TheDarKnig

TheDarKnig

F. S.

okres Frýdek-Místek
Student

homepage

157 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Christopher Nolan

  Génius (pro ty nejlepší stačí nejméně)

  Nejlepší filmy - Všechny? Jo, všechny. Včetně Insomnie!

  Určující filmy - Interstellar, Temný Rytíř, Počátek.

 • foto

  James Cameron

  Mimo Nolana není na této planetě režisér, který by mi byl bližší, svým přístupem k filmařině, ale i tím, jaké žánry si vybírá. Kromě Pravdivých lží je to jeden nezapomenutelný zážitek za druhým a i ty lži jsou velmi fajn. 

  Nejlepší filmy - Kromě Piraně 2 (heh) a Pravdivých lží žeru vše. 

  Určující filmy - Terminátor, Vetřelci, Avatar.

  PS: Už žeru i Pravdivé lži.

 • foto

  Denis Villeneuve

  Sicario, Prisoners, Enemy - každý film žánrově diametrálně odlišný, každý film formálně i obsahově stoprocentní řemeslo. Ale chci víc, chci víc! Chci Blade Runnera 2!

 • foto

  Steven Spielberg

  Pro mě ztělesnění toho nejdůležitějšího zvratu v historii Hollywoodu a duchovní otec velkofilmu. Jako  mnozí jiní, je na stáří už mírně vyčerpaný, ale stále podává o třídu uctivější výkony než třeba Ridley S. nebo Robert Z. 

  Nejlepší filmy - velký počet, mnohé z nich.

  Určující filmy - Indy, Jurský park, Čelisti

 • foto

  David Fincher

  Točí nádherné filmy z myšlenkou a dějem na zamyšlení, ale nejlepší je jeho cit pro řemeslo a formu. Co víc si přát.

  UPDATE: Přeji si víc filmů jako Social Network a mnohem méně filmů jako Gone Girl.

  Nejlepší filmy - Kromě Aliena 3 a Gone Girl prakticky vše, Panic Room byla mírně slabší.

  Určující filmy - Fight Club, Se7en, Social Network.

 • foto

  Ridley Scott

  Další Pan režisér, který mě dostal jak svým pojetím římské historie, tak gangsterkou nebo ultimátním válečným bijákem. Taky tvůrce Blade Runnera a Vetřelce, jen tak mimochodem. Momentálně ve fázi stařeckého vyčerpání, ale dokáže stále velmi příjemně překvapit (Marťan). Takže hůl nelámu a doufám v nápravu Promethea.

  Nejlepší filmy - mnohé, ale i pár slabších.

  Určující filmy - Alien, Blade Runner, Black Hawk Down.

 • foto

  Quentin Tarantino

  Režisér, který nemá v Hollywoodu sobě rovného. Ne kvalitativně, ale svou ulítlostí, kterou dokáže znovu a znovu zapřáhnout do extrémně zábavných, nekompromisních a svým způsobem originálních velkých i menších filmů. 

  Nejlepší filmy: Kill Bill 1,2, Hateful Eight, Django Unchained a vlastně prakticky všechny.

 • foto

  Paul Greengrass

  Inovativní dokumentárně roztřesený styl natáčení filmů, jehož jedinou chybou bylo, že byl tak dobře zvládnutý, až si ostatní režiséři začali myslet, že to dokážou taky. Nedokázali a z mnoha filmů udělali nekoukatelné epilepsie.

  Bourne, Bourne, Bourne! A přijde počtvrté! Ale taky mrazivý a děsivě realistický United 93.

 • foto

  Zack Snyder

  Takový ten režisér, co dává více na pozlátko a prvotní okouzlení formou, na cool faktor a eye-candy moneyshoty a je ještě větší závislák na slow-motion než Bay a spol. Ale oproti Míšovi si dokáže obstarat mnohem zajímavější a variabilnější zdrojovou látku. A lepší scénáristy. Většinou. 

  A hlavní důvod, proč ho tu mám je ten, že já prostě miluji všechno to, co jsem napsal a co ho zosobňuje v přístupu k filmu. Velkolepé bitevní vřavy s přímo tryskajícím patosem a über one-linery, rozbíjení měst na prach při soubojích ne titánů, ale bohů, fetišistickou studii geek kultury s překvapivě hlubším zpracováním, než se na první pohled zdá, parádní upgrade zombie žánru nebo pravděpodobně nejlepší komiksovou adaptaci, jakou kdy kdo natočil - myšleni Strážci. Muž z oceli je ta druhá nejlepší.

 • foto

  Peter Jackson

  Jestli Cameron potřebuje tvořit každý film deset let, aby vychytal všechny mouchy doby a vymyslel tucet nových postupů a technických hračiček pro nejdokonalejší formu, Jackson dělá to stejné, ale s propracovaním samotného obsahu.. To, kolik ze sebe dal do trilogie, jak moc je vidět to srdce, je nevídaná věc. A zasloužený úspěch. Hobit bude podle vlogů to stejné. Tomuhle říkám práce snů :)

  UPDATE: Hobit nebyl to samé, ani zdaleka ne. Stále ale člověk nemůže zapomenout na něco tak určujícího jako byla ta Jedna Trilogie, co vládne všem. A pak taky krásné Lovely Bones.