Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (1 000)

plakát

Enola Holmesová 2 (2022) 

Na jednu stranu je to asi ta největší feministická agitka co jsem kdy viděl, na druhou stranu je tu ovšem jedna z nejsympatičtějších silných ženských hrdinek, co je v posledních letech k vidění. Není ze všech nejsilnější, má emoce, nedělá z mužských postav neschopné imbecily (vždyť tu jsou minimálně dvě opravdu sympatické mužské postavy, což je o dvě víc než je v těchhle filmech zvykem. Není to nic převratného, ale rozhodně to neurazí.

plakát

Jak jsem poznala tvého otce (2022) (seriál) 

Není to vtipné. Jasný, to by se zdálo, jako taková malá muška, jenže u sitcomu to fakt nasere. 😁 A do toho je to šíleně neoriginální. A ne, tím nemyslím, že je to nepřímé pokračování HIMYMu, ale že snad každou zápletku už jste někdy někde viděli. Postavy navíc nejsou moc zajímavé a neutáhnou to. Jediný trochu vtipný je čas od času Charlie, ale jindy je zase svou neschopností příšerně otravný, takže ani on není dostatečným důvodem ke sledování. No prostě je to seriál k prdu. Resp. po prvních pěti epizodách jsem tu nenašel nic, co by mě nějak zvlášť zajímalo.

plakát

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda) 

SPOILER: Tak po prvních dvou dílech, které nebyly až tak špatné (až na to Obi-Wanovo neustálé používání blasteru) se nám to dostalo přesně tam, kam nikdo nechtěl. Záporačka je pořád otravná. V prvním a částečně druhém díle to alespoň vypadalo, že má na Obi-Wana nějakou osobní pifku a že tedy uvidíme nějaký zajímavý dějový oblouk, ale teď to vypadá, že se jenom chce zalíbit Vaderovi. Ten konec s chycením Leii byla navíc slušná haluz. Do toho Obi-Wan, jeden z nejlepších Jediů tady dostane šílenou nakládačku od Dartha Vadera, což mě přivádí k otázce, jak chtějí vysvětlit jejich rozhovor v Nové naději. Nebo se Vader pořád považuje za učedníka a to, že z Obi-Wana udělal totální trosku, to nic neznamená? Ta lokace byla navíc strašně nezajímavá, stejně jako samotná bitka.

plakát

Vyšehrad: Fylm (2022) 

Já vůbec nevím, jak mám tohle hodnotit. Ten film je příšerná pí*ovina, ale nestydí se za to a nepokrytě si to užívá. I jindy výborní herci tu místy hrají naprosto příšerně, ale je poznat, že je to záměr. Vtipy jako kdyby psala parta čtrnáctiletých, zhulených, fotbalem posedlých nadrženců, ale jako kdyby to psali od srdce. Když tomu dám tři nebo čtyři hvězdičky, tak to úplně nevystihne, co si o tom myslím, na dvě hvězdičky jsem se u toho až moc dobře bavil a pět hvězdiček tomu nemůžu dát, protože to už by si leckdo mojl fakt myslet, že mi totálně jeblo (stejně jako Lavi jebnul Lucčinu mámu). Ale jo, dám tomu čtyři a tenhle zbytečnej, vysvětlující komentář.

plakát

S Hurvínkem za lékařem (2005) (pořad) 

Jednu hvězdu dám za dobrý úmysl. Ale ten zbytek? Hurvínek v podání Martina Kláska mi vždycky přišel strašně uječený, ale na rozdíl od všech ostatních alespoň umí docela hrát. A to nemluvím o tom, že hlavní roli svěří někomu, kdo neumí vyslovit R a Ř.

plakát

Hlídka - A Near Vimes Experience (2021) (epizoda) odpad!

