Košoun

Košoun

Pavel Košatka

okres Praha
Filmový, seriálový a divadelní nadšenec

• 5.1.2013  18:51

Pohádka, která neurazí, ani nenadchne. Důkazem toho je i fakt, že jsem zabedněně tvrdil, že jsem jí neviděl a pak jdu sem zohodnotit... a jsou tu průměrné 3*. A předpokládám, že až příští rok zase náhodou Krále sokolů uvidím, nebudu si ho vůbec pamatovat. Průměr. Jediný, kdo mě zaujal z herců byl Braňo Holiček.

• 17.11.2012  23:23
    Oidipus Tyranus (divadelní záznam) (2011)

2* za hudbu a většinu umělců, z úcty k Sofoklovi výše nejdu. Divadelní režie je špatná, resp. nijaká a režie záznamu se zapojením "speciálních obrazových efektů" (nevím jak to vhodně popsat, nic takového jsem ještě nikdy neviděl a snad neuvidím) katastrofální. Vyloženě jen pro fanoušky tvorby RockOpery Praha.

• 17.11.2012  23:20
    Vítejte doma! (TV pořad) (2003)

Je fascinující, co tým dokáže za tak krátkou dobu vytvořit. Ale je také fascinující, jak někdo může natočit takovou srdcebolnou blbost, jejíž cílového diváka za 1/ neumím vůbec odhadnout a za 2/ bych nechtěl nikdy poznat. Typická americká reality show, která vám má naplno zaměstnat slzný kanálky.

• 17.11.2012  23:16
    Masterchef (TV pořad) (2010)

Je jedno, kdo tam co vaří, ale co tuhle show drží na špičce jsou pánové Gordon Ramsey, Joe Bastianich a Graham Elliot. Vtipní, nekompromisní profíci. A celý koncept je hodně zábavný, pokud máte ve vaří nějakou fantazii, tak i inspirativní, i když se na jedná většinou o složitá jídla (často si i hledám co vlastně ona ingredience je :). Nejlepší cooking show!

• 17.11.2012  23:14
    MasterChef (TV pořad) (2012)

Formát soutěže je v podstatě totožný s americkým originálem, soutěžící neprofesionálové vaří jídla nejvyšší kvality a předkládají je špičkám v oboru. Střih z vaření, dojmů soutěžících apod. je opravdu dobrý, obdobný zahraničí. Kde se ale stala chyba je výběr porotců - profíků. Jeden vyloženě iritující blbeček s hlasem, který ve mě vyvolává vražedné pocity, další dva nemasní, neslaní, prostě nijací. Americký Masterchef má trojici naprosto špičkových charismatických nekompromisních kuchařů, ze kterých sálá autorita i znalosti. Zde jen předstíraná arogance a znatelná touha přiblížit se té americké trojici. Když si k tomu ještě přidám "moderátorku", která tam je asi jen proto, aby sr*la lidi + naprosto odporný product placement (zoomovací záběr na značku sporáku, porotci držící utěrky vždy s logem Jaru ke kamerám, všude logo Billy...), tak z toho vyjde další český pokus o úspěšnou show, který je však jen pokusem. Přitom ti soutěžící a samotný formát není vůbec špatný. Škoda!

• 17.11.2012  20:44
    Skyfall (2012)

Pro mě nejlepší Bond, kterého jsem viděl. Nepatřím do skupiny zarytých bondofilů, kteří vyznávají nejstarší díly, každopádně je rok 2012 a každá filmová série se musí někam posunout. Dle trendů se postava Bonda polidštila, už to není neprůstřelný Bůh, ale jen člověk. Sice pořádně nabouchaný, ale člověk. Herecké výkony výborné, pro Craiga to je rozhodně dosud nejlepší film z bondovské série a upřímně se nemohu dočkat dalšího. Judi Dench zde dostala opravdu hodně prostoru, naprosto super. Javier Bardem rozhodně hodně netradiční záporák. Nejvíce však drží film nad vodou jedinečný suchý britský humor, a to především v dialozích Bond-M, Bond-Q a Bond-Silva. Konec ovšem zamrzel... Hodně... :( Každopádně hodně dobrý akční film, přesně dle mého gusta.

