Černý déšť (1989)

Mimo dobrej réžie, kinematografie a set dizajnu je to na facku. Téma filmu je úplné klišé už aj na koniec 80-tých rokov, L.A. prezlečené za Japonsko, zopár rasistických čísel až po trápnučké šablóny amerického patriotizmu. Po Hirošime a Nagasaki ďalšia facka Japonsku.

Pod vodou (2020)

Pointa vzniku tohto recyklátu sa vyjaví na konci záverečných tituliek: "Výroba tohto filmu vytvorila 13000 pracovných miest". Koľko stromov by sa podarilo vysadiť za ten budget?

Vetřelci na Zemi (1980) odpad!

Takto dramaturgicky nevyváženy film som už dávno nevidel! Ha Ha Ha! Prapodivný coctail Votrelca a Nejakej bondovky.

Iná láska (1985)

Parádna dark atmosféra slovenskej dediny. Túto atmosféru výborne podporuje soundtrack Mariána Vargu, ktorý nápadne pripomína soundtrack Kubrickovho The Shiningu. Ak by niekto mal, hneď beriem LP.

Noční závod - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

4 hviezdy za výborne a vtipné cameo s Michaelom Biehnom ako Roadkill Jimom. Parádna 80s like hudba a atmosféra.

Kobra (1986)

Nemôžem si pomôcť a ubrániť sa pocitu, že Cobra je Stalloneho nepodarenou reakciou na prvého Terminátora. Počnúc samotným posterom, prítomnosťou Briana Thompsona, ktorý sa objavil ako jeden z pankáčov na začiatku Terminátora. V Cobre Thompson hrá akoby aj cyborgom bol. Scéna kde Thompson ostrí svoju parádnu kudlu, je dokonca veľmi podobne natočená ako scéna, kde si Terminátor opravuje ruku. Nasleduje scéna so zrkadlom, ktorá taktiež referuje na film z 84. Niektoré scény sú myslím aj nakrútene, v lokáciach svojho "predobrazu." No a zvyšok nesiaha svojmu predchodcovi ani po päty, ale ako piatková filmová nostalgia predsa len funguje. Najlepší na filme je asi ten plagát.

Napospas osudu (2014) odpad!

Kokotina vyjebaná šeredná alkáčovská. Aj boh musel zvracať z toho čo mu ľudstvo dokázalo navariť. Fuj. Hnus.

Krvavý sport (1988)

Dve hviezdy za nezabudnuteľného Bola Yeunga v životnej úlohe.

Vyzvednutí Titaniku (1980)

Dve obrovské hviezdy za možnosť vidieť Titanic po 70-tich rokov opäť na hladine vďaka pôsobivo natočenej a zároveň najsilnejšej sekvencii celého filmu. Povedzme si pravdu, kto z nás to nechcel vidieť. Kto si neužil tancujúcu tvár Adolfa v Tarantinových bastardoch, ha? Bolo to možné pravdepodobne iba v roku 1980, päť rokov pred objavením vraku, keď sa malo za to, že skončil v celku, a tak s Richardom Jordanom na palube "symbolicky" mohol doplávať do New Yorku. No a zvyšok bola neohrabane napísaná vata, bohužiaľ. Už stačí natočiť verziu, kde sa Titanic šťastne ľadovcu vyhne a zomrieť.