Futurologický kongres (2013)

Pic! Tak tohle je pecka! Úplně mě to rozsekalo! Nebyl jsem absolutně připravený na takovou psycho houbičky jízdu a až do samotného konce jsem byl přilepený k plátnu! To už se mi dlouho nestalo.. Originální zpracování originální knihy, spanilá jízda Robin Wright - a asi nejlepší role Toma Cruise! :-))) Film vypráví o děsivé cestě, kterou se celý filmový průmysl řítí vpřed, aniž by bral na kohokoliv ohledy.. Doufejme, že za dvacet let tady bude stejně mizerně - a né hůř! ;-) Jisté je, že se nepřestaneme mít filmově! Woo.

Ghi Ghoo (2012)

Nazdárek mám chuť na párek! :-P Tenhle íránský film je pro mě španělskou vesnicí.. Nerozumím vůbec tomu, proč vzniknul.. Nechci ho nijak hanět, jen jsem neodhalil skryté kvality.. :-) V obsahu - který prozrazuje celičký "děj" - se píše "vynalézavá hra světel, stínů a tónů".. To je pravda, některé záběry jsou docela poetické.. No a pak je tu pochvala za úměrnou délku snímku.. Takže zcela odpadní tenhle film není.. ;-) Mějte se filmově! Woo.

Grimsby (2016)

Žďár! Na rovinu.. Už dlouho jsem neviděl něco tak nechutného.. Už dlouho jsem neviděl něco tak zábavného.. Už dlouho jsem taky neviděl něco takhle akčního.. A už dlouho jsem neviděl něco tak originálního.. A originální scénář, který to všechno vydatně a neuvěřitelně dobře míchá dohromady, bude nejspíš hlavním tahákem hvězd, jako jsou Penelope, nebo Ian. Sacha Baron dává najevo, že má v zásobě stále dostatek prasáren nejhrubšího zrna, a Mark Strong zase, že se nebojí jakékoliv výzvy.. Bodejť by jo, když se s každou obstojně popasuje.. Mějme se filmově. ;-) Woo.

Highlander (1986)

Zdar kultu! Upřímně...tohle, dnes již klasické akční dílo, mě míjí v plné rychlosti. Kdepak to posbíralo takových hvězd, že se usadilo v červených číslech?? Přesto, že jsem byl shovívavý k raným pokusům o vizuální efekt, viděl snímek v kině s bandou fanoušků, a neměl prakticky žádné očekávání, zůstal jsem stát před branami tohoto kultovního příběhu. Nevtažen, nepobaven. Celkem vzato jsem se tentokrát neměl moc filmově.. Woo.

Hirošima, má láska (1959)

Ahoj filmoví odborníci, myslel jsem, že už taky nějaké ty zkušenosti mám, že mám, jak se říká, "nakoukáno", nebojím se těžší látky, rád se nořím do starých klasických fláků, které není lehké rozšifrovat, dokonce jsem rád ztracen, o to více mě film nutí přemýšlet a fantazírovat.. Tady jsem ale narazil, na tuhle deku ještě nemám! První zkouknutí jistě nezůstane posledním, ale přesto, že jsem Hirošimu viděl v Kurzu filmové historie, kde mě před filmem vybavili spoustou informací, vysvětlení a širších významů, zanechala ve mě pouze zmatek. Možná ve filmu hledám více, než obsahuje, jsem si vědom jeho významu i kvality, po prvním kole je to však 1:0 pro Resnaise.. Mějte se filmově, Woo.

Hluboké řeky (2018)

Zdar chlapáctví! Zjednodušeně by se dalo říct, že je to film o chlapáctví. Jak se během filmu dozvíme, život v kavkazských lesích není pro slečinky. Film působí velice realisticky. Nebyl bych překvapený, kdyby kopíroval skutečný případ, nebo vlastní režisérovu zkušenost. Je to první a tedy jediný film natočený v tomto unikátním velmi starém ruském dialektu, kterým už se jinde nemluví. Je to živelný, syrový a svým způsobem krásný film. Měl jsem se vskutku filmově. Woo.

Hluboko (2012)

Dobrý duben.. :-) tak Baltasar si mezi dvěma americkými akčáky s Wahlbergem odskočil domů kvůli tomuhle? Je vidět, že jej Hollywood opravdu časově zaměstnává, protože si se scénářem moc práce nedal.. V podstatě se jedná o dokument, kterému k celovečeráku chybí pořádný déj.. Pěkně to shrnul sám velký Pomo.. Když ale přimhouřím artové oko festivalového harcovníka, musím být Kormákurovi vděčný za filmové zpracování neobyčejného osudu jednoho obyčejného rybáře, který by jinak znali jen na Ostrovech západních mužů.. Mějte se filmově! Woo.

Hon na králíky (2017)

Sranda bavil jsem se krátké ale výstižné, co chtít od desetiminutovky více, že? Mějte se filmově, woo.

Hořící keř (2013) (TV film)

Dzień dobry! Zdravím po polski - polština tu však není zapotřebí, Agniezska češtinu nezapomněla! ;-) Tato vitální osůbka nám dokazuje svojí suverenitu po celý svůj umělecký život, už od dob studií na pražské FAMU.. Poslední dvě veledíla však definitivně posouvají režisérku na filmový Olymp! "V temnotě" bylo výborné, no a "Hořící keř" prostě dokonalý.. Silné téma poutavě představeno ve třech jednáních, vás ani na minutu nenechá vypnout centrálu. Dramaturgicky propracované, herecky vybičované do preciznosti, která v jiných českých projektech chybí, není co vytknout. Není.. Měl jsem se taaakhle filmově! ;-) Woo.

Hranaři (2011)

Dobré všední popolední.. Achjo, říkal jsem si po shlédnutí Hranařů.. Tolik jsem jim fandil a přál si konečně aspoň DOBRÝ film.. Nechápu, že takový materiál a nevídané herecké obsazení padlo do rukou - nebo spíše pod gilotinu nezkušenému režisérovi.. Ten je, stejně jako střihač, snad vymyšlený a celý film si udělali sami producenti, ne? Rozhodně to tak vypadá.. Kromě velmi průměrného Saši, se jiných herců nemůžeme slovem dotknout, protože neodvedli žádnou hereckou akci...bohužel.. Za zmíňku stojí hudba a třetí třetina filmu, kde se konečně něco děje! Taková promarněná šance.. PROČ to u nás nejde?? - Přesto vám přeji, ať se máte filmově! Woo.