Univerzální uklízečka (2005)

Docela povedená černá komedie. Do nadprůměru ji vytáhla skvělá atmosféra anglické vesničky, a famózní herci. Rowanovi Atkinsonovi jsem bez problémů uvěřil že je kněz a ne Mr. Bean, při fotbalovém zápase byl k sežrání. Maggie Smithová byla tradičně na vysoké úrovni, ale hlavně mi vyrazila dech Kristin Scott Thomasová! Jenže malebnost anglického venkova a k tomu ty vraždy mě nějak nešlo dohromady. Trochu se to tlouklo. A závěr, že jaká matka, taková dcera mě zklamal. Ale nebyla to zas taková vada na kráse, celkově to bylo fajn.

Krvavý diamant (2006)

Akční a Hollywoodsky vyprávěnej příběh o tom, že život v Africe není žádná sranda. Edward Zwick umí poskládat obrázky do působivejch scén, a z nich se mu víceméně daří poskládat působivej film jako celek. Občas sice trochu ujede a v některých pasážích filmu trochu zchází tempo (trochu ostřejší nůžky by nebyly na škodu), ale rozhodně se jedná o film, kterej stojí za zhlídnutí. Herci jsou výborní a akční scény jsou patřičně realistický. Závěr je emotivní až slzopudnej a s happy endem je to tak na půl. Celkově na velice slušnej úrovni odvedená práce.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Film kterej funguje na několika frontách. Je to moc dobrá parodie amerických vysokorozpočtových trháků, ale je i zároveň jejich poctou, taky to je moc dobrá černá komedie. Akorát ten akční závěr je v porovnání s americkýma filmama takovej ňákej neslanej nemastnej. Do akčních scén se mělo nacpat víc humoru, tedy ne že by tam humor nebyl, ale mělo ho tam být víc, když tvůrci šlápli na pilu s akcí měli přidat i humor. Závěr tím pádem trochu upadá, ale celkově je to dobrej film, filmoví fanoušci to asi doceněj víc než tuctovej divák.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Dobrej film, výrazně lepší než Vlajky našich otců. Asi by se dalo říct že je to uměleckej válečnej film, kde to slovo uměleckej je rozhodně zásadnější.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Další z třeskutě vtipných a velmi nekorektních komedií Kevina Smithe. Co na to říct? Je to prdel.

Casino Royale (2006)

Martinu Campbellovi se podařilo v roce 1995 Zlatým okem restarovat bondovskou sérii. A v roce 2006 se mu to podařilo znovu – klobouk dolů. I když na kvalitu Zlatého oka nedosáhl, natočil určitě druhou nejlepší novodobou bondovku. Daniel Craig pozitivně překvapil, Evě Greenové to sekne (i když ne tak jako ve Snílcích) a rozhodně není tou tradiční Bondovou matrací. Škoda jenom scénáře, ten v závěru ňáko drhne a tlačí film někam, kam bond prostě nepatří. Poslední půlhodina se zkrátka moc nepovedla.

Hledejte Anthonyho (2005)

Jeden z mála povedených francouzských thrillerů. Zápletka je dobrá, vzhledem k tomu že víme jaká je motivace Chairy ke svedení Francise, a víme že Francis ví prd, je první třetina doslova výborná. Pak se to zače trochu komplikovat, ale kvalita filmu tím nijak neupadá. To že Francis neví prd, ale víc, než všichni hrdinové dohromady sem začal tušit ve chvíli kdy se začal chovat jako detektiv a ve chvíli kdy se měl bát o svůj život, bejt zavřenej v bezpečí a lebedit si že to všechno přežil, začal po Chaiře pátrat. To že by se do ní zamiloval tak, že by riskoval kejhák mě nějak nesedělo. Nicméně pointu sem neodhalil, ale nutilo mě to přemýšlet a být ve střehu. Závěr mě překvapil i pobavil a vlastně to skončilo dobře. Takže sem to zkouk ještě jednou a musím říct že první třetina je opravdu výborná a že Yvan Attal hraje velmi, velmi dobře. Zastínil i velice slušně hrající Sophii Merceau. Je vidět, že Jérome Salle si s filmem vyhrál, jen tak dál a víc takových filmů.

Expedice: Džungle (2021)

První půlka filmu je docela zábavná, je tam akce, solidní humor a především krásně slizkej Paul Giamatti. Jenže pak se film z ničeho nic překlopí v digitální bordel s nemrtvejma, neživejma (nebo mrtvejma, kteří nějak žijou, nevim, nějak jsem se v tom ztratil), postavama jak z Pirátů z Karibiku (není se co divit, oboje vzniklo na základě atrakce v Disneylandu pro smrady) a úroveň filmu jde do kopru. Navíc záporákem se stává jakejsi divnej skopčák, kterej by mohl zfleku kandidovat na nejhoršího záporáka za hodně dlouhou dobu. Škoda, Dwayne je fajn, Emily taky a i její přiblblej bratr mě bavil, to byl fakt dobrej kretén. A supr samozřejmě Metallica.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Předchozí film byl blbina, ale famózně zábavná blbina. Tohle je jen blbina, či spíše kolosální blbost. Pokud jde o scénář tak každopádně. Jakej zhulenej kretén moh proboha sesmolit takovou krávovinu?? Nicméně koukatelnej film je. Ať už se jedná o obsazení, triky či výpravu, je vše OK. Rejža se zas tak moc nevytáh, řemeslně to není nic moc, občas to drhne, ale zase několik scén se mu fakt povedlo. Předpokládám že další díl si už natočej dinosauři sami...