Terminator Salvation (2009)

Bude to znít hloupě, ale ty dvě hvězdy dávám za žánr komedie. V trapnosti se totiž některé scény jistě vyrovnají třeba i Brünovi! Opravdu mě nový Terminátor vůbec nezaujal! Jistě je to můj subjektivní názor, který je ještě umocněn tím, že já bláhový šel do kina s tím, že budu film srovnávat s novým Star Trekem. Proč dvě hvězdy? "Já se vrátím" v podání Kikiho vyznělo tak trapně, až to bylo směšné a velkou(jedinou) radost mi udělali digitálním Arnim! Opravdu špatný pokus o pokračování ságy!

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak takhle bohužel ne. Opravdu mě to mrzí, protože na film jsem se těšil, ale podle mého názoru se to hodně nepovedlo! Akce je tam dost, to jo, ale je to pořád to samé a nudné. Shiu LaBeoufa mám rád, ale tady to přehrával, Megan Fox hrát neumí a ten příběh byl až moc vynucený. John Turturro má být asi vtipnou postavičkou, ale je jen postavičkou. Prostě mým názorem je, že trojka by už neměla vzniknout nebo by to měl dělat někdo jiný. Ale je mi jasné, že finančně to bude úspěšné a tady víc než kde jinde je patrné jak vítězí byznys nad kvalitou!

Vyfič! (2009)

Do dlouhého hodnocení se obvykle nepouštím, ovšem tento počin mě do toho nutí! Na úvod jedno cliché. Jestli takhle vypadá holčičí svět, tak chci být dívkou! A nyní už vážně. Celkový dojem je parádní. Dospívající dívka, kamarádka pro všechno, přísná matka a otec na nic. Známá písnička, ale tentokrát je zasazena do velmi atraktivního prostředí jakýchsi adrenalinových bruslařských závodů. Co mi vadí je vedlejší milostná linka. Ta je tam dle mého zcela zbytečná a nic moc toho nepřináší. No a teď dvě podstatné věci. Drew zvládla svou velkou prvotinu zcela na jedničku! Herecký výkon byl u ní standardem, ale tím režijním mě ohromila. Snad se bude posouvat výš a výš. A Ellen Page? Tak tahle herečka si mě získala už dříve a zase se mi moc líbila! Ten její úžasný výraz, kdy nevíte zda vyjadřuje sympatie nebo někoho fuckuje, tak ten by snad utáhl celý film. Nějaký slabší film. Ne, prostě je to má velká oblíbenkyně a ve Vyfič mě zase skvěle pobavila! Shrnutí: tento film není určen pro mladé muže jako jsem já, ale o to víc mě potěšilo jak jsem si ho užil! Vám přeji to samé!

Zrození šampióna (2009)

Nezýval jsem, nešel jsem na záchod, nechtěl jsem to posouvat. 90 procent!

2Bobule (2009)

Neznám účel tohoto filmu, ale Jirka Korn mě v upoutávkách lákal na prodloužené léto! A já se skutečně při sledování téhle pohodovky vrátil o dva měsíce nazpět a to vykouzlilo úsměv na mém ksichtu! Vtip byl někdy nucený, ale v přijatelných mezích, příběh nenáročný, ale autoři jistě nechtěli bojovat s Vesmírnou odyseou. Pro mě rozhodně překvapivé zlepšení oproti jedničce a celkově příjemně strávená hodina a půl.

Austrálie (2008)

Díky šílené medializaci jsem byl pln očekávání a musím říct, že jsem byl překvapen, protože Austrálie byla ještě lepší! Opravdu vtipný humor, od dob Titanicu největší heterosexuální romance(proto nepočítám Zkrocenou horu), dva největší australské herecké drahokamy Jackman-Kidman, nádherné scenérie a sedmdesátiletý dědek s neskutečně pevným zadkem. Pokud měli autoři v úmyslu zvýšit cenu Austrálie jako takové, tak se jim to bez výhrady povedlo. 90 procent!

Bolt - pes pro každý případ (2008)

No já nevím. Mně to přišlo jako průměrná dětská podívaná. Ne, že by to nemělo nápad, ale mám pocit, že od dob Shreka se animáky ubírají cestou vynutit si nějaký převratný nápad. Na Bolta se dá dívat a určitě uspokojí svou cílovku, ale pro "dospěláky" to je spíše kulisa k uspokojování jiné cílovky.

Gran Torino (2008)

Tohle nejde popsat slovy a proto je to film! Je to jako když máte ucpaný nos a najednou se to uvolní a Vy se nadechnete! Tak na mě působí Gran Torino v souvislosti na ostatní filmy posledních několika let! Skvost!

Kamarádova holka (2008)

Asi čtyři minuty z tohoto filmu jsou zábavné, jinak se jedná a néééskutečnou nudu! Kate se snaží o stejné jiskření jako s kolegou Matthew McConaugheym, ale tentokrát to nejde, Jason je bez obočí legrační, ale jen na pousmání, nic víc. 10%

Kurýr 3 (2008)

Tak nevím. Každý film špatný má vždy minimálně jedno pozitivum. Všichni ví, že nebude pokračování. U Kurýra si tím nejsem jistý. Pozitiva: Audi A8. Neurazilo: Jason a Robert. Nepovedlo se: Hrdinka(pokud se autoři snažili o přirovnání k Olze Kurylenko z Quantum, tak jim ten tah vůbec nevyšel). Katastrofa: Všechno ostatní. Příběh byl zcela zmatený a i přesto nepřekvapil, akce byla, ale taková na kterou jsme zvyklí. Boj naolejovaného Jasona s 12 protivníky už znám natolik dobře, že bych ho zvládl taky. Hodně špatný film.