Artass

okres Košice
Vizuálny umelec

2 body

• 10.1.2021  02:04

Mimo dobrej réžie, kinematografie a set dizajnu je to na facku. Téma filmu je úplné klišé už aj na koniec 80-tých rokov, L.A. prezlečené za Japonsko, zopár rasistických čísel až po trápnučké šablóny amerického patriotizmu. Po Hirošime a Nagasaki ďalšia facka Japonsku.

• 3.4.2020  01:15
    Pod vodou (2020)

Pointa vzniku tohto recyklátu sa vyjaví na konci záverečných tituliek: "Výroba tohto filmu vytvorila 13000 pracovných miest". Koľko stromov by sa podarilo vysadiť za ten budget?

• 22.4.2019  00:39
    Vetřelci na Zemi (1980)

Takto dramaturgicky nevyváženy film som už dávno nevidel! Ha Ha Ha! Prapodivný coctail Votrelca a Nejakej bondovky.

• 10.3.2019  03:29
    Iná láska (1985)

Parádna dark atmosféra slovenskej dediny. Túto atmosféru výborne podporuje soundtrack Mariána Vargu, ktorý nápadne pripomína soundtrack Kubrickovho The Shiningu. Ak by niekto mal, hneď beriem LP.

• 7.3.2019  06:15

4 hviezdy za výborne a vtipné cameo s Michaelom Biehnom ako Roadkill Jimom. Parádna 80s like hudba a atmosféra.

• 15.2.2019  22:05
    Kobra (1986)

Nemôžem si pomôcť a ubrániť sa pocitu, že Cobra je Stalloneho nepodarenou reakciou na prvého Terminátora. Počnúc samotným posterom, prítomnosťou Briana Thompsona, ktorý sa objavil ako jeden z pankáčov na začiatku Terminátora. V Cobre Thompson hrá akoby aj cyborgom bol. Scéna kde Thompson ostrí svoju parádnu kudlu, je dokonca veľmi podobne natočená ako scéna, kde si Terminátor opravuje ruku. Nasleduje scéna so zrkadlom, ktorá taktiež referuje na film z 84. Niektoré scény sú myslím aj nakrútene, v lokáciach svojho "predobrazu." No a zvyšok nesiaha svojmu predchodcovi ani po päty, ale ako piatková filmová nostalgia predsa len funguje. Najlepší na filme je asi ten plagát.

• 21.12.2018  05:38
    Napospas osudu (2014)

Kokotina vyjebaná šeredná alkáčovská. Aj boh musel zvracať z toho čo mu ľudstvo dokázalo navariť. Fuj. Hnus.

• 6.8.2018  21:33

Dve hviezdy za nezabudnuteľného Bola Yeunga v životnej úlohe.

• 6.8.2018  20:18

Dve obrovské hviezdy za možnosť vidieť Titanic po 70-tich rokov opäť na hladine vďaka pôsobivo natočenej a zároveň najsilnejšej sekvencii celého filmu. Povedzme si pravdu, kto z nás to nechcel vidieť. Kto si neužil tancujúcu tvár Adolfa v Tarantinových bastardoch, ha? Bolo to možné pravdepodobne iba v roku 1980, päť rokov pred objavením vraku, keď sa malo za to, že skončil v celku, a tak s Richardom Jordanom na palube "symbolicky" mohol doplávať do New Yorku. No a zvyšok bola neohrabane napísaná vata, bohužiaľ. Už stačí natočiť verziu, kde sa Titanic šťastne ľadovcu vyhne a zomrieť.

• 28.7.2018  22:13

Tri hviezdy za tradične výborného Jacka Nicholsona, mimo to príjemný priemerný biják z konca 80-tiek. Pri filme neodporúčam konzumovať žiadne pamlsy kôstkového charakteru. Obzvlášť tak pozor na čerešne.

• 24.6.2018  17:34
    Čarodějky (1996)

Jednu hviezdu za Fairuzu ako jedinú herečku v tejto pubertálnej vyrážke.

• 22.6.2018  22:16
    Jurský park (1993)

Jedna hviezda za Jeffa, ktorý sa snažil ako mohol, aby som ten škvár nevypol. Trápnučký Spielberg vo svojej najlepšiej forme, potvrdzuje prečo jeho filmy už priamo počas sledovania vyvraciavam. Asi alergia.

• 5.5.2016  09:19

Dva panáky na Princa, zvyšok sa piť neoplatí ak pijete niečo kvalitnejšie.

• 15.1.2016  01:25
    Babie leto (2013)

Dve "Black stars" za atmosféru

• 11.8.2015  14:30

Mal som asi sedem alebo osem rokov, keď sme na to boli pravdepodobne so školou v kine. Odvtedy som neprestal myslieť na tu temnú atmosféru, na temného hradného pána, ktorému svietili oči v temnom lese. Skrátka, niečo čo vás ovplyvní na celý život. Zrejme pôvod fascinácie Trierom, Priceom, Poeom atď. Dodnes som sa nedokázal dopátrať za tých skoro 25 rokov k názvu filmu. Ďakujem (mOnkey)

• 10.8.2015  23:42
    Tisíc slov (2012)

Fuj, fuj, fuj. Hanbil som sa prvú polovicu za ten fekál humor, v druhej som bol celý polepený od hollywoodskej ružovej sračky.

• 28.7.2015  12:53

Cameronovi sa týmto filmom podarilo vytvoriť dokonalú akčno-rodinno-zábavnú šablónu, na ktorej zrejme Hollywood funguje dodnes. Nedajú sa mu naozaj uprieť filmárske kvality, no napriek tomu čakám od filmového umenia viac ako dokonalú hollywoodskú zábavu, ktorá v podstate parazituje na svojom predchodcovi. Bohužiaľ si z neho nevzala tu temnú a hororovú pachuť, ktorá sa dá v prvom Terminátorovi krájať.

• 14.1.2015  04:11
    Making of 'Terminator', The (TV film) (1984)

Full Documentary here: https://www.youtube.com/watch?v=Et0oDbdsCN8

• 12.1.2012  23:02
    Ctitel (1981)

Prvá veľká úloha Michaela Biehna. V úlohe psychopatického stalkera je jednoznačne najsilnejším článkom filmu.