Nic nás nerozdělí (2012)

Ackoliv by se dej samotny dal asi pojmout do 30minutoveho kratkometrazniho dokumentu, nenudila jsem se. Bohuzel se ale take nekonal pocit velkeho ohromeni :-( Skoda! Ewan McGregor a kupodivu detsti herci mohli predvest mnohem vic, pokud by dostali prostor. Jelikoz se film odehrava v Thajsku, a ne v nejakem bohem zapomenutem koute Jizni Ameriky, kde ani tyden nemusite "potkat" zivou dusi a hned za stromem vas neco sezere, musi se divak smirit s tim, ze jediny puvod napeti je otazka "jsou mrtvi nebo ne?" a po odhaleni tohoto otazniku se uz jen ceka na konec filmu. Davam 3*.

Řeka (2012) (seriál)

Prvni rada kompletni a ja se prijemne bavila, obcas se poradne lekla a obcas se poradne zasmala. Je to spravna oddychovka, zadna krvarna, neokoukani a sympaticti herci, zajimave prostredi i namet. Pochopitelne ze se autori nevyhnuli nekolika scenaristickym paradoxum, ale to mi ani moc nevadilo. Osm dilu je totiz dost malo na to, aby clovek "zapomnel". U tech nechutnych telenovel je podobnych paradoxu 60 na serii, ale ta ma tolik dilu, ze si toho clovek ani nema moc sanci vsimnout:-) Doporucuji, pokud chcete vyzkouset neco "jineho". Velmi solidni 3*, spis 3* +1/2 *

Nespoutaný Django (2012)

Prvni hodina filmu by si zaslouzila i 6*. Klasicky Tarantino, uzasny Waltz a supr akce, skvely scenar. Jen ze pak se to trosku zvrhne na dlouhy reci a malo akce. Je pravda, ze ta akce, ktera zbyde je "bomba", ale na 2hodiny vlaznyho kaficka to proste nestaci. Je mi lito, ale byla jsem z filmu zklamana a ke konci jsem se uz opravdu nudila. Mozna to nebylo ani tak tim nedostatkem akce v zaveru, ale spis tim samotnym nametem ...Bylo letos neco jako "vyroci otrokarstvi v Americe"?! ... protoze uz je toho trosku "zu viel":-(. Scene jak Tarantino vyleti do vzduchu davam taky 6*, ale ani to bohuzel nemuze odvratit fakt, ze celkove to dava 3* max, a i tak si muzete ke konci chodit varit caj kolikrat chcete a stejne o nic neprijdete:-(

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Jasne a strucne: nic moc:-( ovsem porad lepsi nez dratem do oka.....! Ach ta rutijni prace, ach ta absence zajimavych nametu uz i u akcnich filmu, ach ta flustrace z tolika dobrych hercu, kterym musi byt dosti nevolno z takoveho scenare. Ale i slozenky je potreba necim platit.... Abych ale nebyla jen a jen kriticka, kdyz se na*rany pozarnik konecne rozparadi a da vsem na budku, je to docela jizda. Bruce je jako vzdy okouzlujici a Vincent v roli vsehoschopneho lotra prijemne prekvapuje. Takze vastne to nebylo zase tak zle....zaslouzene 3* (Poznamka pro Americke producenty a rezisery - "ten zlej" by se mel poznat urcite jinak nez podle cerveneho hakoveho krize vytetovaneho na krku);

30 minut po půlnoci (2012)

Vypada to, ze CIA cistila archiv nekde pobliz Hollywoodu… takova nadilka v jednom roce, nejdriv Argo ted tohle… Diky filmu jsem si poskladala dalsi stripky mozaiky a dala do souvislosti spoustu utoku a udalosti. Nejvic jsem zustala paf z toho utoku na nejvyssi predstavitele CIA, kde je zradil jejich vlastni informator. Cim dele pokracoval film tim vice ve me propukal odpor k tem blbcum co sedi ve vedeni techto velkych korporaci a mari snahu tech normalnich co doopravdy “makaj”. Plne jsem chapala flustraci hlavni hrdinky a vic a vic nenavidela ty nabubrele papalase. (uz chapu proc agentku nepovysili, ne zduvodu provaleni informaci, ale proto, ze ted vsichni vedi jak jsou ti blbci neschopni…)Nicmene i tak ve me film jako celek nezanechal zdaleka takove stopy jako Argo. Uskali, proc ten film na me nezaposobil nejak hloubeji je nekolik; styl vypraveni pribehu je hodne reportazni, nedal mi moznost se nejak vice vcitit do postav, spis jsem se na to divala jako na dalsich 168 hodin…; diky reportaznimu stylu mi take ve filmu chybela hudba, hudebni doprovod a taky mi chybel vtip. Myslim, ze trocha vtipu a malinko nadsazky by filmu rozhodne neuskodilo a nijak by nesnizilo zavaznost tematu. Jediny vtip ktery jsem zaznamenala byl ten ve vytahu: “She is fucking smart”… “We are all smart” (tady me napada takova adaptace na klasika “zeny jsou kurevsky chytre” “ a ty co ne, jsou kurevske…” :-)) Takze bouzel za me jen 3*… (navic jsem u filmu usnula, urcite nemohu dat vic:-()

