Druhá strana postele (2002)

Španělská oddechovka která neurazí a velmi záhy se vykouří z hlavy. Všichni tam spí se všema, podváděj se, usmiřujou... Nakonec proč ne, film účel plní, navíc Paz Vegaová ukáže ty svý pidikozy, taky prdí, zpívá... vlastně tam zpívaj všichni, což mě zas tak nebralo.

Dřív než půjdu spát (2014)

Scénář je děravej jak ceďák, ale zase to byl asi jedinej důvod, proč jsem u filmu vydržel až do konce. Hlavní hrdinka přes noc vždy všechno zapomene, takže nejen pro ni, ale i pro diváka je neustále docela překvapivý, co se dále bude dít. To že to moc nedává smysl je druhá věc. Nicméně jsem u filmu vydržel až do konce, ale kdybych to po dvaceti minutách zabalil, prd by se stalo. Závěr už zcela vyšuměl do ztracena, v tom má prsty (neschopný prsty...) především režisér. Nicole Kidmanová i Colin Firth se sice snažej, ale nic nezměněj na tom, že film je sotva průměrné psychologické drama.

Duel Frost/Nixon (2008)

Film je tak trochu jako boxerskej souboj, ovšem jen v řečech. Hlavní hrdina Frost je nejdřív tlačen do kouta, Nixon si s ním hraje jako kočka s myší, aby se v poslední chvíli Frost zvedl a zasadil rozhodující úder. Všechno je to o to zajímavější, že se jedná o film podle skutečných událostí. Režisér Ron Howard se v mých očích úspěšně rehabilitoval po mdlé Šfře mistra Leonarda. Film nemá slabší chviliky, je konzistentní a v tempu vyprávění neselhávající. Přesto, ač filmu není v podstatě co vytýkat, bže je na všech frontách kvalitně odvedenej, k dokonalosti mu něco chybí. Dokonalej a vše ostatní převyšující je Frank Langella a filmu jednoznačně dominuje, zatímco Michael Sheen je jen, jak to říct... adekvátní. Je to přesně ten typ filmu, kterej si zaslouží Oscarové nomice (bylo jich pět), ale ne Oscary.

Duch (1990)

Film, kterej ani po letech neztrácí na kvalitě. Pro mě obdivuhodnej film především pro šikovné střídání žánrů. Ze začátku je to drama, pak komedie a na konec smutnej a emotivní romaťák. To vše je ještě prostoupeno kriminální zápletkou a dvěma na komediii nebo romanťák překvapivě ostrýmy (krvavými) záběry. Oscar za scénář velmi zasloužený. I režisér dokázal svoji velkou kvalitu, páč poskládat tohle všechno v kvalitní a konzistentní film není žádná prdel. Horší už je to s hereckýma výkonama. Samozřejmě Whoopi Goldbergová filmu jednoznačně vévodí, k ní bych žádný připomínky neměl, ale Patrick Swayze i Demi Mooreová se filmem tak nějak divně potácej a rozhodně jsou jedním z nejslabších článků filmu. Ale i tak jednoznačně klasika.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Zdeněk Zelenka nikdy nenatočil nic, co by nevypadalo jako televizní inscenace, natož film. To nemusí být nutně myšleno v negativním duchu, ovšem v případě Zelenkových filmů na tom nic pozitivního nevidím. Já si nemůžu pomoct, ale jeho práce vždycky vypadá jako hrubě podfinancovaná inscenace spíchnutá během pár dní. Stejně tak to, že skoro do každýho svýho filmu narve Jiřinu Bohdalovou. Já ji sice uznávám jako herečku, ale jinak ji nemůžu ani cejtit. Taky jeho nudná a nezáživná režie, kde za jakš takš pozitivní výsledek filmu povětšinou můžou pouze herci. Takže toliko k práci pana Zelenky. No a jak dopadla tahle pohádka? Nemá cenu to rozebírat, zkrátka a dobře: předsudky který jsem před zhlídnutím filmu měl, se po zhlídnutí jenom potvrdily

Duchové Marsu (2001)

Je to hovadina, navíc béčko jak hrom. Ale já jsem se dobře bavil. Má to takovou trashovitou atmosféru. Film je odvyprávěn hlavní postavou, která do něj ještě navíc vkládá flashbacky dalších postav, což dává filmu jisté kouzlo. Natasha je jako vždy k nakousnutí (což mi ke spokojenosti stačí), Jason Statham tradičně božan a i ostatní jsou dostatečně sympatičtí. Snad jen ten Ice Cube mě tím svým permanentně nasraným "motherfuckovským" ksichtem otravoval.

Důkaz (2005)

Na Hollywoodský poměry překvapivě inteligentní film. K tomu navíc kvalitní herecký výkony, hlavně Gwyneth Paltrowová mě překvapila, hysterku zahrála dost dobře. Přesto si myslím, že když měl John Madden k dispozici taklhle dobrej příběh i herce, že z toho mohl bejt výrazně lepší film.

Dům bláznů (2002)

Název filmu mluví za vše. Film se odehrává v blázinci. Začátek je úsměvnej, divák se seznamuje s osazenstvem blázince, kde někteří z bláznů jsou docela zvláštní figurky a divák má pocit, že takovej život v blázinci může být docela „fajn“. Pak ovšem do idylky zasáhne válka, přichází akce, strach, utrpení ale i láska. A potom? Popravdě, v tuhle chvíli jsem vůbec netušil, jestli příběh dopadne dobře nebo špatně. A taky jsem měl obavy, jestli Konchalovski tak dobře rozjetej příběh ukočíruje až do konce. Zbytečně, Konchalovski držel příběh pevnou rukou, aniž by šla kvalita filmu dolů. V podstatě se dá říct, že se z filmu nakonec stal hluboce lidský příběh - s několika hodně silnými momenty.

Dům na konci ulice (2012)

Průměrný horor s imbecilními dialogy a nelogickými zvraty, kterému se ale nedá upřít solidní práce s napětím. Béčko jak vyšitý.

Dům snů (2011)

Film zpočátku vypadá docela zajímavě, ale postupně víc a víc hloupne. Přesto stojí za zhlídnutí, řemeslně není film zas tak špatnej a herci jsou každopádně velkým kladem.