Štístko (1966)

Jack Lemmon a Waler Matthau je opravdu šťastná dvojice. Tihle dva si prostě vždycky sednou. Režisér Billy Wilder je navíc jeden z TOP rejžů všech dob. Tak proč je sakra Štístko je průměrnej film? No předně mě nesedla zápletka postavená na podvodu, prostě mě to nepřipadá vtipný a ani dostatečně nosný téma na celovečerní film. Režisér sice film obdařil příjemnou atmosférou, ale zároveň několika zdlouhavýma scénama, díky kterým se film občas hrozně táhne. Vzhledem ke jménům v titulcích je pro mě film spíše zklamáním.

Miloval jsem ji (2009)

Tenhle příběh potřeboval někoho mnohem schopnějšího na režisérské židli. Režisérka nedokázala silnému příběhu dát potřebnou naléhavost, takže to vše v závěru tak nějak vyšumí... Díky bohu za Daniela Auteuila v hlavní roli.

Je to i můj život (2009)

Zápletka filmu je trochu zvláštní a hodně americká. Nějak se mě tomu nechtělo věřit. Ale budiž. Dramatický příběh s těžkou (a neléčitelnou) nemocí u dítěte režisér pojal jako rodinnou podívanou. Tak na mě aspoň film působil. Což mi zrovna moc nesedí. Ale budiž. Závěrečná emotivní scéna u soudu s překvapivým odhalením mě nijak nedojala a víceméně mě nechala chladným. Mám chuť říct "ale budiž", ale seru na to. Film se tváří jako děsný drama a přitom je nablejskanej až hanba (občasný blití to nezachrání). Na druhou stranu obsahuje pasáže, který se docela povedly a třeba Cameron Diazová opravdu hraje a já s ní kupodivu v takovéto roli nemám problém. Hodnotím 60% ale s úšklebkem

Rodinný lékař (1978)

Pouze průměrná komedie. Walter Matthau je tradičně sympaťák, nic víc. O humor se stará především Art Carney, jehož senilní doktor občas opravdu pobaví. Jinak nic moc.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Poměrně originální zápletka o konci světa v Hollywoodu mě bavila. Originální tím, že všichni herci tam hrajou sami sebe a dělaj si ze sebe prdel. Chvílema mě to bavilo hodně, chvílema to bylo slabší - čili trochu nevyrovnaný film, kterej nedokázal udržet moji pozornost po celou dobu. Což je škoda. Ovšem některý scény a rozhovory neměly chybu. Závěr mě ale zklamal, nebo spíš nasral. Zpočátku jsem si myslel, že onu apokalypsu maj na svědomí mimozemšťani (čemuž by odpovídal modrý světelný kužel v němž jsou lidi vytahováni kamsi do kosmických lodí nebo kam...), pak tam Emma Watsonová brebentila cosi o invazi zombíků, aby se ukázalo, že to všechno má na svědomí.... no kdo asi, co chcete po američanech. Darwin by řval smíchy. Asi to mělo bejt vtipný, mě to spíš otrávilo. Ale jinak je to prdel...

Lautrec (1998)

To je jeden z těch filmů, o kterým si nedovolím říct, že by byl špatnej, ale zároveň nemůžu říct, že by mě bavil. Což je škoda. Vzhledem k tomu, že je natočen podle skutečnosti by bylo dobrý, kdybych si z něho něco málo odnes. Bojim se, že zejtra si na tenhle film ani nevzpomenu.

Riddick (2013)

David Twohy Riddicka koncipoval ve stylu Černočerné tmy a to jak dějem, tak i co se výpravnosti filmu týká. Na Kroniku temna víceméně rezignuje, což je dobře, bže za moc nestála. Takže zase ňáká planeta na které se pár lidí snaží Riddicka chytit, zase zvláštní barevnost filmu a zase hromada krvelačných potvor. Černočerná tma zůstala nepřekonána. Ale zase je Riddick lepší, než byla Kronika temna. Originální tedy film rozhodně není, ale koukatelnej určitě je. David Twohy měl díky menšímu rozpočtu volnější ruce a pojal film po svým, nebo jak to říct - trochu nestandartně. Což mě baví. Vin Diesel je stejnej božan jako kdysi, což je supr. Další herci už za moc nestojej a v porovnání s Černočernou tmou Riddick těžce strádá co se týká jediné ženské postavy.

Přestupný rok (2010)

Tuctovou romantickou komedii podle stokrát omleté šablony, kde funguje spíš humor než romantika, povyšuje na průměr svižná první polovina filmu a roztomilá Amy Adamsová.

Nelítostný Parker (2013)

Z celkem tuctovýho námětu o zradě a pomstě se nakonec vyklubal docela obstojnej žánrovej film. Začátek filmu není nic extra, ale jakmile se děj přenese na Floridu, chytne film druhý dech. Pomáhá tomu i přítomnost Jennifer Lopezové, kterou jinak moc nemusím, ale neměl jsem problém jí uvěřit, že je ve sračkách, a že se z nich chce za každou cenu vyhrabat. Takže nakonec dvojka Statham/Lopezová není vůbec špatná a tahá film do solidního nadprůměru. Režie Taylora Hackforda je jednoduchá, ale účelná a film tím pádem má docela slušnej tah na bránu.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Vánoční pohádka České televize, která aspoň vypadá jako film a né jako inscenace vytažená do exteriérů. Jinak zcela průměrná pohádka, která se rozhodně klasikou nestane. Jestli stojí něco za zmínku, tak kamera a příjemně bezprostřední Petra Tenorová