Dávám tomu rok (2013)

Krásný den! Lepší je jít třeba vyvenčit psa, než na tuhle pseudokomedii do kina.. Mám z ní pocity velmi smíšené.. Zdá se, že autoři nevěděli přesně kam chtějí svůj film posadit.. A tak zůstal neusazen.. Je to ovšem o dost znatelnější balancování mezi žánry, než v jiných případech.. Pod nepodařenou maskou komedie cítím daleko vážnější tvář. Snad proto, že jsem měl po čas sledování neustále tendenci srovnávat peripetie hlavních hrdinů s těmi svými.. Hlavní myšlenka podsouvá nechtě pravdu přímo pod nos.. Proto tři hvězdy.. Všechny dobré fóry jsou prozrazeny v traileru - jiných se nedočkáte.. Mějte se filmově, Woo.

Den zrady (2011)

Hezkou mrazivou noc.. Navrátivší se z další csfd předpremiéry, jsem velmi příjemně naladěn.. Den zrady je totiž po všech stranách pěkně vyhlazený - jako mistr Gosling.. :-) Tohohle frajera mám čím dál raději, jeho úsporný projev se do role šedé eminence amerických primárek skvěle šiknul! Holt dostává tenhle týpek role přesně na tělo.. Jenže tady má těžkou konkurenci(!), George obadil do vedlejších rolí samé vinikající herce, včetně sebe samého.. Jsem opilý dokonalým koktejlem přesně odměřených a namíchaných ingrediencí - a to už se dlouho nestalo.. Díky, csfd! Díky, že se můžeme mít filmově.. Woo.

Diaz: Neuklízej tu krev (2012)

Zdravím v tomto předoscarovém čase! To, co jsem viděl dnes večer, bude ještě dlouho přilepeno na mé šedé kůře, jako žvejkačka na gatích.. Šel jsem na film bez jakéhokoliv očekávání, bál se dvouhodinové stopáže, při odchodu mi ale bylo jasné, že jsem viděl zásadní výpověď o stavu práva, pravdy a moci v současné Evropě.. Autentické a syrové drama vás donutí zavrtět hlavou kdykoliv si znovu uvědomíte, že je natočené podle skutečnosti.. Doporučuji, poutavě natočené, není co vytknout.. Mějte se filmově! Woo.

Dobrý člověk (2009)

Ahoj všichni! Zlatí plešouni ještě házejí prasátka do našich duší a laťku zanechali proklatě vysoko! Dát komornímu španělskému televiznímu dramatu plnou palbu, stejně jako velkolepému Hugovi, nebo absolutnímu vítězi Artistovi, nevypadá moc důstojně, jenže co se dá dělat, když byl výborný! Vraťme se z Kodak Theatre zpět do reality - do pekelně drsné reality, ve které není správných rozhodnutí.. Ani bezchybných lidí.. Asi největší devízou filmu je skvělý a originální scénář, který se rozpíná a graduje, spolu s atmosférou - na to jsou španělé fakt dobří.. Mějte se filmově, Woo.

Dobrý ročník (2006)

Čauvec! Proč si takový film zaslouží pět hvězdiček: Režie je bezchybná, kamera dokonalá, humor podávaný ve správných dávkách, obsazení perfektní, Russell je třída, Marion krásná, Tom vtipný a Albert, Albert je bůh. Francie, vinice, láska, malá restaurace, velké dědictví, restrospektivy a kontrast s moderním business-Londýnem. Až kýčovitě krásné a voňavé po levanduli. K tomu všemu, vyzdvihovaný i zatracovaný, český dabing. V tomto případě dodal Brabec Finneyho slovům, tak jako Schwarz Russellově charizmatu, nový rozměr! Nu a my se máme filmově.. ;-) Woo.

Dredd (2012)

Pozdravpámbu! Další ze zbytečných 3D. Další z remakeů, který sahá originálu maximálně do pasu. Další tuctový akčák.. Je mi líto psát takové věci, ale zklamání bylo veliké.. Začátek byl slibný, efekty supr béčkové ,hlášky supr béčkové, ale vůbec mi to neodsýpalo.. O scénáři ani nemluvím - to by sepsal desetiletý kluk.. Zlatý loňský Zátah! Nemůžu jej nevzpomenout - to se snad točilo ve stejném baráku, ne?! :-D Mějte se filmově, Woo.

Dvě brány sna (2010)

Brejvečír.. Je těžké hovořit, nebo psát o tomto filmu.. Zdánlivě se v něm nic nestalo.. A přeci tak intenzivně útočil na mé smysly! Byl jsem vytržen z přítomnosti a přizván k poslední cestě, na kterou dva bratři vyprovázeli svoji matku. Až jsem se styděl přihlížet aktu tak duchovnímu, tak intimnímu.. Nemusíme rozumět všemu, co se na plátně odehrává, jen náhodou jsme se připletli k obřadu, jenž nás hypnotizuje a zbavuje veškerých úvah o kvalitách filmových.. Děkuji, duševně jsem syt, bylo to výborné. Mějte se filmově! Woo.

Elitní zabijáci (2011)

Dobrý večer ve spolek.. Poslední dobou tu čtu samé velké kritiky, samou hanu a plivání na filmy, které si to v takové míře nezaslouží.. Teda lidi, jestli takhle koukáte na svět kolem sebe, jsem docela rád, že nestojím ve vašem zorném poli! Copak jste čekali od debutanta? Druhý Wanted? Když je děj akčního filmu jednoduchý, říkáte: Nuda! Když je ale jen trochu složitější, divíte se proč.. Já Garymu tleskám a těším se na příští "odmušený" akčňák! Nebuďme rozmazlení, užijme si De Nira po dlouhé době v akci, neokoukanou atmosféru 70tých let, a fóry jako velké kladivo polepené koupelnovými kachlíky - tak totiž pracují elitní zabijáci! ;-) Mějte se filmově, Woo.

Expendables: Postradatelní (2010)

Šťastnej Silvestr! :-) Taky má být proč. Povedlo se mu dosud nevídané a byť jen na malou chvíli, seřadil svoji maličkost, Arnieho maličkost a Bruceovu malilinkatost vedle sebe na filmové plátno. A ačkoliv je a bude tento moment překonán, prvenství a jistá magie mu zůstává. Stejně jako celému filmu! Kdo na devadesátkových akčácích vyrostl, stejně jako já, nemůže jinak, než pálit plný počet! Tihle strejci si to zaslouží.. Ale abych jen nechválil, nutno říct, že Sly je borcem jenom před kamerou. Nechce se mi hledat mouchy.. A proto se mám filmově.. ;-) Woo.

Flákač (1990)

Zdar Austin Film Society! U vzniku této Mekky nezávislých a začínajících filmařů stojí guru Richard. Stojí tu díky odvaze a taktéž úspěchu zásadního skvostu světové kinematografie, jakým Flákač beze sporu je. Malé prostředky a velká touha vždy přimějí autora vydat se cestou dobrodružnou s leckterou překážkou během tvůrčího procesu, avšak krásnou, definující lásku k filmovému řemeslu a tvůrčí svobodě. Ano, i flákat se dá filmově. ;-) Woo.