REC (2007)

Jo, tak to melo "koule"!!! Takhle to vypada, kdyz Evropska produkce nakope Hollywoodu zadek! Ano, je to "klasika" a kazdemu hororovemu nadsenci dojde "vo co gou", ale i tak jsem nespustila z obrazovky oci a mela husi kuzi. Paradoxne, to co je dnes povazovane za "cool", bylo to jedine co mi na filmu vadilo (a proto nemohu dat 5*), a to je ta kamera ala "Blair witch" nebo "Paranormal activity". Nedela mi to dobre, a obcas to vlastne i skodilo, nebot si clovek nemohl vychutnat scenu v celem rozsahu natoz detailu. Nejvic me asi dostalo, ze jsem mela pocit, "jasne tohle se fakt muze stat u sousedu"...Realisticnost nadevse! Nemohu jinak nez dat 4* a hluboce se poklonit a zatleskat (ve stoje). Muchas gracias amigas espanoles, muy bien!

Zrcadla (2008)

Spokojenost a misty dokonce velka spokojenost. Lekani jsem tam mela vic nez dost, napeti ze me neslezlo az do konce a tleskam za zaver - konecne neco originalni (trosku na zpusob japonskych/asijskych hororu), ale i tak to zafungovalo (pro me neocekavane - a to se cenni vysoko!). Kiefer byl navic uzasnej a docela jsem litovala, ze tech 100 minut ubehlo tak rychle...4* (jen si preju, aby autori konecne pochopili co funguje a co ne... a prestali tocit ty hororove slataniny...); na FAMU doporucuji zaradit jako "povinnou cetbu" :-)!

11-11-11 (2011)

"Ale jako jo...", tohle by docela slo. Ackoliv minimalisticke, tak s dostatecnym napetim. Takovych nametu tu sice bylo uz hodne a mozna i lepe zpracovanych, ale nezatracovala bych toto pojeti. Pro "fajnsmekry" to ma tu nevyhodu ze dopredu odhadnou dej, takze jedine co zbyva "obdivovat" je vizualni stranka a hudebni doprovod. Oboji je misty dobre, misty prumerne a misty "amaterske". Kdyz neni nic lepsiho "po ruce" takova mensi oddychovka prijde vzdycky vhod. 3* (P.S. je zvlastni, ze i kdyz vime jak se vira da zneuzit a jakou moc si cirkev skrze ni udrzuje a buduje, stale podlehame?!)

Vidění (2000) (TV film)

Takova "C"ckova ducharina. Na horor to ma moc malo napeti a desu, do kriminalky prilis predvidatelny dej, do komedie malo vtipu a na pohadku az moc mrtvych deti... takze uz jen zbyva docela sympaticke obsazeni a par leknuti. A jedna technicka polemika - nevim proc duchove nejsou videt v zrcadle, kdyz naopak ve vsech/vetsine takovych filmu se objevuji duchove prave v zrcadlech??!! No mozna mel scenarista rad upiry a nejak to namichal... Priste by to chtelo silnejsi davku, a ne tenhle osmkrat vylouhovany cajicek.

Sestra tvojí sestry (2011)

Tak tenhle film mi zase poradne hnul zluci - boze promin, "to byla ale kravina". Pravda moje blbost - nedostatecne jsem se asi pripravila (lobotomii mam naplanovanou az za tyden)... treba pak se budu u tohodle filmu bavit a ne si jen tahat vlasy a rikat si proboha kdo to psal??? A jak to, ze takova herecka jako Emilly Blunt do toho vubec sla?! Cetla vubec scenar?Nejdriv jsem si myslela, ze "palacinkova" ranni debata trhne prvni misto (It is great. Yes it is great. Really? Yes, great. Oh, no it is horrible, No no no, it is great...), ale ouha to co pak prislo bylo jeste horsi :-( Veta "I didn´t want to have baby with him, I wanted to have baby with anybody" jednou jiste vstoupi do dejin scenaristiky (ja vim ze v realite existuje nekde "kr*** nebeska", ktera je schopna tuhle vetu opravdu vypustit, ale proboha proc o ni tocit film a nebezpecne tim "zamorit" mene nebeske kamosky. Ale kdyz film dospel do bodu, kdy hlavni hrdinka (zrazena, podvedena apod.) nabizi "pestounskou peci nenarozenemu diteti sve "sokyne" v case t+48hodin... bylo filmu odzvoneno. Nevim kde to nasbiralo tolik cen a oceneni a vlastne ani ty komentare tady, na csfd, nejsou zase tak zle. Vysvetluji si to kouzlem prirody a romantikou "osamocene" ale super moderne zarizene chaticky "in the middle of nowhere"....1* (a s hodne odrenejma usima)