Predátor (1987)

Vždycky mě zajímalo, co si asi myslí predátor, když mu Arnold říká: "Ty máš ale držku". Došel jsem k závěru, že ho v tu chvíli napadlo: "Nápodobně".

Návrat do budoucnosti (1985)

Sci-fi klasika osmdesátých let, která ani po letech neztrácí nic ze své kvality.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Je to zvláštní, když se člověk dívá na trilogii, kde je kvalita všech tří snímků zhruba stejná. Když pominu sérii o Jasonu Bourneovi, která má vestupnou tendenci, nebo originální Star Wars, kde není vítězů ani poražených, ta nám toho moc nezbývá. Ale mezi opravdu kvalitní trilogie Návrat do budoucnosti rozhodně patří, jak dokazuje třetí díl.

Věc (1982)

No, dal jsem si pěkně na čas než jsem tenhle film shlédl... Konečně se mi poštěstilo a musím říct, že mě ten film bezbranného uvrhl zpět do dětství, kdy jsem na tajňačku koukal na horory a pak jsem měl strach si dojít ve tmě na záchod. Tak přesně to ve mě tenhle film po dlouhých letech vyvolal.... Skvělý béčkový horor skvělého Johna Carpentera se skvělým Kurtem Russellem a skvěle nebéčkovým (i když otevřeným) koncem, u kterého musíte dávat pozor, abyste pochopili jak to je....

Hrátky s čertem (1956)

Ani každoročním opakováním tahle pohádka nezevšední. Dvojice čertů v podání pánů Filipovského a Neumanna je kouzelná a Josef Vinklář tady mluví takovým způsobem, že z toho jde jednomu hlava kolem. Zajímalo by mě, jestli byl monolog Martina Kabáta o praktikách pekla mířen i trochu jiným směrem. Jistá podobnost tu totiž bezpochyby je.

Rukojmí v Bella Vista (1979)

Jediné, co tenhle film alespoň trochu pozvedá je obsazení a závěrečná přestřelka. Taková se u nás často nevidí. Že se ovšem jedná o pitomou komunistickou ódu na soudruhy, o tom žádná...

Usmívat se, prosím (1991) (TV film)

Ivana Chýlková s Janem Kanyzou tady prostě válí a tak tenhle filmeček pozvedají na vyšší úroveň.

Atentát (1964)

Pořád si nejsem jistý co mám dát. Tluče se ve mě fanoušek filmový s fanouškem historie. Chtělo by to o něco delší stopáž. Takhle to vedlo ke zbytečnému zjednodušování. A trošku mě štvala smrt Jana Kubiše, který zemřel na následky zranění od střepin granátů, a ne sebevraždou. Ale jak jsem již podotkl v komentáři k Hříšným lidem, jedná se o nejlepší film režiséra Sequense, které ještě doplňují nepřekonatelné herecké výkony většiny zúčastněných. Takže za 5*.

Smrt černého krále (1971)

Z tohohle filmu mi nikdy není moc dobře po těle. Postava černého krále umírá v podstatě nadarmo. Hodně smutný film, jehož bezútěšnost vyvažuje trochou humoru jen skvělý Stanislav Fišer ve své nejlepší roli.

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Přijde mi to jako nejslabší díl čtveřice celovečeráků, ale i tak se jedná o mnohonásobně lepší detektivku, než jaké vznikají třeba dnes.