• 17.11.2012  20:36
    Wilfred (TV seriál) (2011)

Australský originál, stejně jako většina zde, jsem neviděl, ale americký Wilfred mě dostal. Sarkastický Wilfred a dokonalý Elijah Wood, který mě jako člověk baví mnohem víc než jako hobit. Není to ten typ sitcomu, kde byste se smáli v dlouhých křečích, ale spíš lehký propracovaný humor, těžící ze psa v lidské podobě. HAF!

• 21.10.2012  14:46
    Arrow (TV seriál) (2012)

Hodně slibný nový seriál. První dva díly vynikající. Skvělá akce, sympatičtí herci a konspirace a rodinné mocenské intriky nikdy nenudí. Uvidíme, jak se to vyvine dále...

• 4.9.2012  22:51

Myslel jsem, že se kouknu na nějakej super akčňák, navíc s mými oblíbenými herci. Nějak jsem nic nečetl, viděl jen plakáty a fotky, první scéna super - béčková akce na večírku, která odsýpala a agenti vypadali dost cool dvojka. A pak to přišlo... 100% americká komedie, která mě ale neskutečně bavila. Reese je výborná, Tom Hardy bez Baneovi masky sympaťák a Chris Pine... love him. Skvělé hlášky, těch 90 minutek uteče jako voda - výborná oddechovka pro večer všedního dne!

• 30.8.2012  22:11

Začíná to jako klasický slasher - 5 mladých, pohledných Američanů jeden a víkend na opuštěnou chatu bez signálu, zcela odstřiženi od civilizace. Pak se to zvrhne v nejvíc netradiční a nejoriginálnější horor, který žánr obrací vzhůru nohama. Lekačky jsou úplně na jiné bázi než jinde a strach spíše vystřídalo napětí a stále odsýpající tempo děje, který eskaluje hlavně v druhé půlce filmu. Drew Goddardovi se debut rozhodně podařil a doufejme, že i jeho další snímky budou stejně kvalitní, se stejně dobře vybranými herci, se stejně hustou atmosférou, dobrou kamerou a efekty i efektní hudbou. Každopádně je tento horor z kategorie "must see". A proč dávám 4*? Prostě mi to i přes všechnu tu originalitu nepřišlo tak EPIC, možná měli odhalit řídící středisko až později, možná mi tam nesedl ten humor (který je sice geniální, zvláště zombie hand ve výtahu, ale atmosféru trochu kazí), možná bych čekal lepší nečekanější konec, prostě 4*.

• 19.8.2012  22:35
    Terminál (2004)

Steven Spielberg ani Tom Hanks nezklamali. Filmařsky poctivé dílo s příběhem a dobrými hereckými výkony. S emocemi, vtipem i vážnějšími momenty. A samozřejmě trochu romantiky (která tam pro mě byla trochu navíc, ale proč ne, Catherine je kočka!). Na konci to bohužel nějak šlo dolů dojemnou dějovou linkou s plechovkou a změnou ředitele letiště v ultra-záporáka, ale stejně film zanechal hodně pozitivní dojem. A uklízeč Kumar Pallana byl výbornej!

• 19.8.2012  22:25

Americké slepice hledají lásku. Průměrná americká romantická komedie aneb Student Agency nikdy nezklame... 2* za film a 1* za zcela subjektivní fakt, že se u toho moc dobře spalo. (A teda z herců mě zaujal Justin Long, kterého jsem nějak do té doby nikde nezaregistroval, ale jediný to tam nějak vytahoval z průměru svým civilním projevem.)

• 19.8.2012  22:22

Pixar... To už u mě mluví samo za sebe. Propracovaná animace, emoční příběh a skoro žádný humor. Nebavil jsem se, prostě ne a ne a NE. Ale neříkám, že to není kvalitní animák, jistě jsou horší, ale upřímně mi to ani pro ty děti nepřišlo zábavné.

• 19.8.2012  22:19
    Nenávist (2004)

Dobrá atmosféra a dobří herci kontra šílená zápletka (resp. nedomyšlená, bez logiky a rozuzlení) a neděsivě-lacině vypadající "strašidlo". Prostě průměrný horor s několika dobrými momenty, ale nečekejte od toho nějaké objasnění, pointu nebo prostě nečekejte ani závěr. Škoda.

