalezneme i u tak skvelych "zapadnich" serialu jako Profesionalove ci Dempsey a Makepeace. Ja musim smeknout pred panem reziserem, ze se snazil pojmout cely serial co nejvic civilne, nekdy s nadsazkou a humorem a pokud uz musel zahrnout "propagandu" tak se snazil tak ucinit "co nejmin". Ano, jsou tam dily, ktere me nebavily a s detektivkou nemely nic spolecneho, spis slo o vypln pro dokresleni udalosti v politice (a dokazu si predstavit, ze to byly dily "na objednavku"), ale i tak si myslim, je videt snaha odsunout "politickou kasi" na vedlejsi kolej a budto se zamerit na jednotlive osoby a jejich osud (Stvanice) nebo na akci a exteriery (Poselstvi z nezname zeme). Po filmarske strance je to uzasny vytvor, ktery maloktery cesky soucasny film ci serial muze v dnesni dobe zastinit. Herecke vykony me utvrdily v tom, ze na place kazdy odvedl "maximum". Celkove tedy davam 3*.

Žít po svém (2005)

Velmi prekvapive dobry film: nevtirava pohoda, zajimavy pribeh, dobre zahrane postavy. Nenudila jsem se a cely ten pribeh mi utekl pred ocima, ani nevim jak. Kazda z postav byla radne propracovana. Scenar nemel prakticky slaba mista a postupne se rozplytalo mlhave klubko davnych krivd a cinnu. Pomalu a lehce, jen diky naznakum; at uz pomoci slov ci obrazu. Davam 4* a radim do sve videoteky... uznavam na letni parbu s kamaradama to asi nebude "to prave orechove", ale na chladne vecery, se sklenkou dobreho vina... Myslim, ze super!

Velký Gatsby (2013)

Jedna hvezdicka za soundtrack, jedna hvezdicka za kostymi a jedna hvezdicka za vypravu. That is all, lituji. Nejen ze pribeh byl az prilis banalni na to, aby hlucha mista vycpala teatralnost a opulentnost, ale navic to proste chemicky nefungovalo. Ustredni love story mi prisla "az moc" prehrana a vymyslena. Autorum se (aspon u me) nepodarilo vyvolat pocit, ze se opravdu maji radi. Ze strany Leonarda bych to skoro prirovnala s uchylkou ci posedlosti a u Carey jsem snad ani jednou nepocitila mravenceni nebo naznak lasky. Vrchol tomu vsemu autori nasadili, kdyz u "hlavni milenecke sceny" musel vypravec vysvetlovat, co se jako mezi nimi deje... ze jako splynuti dusi.. ci co. (copak scenarista nebo reziser nikdy nevideli treba "Zapisnik jedne lasky"?!) Pro me to byly 3hodiny nudy, s nekolika svetlymi okamziky - house party ala 20leta, tea time s "botanickou zahradou" nebo ta uvodni psychoticka party v tajnem byte pro zalety. Davam 3*. (a asi si ten film uz nikdy znovu nepustim?!)

Iron Man 3 (2013)

Ja jsem spokojena. Sla jsem do kina na "obycejny" komiks a dostala mozna jeste vic. Nebylo tam misto, kdy bych se nudila, nebylo misto, kdy by me to nebavilo a navic se mi libil hlavni zapornak:-) Z kina jsem odchazela dobre naladena a plna vizualnich efektu a neotrelych napadu. Jedine, co me trosku vyvedlo dejove z miry byl fak, ze se IM3 odkazuje na Avengers...To mi prislo rusive a havne uplne zbytecne... V sale navic mohla byt spousta lidi, kteri Avengers ani nevideli, tudiz si chvili museli pripadat jak na Marsu... (no mozna je to prehnane, ti co jdou na IM3 asi byli i na Avengers), ale i tak. Tohle mi prislo jako nejvetsi vada na krase IM3. Na druhou stranu to byl nejjednodussi "osli mustek" jak IM dostat do stavu deprese/resp existencialni krize:-) a asi gho tak "polidstit". Samotny trend polidstovani skoro vsech "nadlidskych" hrdinu a hrdinek mi prijde dost mimo, ale to uz je halt americka produkce a podle mych zkusenosti se tomu nevyhneme ani v dalsich dilech at uz cehokoli (IM4; Avengers2; Thor 2 apod.)...Davam 4*; skoda, ze nemohu dat vic.

Zpátky ve hře (2012)

Celkem ne nudny film o velmi nudnem sportu. Ve srovnani s Moneyball dokonce romanticko-akcni bijak! Ano, jede to podle sablony rovnejsi nez pravitko; a ano, vite dopredu, co se asi stane; a ano, obcas mate pocit ze je to pritazeny za vlasy; a ano, Justin neni herec:-); a ano jsou tam misty hlucha mista, ale jinak se docela bavite a prekousnete-li prvnich 30minut, docela vas to chytne. V te soucasne bide, co nam filmarina nabizi, davam s klidnym svedomim 3*. A navic jen ten kdo zazil jako ja 4,5h priserne nudy na opravdovem basebolovem zapase (a to se jednalo prosim o kubanskou ligu - neco jako finale LM v evropskem kontextu) prokladane legracnimi pohyby rozhodciho a "povinnem" zvykanim anyzu a seminek vi, ze vic akcni uz to proste o basebolu byt ani nemuze a ze tocity mic je po sportovni strance vlastne vrcholnym orgasmem.