Rocky Balboa (2006)

Neuvěřitelné co Sly ve svých letech ještě dokázal. Vypadá to, že co se týče režie, tak je právě v těch nejlepších. Někomu se nepodaří natočit ani pořádnou "dvojku", ale jeho "šestka" je výborná. Rocky, tak jak ho známe... Milovníci série mé hodnocení jistě pochopí. Rocky!!! 5* - 90%

Zuřící býk (1980)

Co říci. nemám slov... Úžasně realistický pohled na život skutečného boxera, tak jak to jen nejlépe šlo předvést. Připočtěte božský výkon Roberta De Nira a vznikne vám zfilmovaná dokonalost. 5* - 100%

Lilja (2002)

Další úžasný film, který nám švédská filmografie v čele s Lukasem Moodyssonem přinesla. Tentokrát je příběh zasazen z větší části do ruského prostředí. Lilya je mladá dívka, kterou její vlastní matka nechá nezaopatřenou v chudém rusku a sama odjede do Ameriky s novým přítelem. Film s sebou přínáší opět velice silný, umělecky laděný příběh, který nenechá člověka klidným. Není mu snad co vytknout. 5* - 95%

Sex a Lucía (2001)

Velice silný film od Julia Medema, který může na někoho působit až příliš provokativně, ale pokud se pokusí zapojit mozek, tak musí uznat, že se jedná o něco zcela výjimečného. "Sex a Lucía" patří mezi ty filmy, u kterých musíte od začátku do konce přemýšlet, a po skončení zůstanete jen tupě sedět v křesle se slovy "no páni“ !

Po právu (2006) (seriál)

Nevím čím to je, ale tento seriál mě, ač mám kriminálních serií až po krk, totálně dostal. Každý díl je něčím výjimečný a o něčem jiném. Určitě tomu napomáhá fakt, že bylo prozatím natočeno pouze 13 dílů. Seriál si vystačí s klasickou zápletkou a nepotřebuje k upoutání diváka všemožné speciální efekty, jako tomu je například v Kriminálce Las Vegas. Skupina říkající si „Národní spravedlnost“ se snaží osvobodit neprávem odsouzené vězně a jde na to setsakramentsky dobře. Pokud na tento seriál narazíte určitě neprohloupíte, když mu věnujete svůj drahocenný čas.

The Hire: Powder Keg (2001)

Něco takového jsem snad ještě neviděl. Vtlačit tak silný příběh do tak krátkého časového úseku, to je umění...

The Hire: Star (2001)

Tak u tohodle jsem se opravdu nasmál. Parádní kousek z řady Hire... Moje dvojka hned po Powder Keg.

Na samotě u lesa (1976)

Jeden z nejlepších a nejvtipnějších Čeckých filmů vůbec... Není co řešit! 5* - 100%

Away (2020) (seriál)

Hlavně ze začátku to byla strašně ubulená limonáda, kterou jsem myslel, že nedám. Ale postupem času se z toho stávál pomerně solidní příběh z cesty na Mars se vším, co s tím souvisí. Herecké výkony velice dobré, symptaické postavy... Je škoda, že byl seriál ukončen. Celkově něco mezi 3 - 4* - 70%

Sekáč (2023)

Předpokládám, že pan režisér Mikoláš Arsenjev úspěšně absolvoval. :-) Moc pěkný dokument.