Strážci - Watchmen (2009)

Tohle není můj šálek kávy. Vizuálně je to paráda, akce se povedla i když ji zas tak moc není a triky jsou výborný. Jenže já nejsem příznivec komiksů a o Watchmen nevim skoro nic, takže jsem se ve filmu ztrácel. Zack Snyder si dal na filmu záležet, to je vidět. Bohužel spíš v technických záležitostech a ve výběru hudby (Bob Dylan, Nena, Simon & Garfunkel, Richard Wagner...), než s vyprávěním příběhu a vstřícnosti k divákovi neznalého předlohy. Asi to byl záměr, ale pak je to film pouze pro fanoušky a ne pro mě.

Strážní loď Sand Pebbles (1966)

Tříhodinovej válečnej film, kterej je rozhodně víc drama než akční film. Neakční, víc než dvě hodiny trvající pasáž je mnohem zajímavější, než akce, která přijde na řadu se závěrem filmu. Bitva lodí na řece je ještě celkem ucházející, závěrečná záchrana misionářů mě ale vyloženě nudila. Tak nějak mě ten akční závěr připadal necitlivě přilepenej na do té doby velice slušně rozehrané drama.

Strýček Buck (1989)

Průměrná americká rodinná komedie. Párkrát sem se zasmál, několikrát sem se hodně zasmál, ale očekávanej szlopudnej závěr moc slzopudnej nebyl. Moc dobrá kvalita dabingu, hlavně pro to, že děti namluvili děti.

Středozemí (1991)

Jen tak tak průměrnej film. Jak proboha tohle mohlo dostat Oscara za nejlepší cizojazyčnej film na úkor Obecný školy!!???

Střepy v hlavě (2008)

Prvních dvacet minut ještě ušlo, ale pak se film směle ubíral do řitě. I přes úpornou snahu nedokážu říct, jak film skončil a to jsem to dokoukal asi před hodinou.

Stříbrný blesk (1976)

Stříbrný blesk je kriminální komedie, která občas baví, občas nudí a občas překvapí. Závěrečná akční scéna se povedla, byla jako z jinýho filmu.

Studený jak kámen (1991)

Velice slušný béčko, které ani po letech nenudí, zvlášť pro toho, kdo na takovejch filmech vyrost. Brian Bosworth možná má ňáký charisma, ale hereckej talent absolutně žádnej. Přehrávaj ho skoro všichni a třeba Lance Henriksen vedle něj působí, jako Marlon Brando vedle blonďaté popelnice. Ale ani to nevadí, že by dal každýmu po tlamě mu celkem věřím, což je asi dostačující. Akce je natočena příjemně staromódně a je jí dostatek, motorkářskej fetiš z filmu přímo teče (hlavně v první polovině) a ňáká ta koza taky občas vykoukne. Jó to byly časy, když takovýhle filmy běžely v našich kinech.

Sucker Punch (2011)

Samoúčelné cvičení, které je sice vizuálně vymazlené a trikově nabušené, ale v konečným důsledku je to jen nechtěně směšná bezduchá slátanina, navíc režijně nezvládnutá. Pokud se ale divák bude soustředit jen na triky a akci, asi bude spokojenej.