• Krátkometrážní

Rozčarování (2018) (seriál)

Princezna ožrala, věčný naivka Elfo a naprosto pekelně rozkošný Luci. Legendární trio, kterému nelze odolat!

Ad Astra (2019)

Není to film pro každého, ale stojí za vidění a utvoření si vlastního náhledu. Já jsem si v něm našla vše, co potřebuji a stal se jedním z mých osobních filmů. Navíc záběry z vesmíru jsou vážně poetické a velkým plusem je taktéž hudba, jež tomu všemu dává úplně jiný rozměr, takový intimnější. Spolu s hrou světla a barev...pecka. Dosti jsem i ocenila, že byl kladen větší důraz na vnitřní monolog, který umocnil celkový zážitek. Ad Astra nenese poselství nikterak objevné, ale co si budeme...člověk spoustu věcí ví, slyší, jen si je nevtiskne do sebe. Příběh o velikosti Ega a vymanění se z toho, čeho se na nás napáchali rodiče. Příběh o předaleké cestě k sobě, kde ticho je více tíživé a výstižné zárověň, než hysterie Interstellaru. Nádhera.

Captain Marvel (2019)

Rdím se, páč po mém totálním hejtu a odmítání jsem byla šokujícně překvapena vizuálem, hudbou, vtipem a nakonec i samotným hereckým ansámblem. Navíc triko NIN mě rozvařilo radostí. Chci nášup!

Tiché místo (2018)

Nesnáším horory, poněvadž jsou tupé, nesnáším ani post apo, což je dost často omýlaný téma. Tohle vážení...byla totální libůstka, která polechtá vaše ušní bubínky. Naprosto atmosférická pecka, co dokáže naplno pohltit a rodince budete bez dechu fandit až do konce. Navíc pochvala od samotného Kinga musí být pro tvůrce nejvyšší možné ocenění. Vidím to na trilogii!

Trhlina (2019)

V porovnání s audioknihou a knihou samotnou....směšné.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Pět nedám, neboť bych šla proti sobě. Ovšem po dvou katastrofálních fail epizodách (zastávejte si jich, jak je libo, avšak plytkost, děravost, zkratkovitost, nedotaženost i naprosto tupý scénář, jenž vkládal postavám do úst popel, místo ohně a ledu, kdy jsme se doslova ukájeli nad každičkou scénkou, poetičnost odvál severák), se nám nyní dostává hořkosladkého rozuzlení, jehož pachuť budeme s jistotou cítit při každé vzpomínce na Trůny. Uniklé scripty nelhaly, ač jsem jim nevěnovala mnoho pozornosti. Stále jsem totiž nevěřila, že by mohli celou tu letitou jízdu, vykonstruovaný děj do sebemenších detailů, natvrdo znásilnit. Všichni jsme si plně vědomi, že 6 dílů je sakra málo, je to znát. Překotné zvraty bijí vyloženě na naše mozkovny. Sám George R. R. Martin ale tvůrcům před lety sdělil osud ústředních postav, proto není zas tak nad čím láteřit...s Daenerys linkou však mohlo být naloženo uctivěji, o tom žádná. Nakonec konec dopadl důstojněji, než jsem čekala a snad jsem ani už nedoufala. Shakespearovský nádech s podmanivým hudebním doprovodem. Návrat na úplný začátek, leč proktnutý koncem, který věští nový, lepší, s lehkým úsměvem na rtech. Díky za dojemnou tečku v posledních minutách, jež ve mě bude rezonovat navždy. Díky za všechno. Freedom for a dragon, hail to the wolf.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

This is madness. Scénář totálně na maděru a šestý díl nebude o nic lepší. Ostatně škoda slov.

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Veškerý osobní progres charakterů a sofistikované budování dějových linií, jenž nás mělo grandiózně dovést do finále, bylo v mžiku rozmetáno na prach v jediném díle. Tleskám za takovou masivní devastaci. Nikdy bych nevěřila, že mi bude od nynějška každá postava absolutně nesympatická. S velkou parádou se všichni chovají naprosto idiotsky, což je v rozporu s logikou vývoje a proměnou, kterou prošli. Čtvrtý díl pohřbil hloubku, uvěřitelnost pout, vztahů i samotný rozum a se střípkem ledu v oku se potácí bezduše po prázdnotě. Jedinou útěchou mi je vidina knihy, jež snad důstojně zakončí celou sérii. Kéž se toho dožijeme...

Avengers: Endgame (2019)

Důstojné zakončení 11-ti leté komiksové mašinérie, jež nemá obdoby. Čekala jsem jen na Adama, inu, pevně doufám, že si jej nechávají pro další pokračování (spin-offy atd.). Nevěřím, že by zrovna u této postavy udělali tak kardinální chybu. Průlety minulostí byly vskutku nostalgické, dojemně natočené, něco jako projíždět fotoalbem a najít sem tam ještě nějaké to překvapení, pomrknutí. Marvelu úspěch vážně přeji, jako jedinému se podařilo ten komiksový brajgl vyfiltrovat, decentně pozměnit a spojit všechny generace. Určitým způsobem milníkem celá série je, avšak nikdy nedosáhne na staré klasiky, kterým stačil jeden dva filmy a staly se naprostým kultem, který přetrvává a přetrvá na věky, poněvadž mají hloubku a spolu s nimi šel vždy technologický pokrok. Což se zde říct nedá. Každopádně smekám.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Je opravdu vtipné číst tu ty hanlivé komentáře od rádoby odborníků. Evidentně má většina obecenstva haprující monitor, takže buď si stěžujte u výrobce nebo jste banda bambusů, pokud si neumíte nastavit jas. Co se předhazovaných příběhových děr a nedostatků týče, zřejmě tato holota zde zírala jen na sled obrázků a nedala si ani zbla dohromady, jak z předchozích dílů, tak z vyplynuvších situací a daných možností. Nebudu ty lítající lejna nadále pitvat. Třetí díl je hotový masterpiece jak na poli TV show, tak kinematografie jako takové. Celou dobu mě poléval studený pot a husina zároveň, zpocený ruce, rozšířený zornice a zapomínání dýchat, tomu moc nepřidávaly. Nic tak silného jsme tu dosud neměli a jako drakomil si navíc fakt chrochtám. Uchvacující hudba, pohlcující ticho, vygradovaný pocit beznaděje a hutná temnota. Pro ty, kterým přišla temnota příliš temná, mají nejspíše zatmíno na mozkovně. Not today!