Match Point - Hra osudu (2005)

Woody Allen přišel s filmem, kterej se od jeho ostatních filmů hodně odlišuje. Už jen tím, že po New Yorku nepobíhá žádnej intelektuál. Ale to je to nejmenší. Hlavní rozdíl je v příběhu a žánru. To že Woody Allen dramata umí prokázál už např. ve filmu Interiéry, ovšem Match Point je spíš thriller, což bych od něj opravdu nečekal. Škoda první poloviny filmu, je přece jenom trochu zdlouhavá. Navíc nemám rád jak Jonathana Rhyse Meyerse tak ani Scarlett Johanssonovou, což fimu v mých očích moc nepomohlo. I když hlavně Scarlett Johanssonová hrát umí, to teda jo. Druhá povina filmu je ovšem strhující. Hlavně oceňuju to, jak film neuvěřitelně graduje. Je spousta filmů, kterým s přibývajícíma minutama dochází dech, což je vždycky průšvih. Woody Allen pracuje s napětím a gradací příběhu jako Hitchcock v nejlepší formě a to jak do nervního závěru zakomponuje monolog Chrise Wiltna (Jonathan Rhys Meyers) z úvodu filmu o tom, jak je zrádné (v tenise) trefit vršek sítě, protože nikdy nevíte na jakou stranu míček spadne (buď dpoředu = výhra, nebo spadne zpátky = prohra) to teda klobouk dolů. Woody Allen mě zase překvapil, ale uplně jinak než bych kdy čekal. První polovina je za ***, druhá za *****, takže celkový hodnocení je za ****.

Legenda o Vánocích (2007)

Moc dobře vymyšlenej příběh o tom, jak to asi mohlo bejt se začátkem dávání dárků k vánocům a existenci Santa Clause. Moc pěknej, uvěřitelnej příběh kterej bych chtěl vidět ve dvanácti letech. Tenhle film je lepší než 99% americkejch vánočních filmů (samozřejmě kromě Smrtonosnej pasti žejo).

Schindlerův seznam (1993)

Typickej, mírně nadprůměrnej Spielberg. Moc mě to nechytlo, asi bych se na to musel podívat znova, jenže k tomu nemám pražádnou motivaci. Čtyři hvězdičky s odřenýma ušima.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Buranská komedie která je plná famózního a dneska už klasickýho humoru. Jeden z mála filmů, u kterýho se divák chechtá od začátku až do konce.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Film je o fous horší než první díl, chvílema trochu nudí, ale zase Kevinovo likvidování těch dvou prďolů je delší a brutálnější. To jak Daniel Stern schytá několik cihel do hlavy je tak blbý až je to vtipný a vždycky u toho řvu smíchy. Jinak k tomu můžu říct to samý jako k prvnímu dílu: na tom filmu jsem vyrost takže je to pro mě vánoční klasika.

Mimic (1997)

Velice slušnej horor postavenej sice na tuctový zápletce, ale s patřičně ponurou atmosférou a hlavně film s přibívajícími minutami nenudí. Když divák nečeká veledílo, baví se dobře.

Miluji tě, Terezo (2000) (TV film)

Že by v Portugalsku udělali televizní film, kterej se mě bude tak moc líbit, to bych teda nečekal.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Dobrej film, ale prospělo by mu kdyby byl o dvacet minut kratší, chvílema se to trochu moc vleklo.

Svět valčíků (1936)

Míň humoru, více zpěvu, více romantiky, tance jako vždycky.