Řekl někdo těm dacanům, že Terry Pratchett nedávno zemřel a tudíž do něj kopat je krajně neslušné? Co to s těmi postavami, pro Krista pána, udělali? Už jen ztvárnění Karotky je regulérní svatokrádež! Jestli se někdy dostanu až do druhého dílu, tak se bude jednat o nejvyšší formu masochismu, jakou jsem schopen podstoupit. A i kdybych knížky nečetl, asi by mi příběh s Karcerem Dunem přišel jako ta nejokopčenější ptákovina.

plakát

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda) 

Asi nejslabší epizoda - adaptace vynikající povídky Konec světa se hodně nepovedla. Do toho linka s Yennefer ze začátku nepůsobí moc zajímavě - to nejlepší teprve přijde. Na druhou stranu je písnička Tak dej groš Zaklínači fakt parádní.

plakát

Thor: Ragnarok (2017) 

Rozhodně jedna z nejlepších Marvelovek v rámci MCU, minimálně v pozdějších fázích. Stejně jako v případě Strážců galaxie, i tady už jim konečně došlo, že ačkoliv si MCU filmy hrají na podívanou pro všechny (a občas se jim to podaří), pořád se jedná o puberťácké komedie. Jelikož wau efekt propojeného vesmíru už dávno pominul, tak je dobře, že to Taika Waititi vzal takhle od podlahy a neštítí se sebedementnějšího fórku, jen aby byla švanda. Neplánovaně (alespoň predpokládám, že to není naschvál) mu v dosažení cíle pomáhá i slabší CGI, díky kterému si občas připadáte jako ve videohře (zatímco u Wonder Woman nebo Black Panthera to bylo na škodu, sem to krásně sedí). Chris Hemsworth se tu vyřádil jako nikdy, Tom Hiddleston si to taky vyloženě užívá a Jeff Goldblum je zrovna v tomhle filmu k nezaplacení a jeho obsazení přesně zapadá do ujetého stylu tohohle filmu.

plakát

Godzilla II Král monster (2019) 

Jak můžou mit tak skvělý VFX tým (všichni kaiju vypadají naprosto úžasně) nebo výborné herce a takhle debilní scénář? Nebýt tam lidi, tak je to naprosto úžasná púlhodinovka. Ale takhle je to k nesnesení. Lidské postavy ten film srážejí tak o 70%. Až tak špatný to s nima je. V celé téhle sérii stojí většina lidských postav za vyliž, ale tady je to extrém. Hrůza a děs. A stejně jako u Godzilly z roku 2014 mi na nervy šíleně lezla ta snaha ukázat za každou cenu, že bezejmenné děti jsou v pořádku. Naštěstí to zrovna tady bylo jenom jednou.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021) 

#ZackSnydersJusticeLeague Dokoukáno jest! Je to nejlepší film všech dob? Samozřejmě že ne (to žádný superhrdinský film není). Je to nejlepší komiksovka všech dob? Taky ne. Je to stejný film, jako ta patlanina z roku 2017 (zdravíme hlavouny od Warnerů a Josse Whedona), která v kině totálně propadla? Tak to ku**a ani omylem! A co to tedy je? Je to jedna z nejlepších superhero týmovek? Na 100%. Je tam humor, který funguje, ale nevyrušuje (zdravíme většinu filmů z MCU)? To ti Véna písk. Je Flash mladý tele s ukecanou hubou? Jó, to tedy je, ale na rozdíl od předchozí verze je to tady velice sympatické a ta postava člověka celou dobu baví (nejlepší hlášky má Alfred v podání Jeremyho Ironse, ale Flash je těsně druhej). Je Wonder Woman ještě víc bad-ass než v předchozích filmech? Jeden by to neřekl, ale rozhodně. Je Ben Affleck nejlepší Batman? V tomhle filmu asi ne, nejlepši byl v BvS, ale je to nejlepší Bruce Wayne a vyzývám každého, ať mi to vymluví. Je Aquaman sympaťák a drsňák? Hell, yeah! Je Cyborg zajímavá postava, se kterou může člověk soucítit? No baže (na rozdil od předchozí verze). Je tam výborná hudba? Ne tak úžasná jako v Muži z oceli a BvS, ale na poměry komiksovek silnej nadprůměr. Šlo by to zkrátit? Šlo, ale když už to mělo vyjít na HBO Max, tak není proč. Zasloužíme si další díl? SEM S NÍM, DOP**ELE PRÁCE!!!! Vytáhněte si hlavy ze zadků, dejte Cavillovi s Affleckem pořádnej balík, aby vám to nehodili na hlavu a s chutí do toho!!! Třeba ještě není pozdě. #restorethesnyderverse