Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Skvělá jízda plná zábavy a dobrodružství. Connery absolutní třešinka na výtečném dortu. Třetí díly nebývají nejlepší, ale tenhle je. /// Neměl letenku! :D /// Ti lidé nás chtějí zabít! S tím jsem se nesetkal! - Mně se to stává docela často. :D

Indiáni z Větrova (1979)

Viděla jsem kdysi dávno jako odrostlé dítě a pamatuju si, že se mi to líbilo. Hlavně Michal Dymek 😉 a ty vztahy mezi dětmi. Propagační téma služby pohraničníků jsem tehdy nějak nevnímala a pokud, zapomněla jsem na to. A teď to vidím jako babička a jsem v šoku. Třetí hvězdička je opravdu jen očima tehdejšího dítěte.

Infiltrátor (2016)

Zpočátku rozvláčné, postupně nabírající tempo. Poslední třetina jako kšandy. 7/10

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Napoprvé se mi to zdálo dost rozvleklé, sice napínavé, ale zdlouhavé. Napodruhé jsem pochopila, že tím lépe chápu tlaky působící na jednotlivé činitele příběhu. Al Pacino je v oslnivé formě, Russell ve své dědečkovské poloze. V určité pasáži jsem čekala, že se zastřelí. Jsem ráda, že jsem to měla možnost vidět 2x za sebou, vyznění pro mě bylo mnohem silnější. /// Překvapuje mě, že ač je Russell z představitelů hlavních postav snad nejmladší, rozhodně tak nepůsobí. Představitelka jeho manželky je o 12 let (!!!) starší než on.

Interstellar (2014)

Na tyto vesmírné odysey mám příliš přízemní mozek. První část (do vzkazů čtených po návratu z vody) byla silná a i pro mě pochopitelná, ale pak se něco stalo a už jsem to nepobrala. A když jsem si myslela že už se chytám, přišel úplný konec a definitivně srazil mé hodnocení na 2*.

Interview (2014)

Panenko skákavá, taková blbost a já to dokoukala celé! Po první půlhodině to byl jasný kandidát na vypnutí, ale jak opustí studio a vyrazí do ciziny, nabere to obrátky a všechny ty šílenosti jsou docela zábavné.

INXS - Live Baby Live (1991) (koncert)

Třicet let... ty vole, to vypadá, že se dívám na své mládí. Kam jsme to dopracovali s posranou koronou. Dívám se na ten tančící kotel a doufám, že to ještě někdy bude

Irčan (2019)

To umělé omlazení mi nakonec vadilo asi nejvíc. Držení těla bylo stále stejné a ty změny v obličeji to dost shazovalo. Odboroví mafiáni nebo mafiánské odbory? Každopádně společnost, která je zde zobrazena, je banda hajzlů, což dokumentují informace o tom, kdy a jak (po kolika kulkách) která postava v reálu zemřela. Bylo to dlouhé a čekání na to, až Hoffu zastřelí, se zdálo nekonečné.

Já, Claudius (1976) (seriál)

Donutil mne přečíst si ty knížky (a že jsou to pořádné bichle!). V době uvedení v TV naprosté zjevení, bohužel dnes působí trochu rozvláčně a (stydím se) usínám u DVD. Přesto 5*. Derek Jacobi je pro mne stále Claudiem, kdekoliv ho uvidím.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Dnes už kultovní komedie plná profláknutých hlášek. "Nebudeme se pouštět do větších akcí" používáme často