28 týdnů poté (2007)

Film se mě líbil o něco víc než první díl. Chvílema je to pěknej nářez, prostě lahůdkově hnusnej horor. Škoda mírné ztráty tempa v poslední třetině.

3 dny na zabití (2014)

Zcela průměrná záležitost, která sice nijak zvlášť nepobaví, ale naštěstí ani neurazí.

30 dní dlouhá noc (2007)

Dobrej horor s přímočarou zápletkou. V nejseverněji položeném městě, hluboko za polárním kruhem, vždycky jednou za rok nastává polární noc. Přesněji řečeno, vubec nevylejzá slunce. Ve filmu to trvá 30 dní, ve skutečnosti je to víc než dvakrát tolik. A to je místo jako stvořené pro řádění upírů, kterým jak známo, sluneční světlo moc nevoní. Takže po pár minutách filmu slunce zaleze a upíři vylezou. Maj nabroušený zuby, jsou krvelačný, prostě hladoví. Hrstka přeživších se snaží přežít oněch 30 dní, než je zachrání čerstvě vylezlý slunce. Režisér si moc dobře rozumí s technickejma záležitostma (kamera, výprava, zvuk...), takže atmosféru má film dokonalou – hned bych se za polární kruh rád podíval. Už jen ten úvodní záběr na ledoborec bere dech. Bohužel se mu ale nepodařilo dát filmu patřičnej odpich. Občas trochu přešlapuje na místě, místo aby šel přímočaře kupředu. Prostě se chvílema trochu vleče a tím pádem divákova pozornost upadá. A ani akční scény (není jich moc) se mu moc nepovedly. Jsou trochu moc rychle sestříhané. Ale zase jsou občas opentlené moc pěkným nápadem, tím to aspoň trochu dohání. Závěrečná „překvapivá“ poenta mě zklamala. Přesto film zaslouží uznání, už jen za odvahu film pojmout jinak, než jako teenagerskou vyvražďovačku.

30 minut po půlnoci (2012)

Katrhryn Bigelowová přecenila svoje síly. Škoda, páč kdyby se vystřihly scény který film jen zbytečně natahujou, mohl z toho bejt po čertech dobrej film. Ale i tak jsou ve filmu dlouhý pasáže, který jsou velmi dobrý. Bohužel pak se to zase někde na dvacet minut zasekne a zas je to o ničem. Zkrátka občas film na 100% a občas sotva na 20%. Já jsem z toho unavenej a zklamanej. Jo a za zmínku rozhodně stojí Jessica Chastainová.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálně hodně nabušenej film, ale to je tak všechno. Při prvním shlídnutí sem se hodně bavil, forma mě opravdu zaujala. Při druhým už ale nastala nuda. Ani akční scény mě nijak nezaujaly. Škoda. Prostě film je v podstatě o ničem, ale dobře vypadá. A to mě nestačí. Jo a rozhodně nemá cenu na film koukat s českým dabingem, všechny ty heroický žvásty (a že jich je...) prostě vyznívaj tak nějak srandovně.

300: Vzestup říše (2014)

Nějak v tomhle filmu nevidím nic, co by nebylo v předchozím Zacka Snydera. Vizuálně dobrý, akční scény jsou sice vymazlený (hromada zpomalených efektních záběrů), ale postrádající potřebný švih, chlejstance krve působěj samoúčelně, i když vypadaj docela dobře a celkově je to trochu nuda. Kladem je akorát Eva Greenová a její kozy, ale ty už jsme stejně všichni viděli.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nebyl to špatnej film, jenže po slibném úvodu (útok na dostavník a zatknutí Bena) film trochu škobrtá. No a závěr mě zklamal, takže pouze dva klady, ale o to větší: tradičně skvělej Russell Crowe a velmi překvapivě skvělá hudba Marca Beltramiho.

39 stupňů (2008) (TV film)

V podstatě nijak zvláštní, originalitou nepřekypující honička. Ale přitom velice slušně odvedená práce. Ač se jedná o televizní film, obsahuje velmi kvalitní hudbu. Škoda mírné ztráty tempa ve třetí čtvrtině a určitých nedotažeností, jinak by to bylo za čtyři. Takhle jsou to velmi silné tři hvězdičky.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Amíci už fakt nevěděj o čem by natočili film. Takhle debilní námět se moc často nevidí a scénář z něho vzniklej taky ne. Je tam několik uplně zbytečnej a hlavně trapnejch scén jako např. večeře u rodičů. Dost dobře nevim pro jaký poblikum to natočili. Pro mládež asi těžko (i když jim by se to možná líbilo) a všichni ostatní maj už dost rozumu, aby je to spíš urazilo než pobavilo. Jediný co se mi docela líbilo byla romantická část kdy se Matt seznamoval s Erikou, jejich scény v prádelně a v autobuse. Jak se ale Erika dozvěděla o Mattově půstu, šlo to i s touhle romantickou částí do řiti.

40 let panic (2005)

Velká škoda, že je film neúměrně natahován, hned několik scén je uplně zbytečných. Ale jinak je to film vtipnej, romantickej a sprostou mluvou prošpikovanej. Funguje to.