• 13.8.2012  23:38

Nemám slov, naprosto dokonalý film se skvělým scénářem. Přesně takové filmy jsou můj šálek čaje. V hlavní roli antihrdina s dokonale promyšleným plánem. Jen jsem na konci čekal nějaký větší zvrat, trošku mi nezapadl do celkového obrazu poslední Tomův čin, ale při posledním záběru zamrazilo... Matt Damon mě už po několikáté přesvědčil, že dokáže zahrát opravdu široké spektrum rolí a Tom patří mezi jeho nejlepší. Jude Law byl skvělý zhýralý zbohatlík a Gwyneth Paltrow také nezůstávala za pány s herectvím daleko. Z obsazení ještě zaujal Jack Davenport (Peter). Moc dobrá kamera a hudební podkres, zkrátka u tohoto filmu nemám co vytknout. Žádné pompézní vizuální efekty, ale čistá filmařina s hereckými výkony a nosným dějem. Více takových filmů i v 21. století!

• 13.8.2012  20:12
    Láska nikdy neumírá (divadelní záznam) (2012)

Pokračování slavného muzikálu A.L.Webbera "The Phantom of the Opera" - zůstává dokonalá hudba, děj je jak vystřižený z mexické telenovely (ale ostatně i původní Fantom není úplně vrchol kreativity a napínavosti) a v tomto případě (záznam australské inscenace) se k tomu přidává kýčovitá přeplácaná výprava a průměrní herci, kteří nadpůrměrně zpívají. V celé té pompéznosti, hudební i scénické se ztrácí to hlavní - herectví a emoce a je to jaksi utopené a pro běžného diváka to bude nudná podívaná. Muzikál je to po hudební stránce dokonalý, místy pro mě povedenější než původní Fantom, ale jelikož mám také srovnání s londýnským nastudování, kde herci byli o třídu lepší, tak nemůžu hodnotit příliš vysoko. Každopádně je škoda, že tento muzikál ve světě neuspěl, zasloužil si leší osud...

• 13.8.2012  20:00
    Fantom opery (divadelní záznam) (2011)

Jedna z největších muzikálových klasik konečně na DVD. Nesrovnatelně lepší než filmová adaptace, do původní londýnské divadelní inscenace tomu chybí komornější operní atmosféra, ale i přesto toto zpracování stojí za zhlédnutí. Takto má vypadat profesionální muzikál, který stojí na ohromujících výkonec. Zde producenti vybrali asi nejúspěšnější dvojici posledních let - Ramina Karimloo a Sierru Boggess - skvělí pěvecky, ale především také herecky. Muzikálová špička, rozhodně musí vidět všichni, kteří se alespoň trochu zajímají o divadlo, ale myslím, že si z toho odnese své i naprosto nedivadelní a nemuzikálový typ diváků.

• 12.8.2012  22:23

Tyhle filmy o hajzlících, plné černého humoru, mám moc rád. Příjemná podívaná, kterou nepokazil ani český dabing. Můj první film o Ripleym a už se těším na další... (Btw. zdejší "oficiální text distributora" je největší zmatek a polovýmysl, usekat jejich copywritterovi ruce a zahrabat je pod rajče!)

• 12.8.2012  17:21

Solidní akční film s krásnou přírodou, sympatickými herci a nadprůměrným scénářem. Bavil jsem se a o to asi šlo.

• 12.8.2012  17:20

České komedie 80. let mi vůbec nic neříkají. Hysterka, neposedný manžel a ještě víc neposedné dítě. Nic co bychom neznali a nevím, proč bych se na to měl koukat 85 minut. 3* jen jako smeknutí k herectví Tomáše Holého a v úctě ke klasice. Ale už nikdy více žádných filmů paní Poledňákové...

• 12.8.2012  17:16

Naprosto obyčejná "americká romantická komedie", která vůbec nemusela vzniknou a nikomu by se nic nestalo. Jako tisíce dalších z tohoto šíleného žánru, od první vteřiny víme, že to dopadne dobře a tím veškerá motivace pro diváky končí. Fiennes je překvapivě sympatický a alespoň mu to s Lopez sluší, ale nějak to na dobrý zážitek z filmu nestačí. Jediné pozitivium pro mě byl mladý Tyler Posey. Jinak dvouhvězdičková nuda.

• 12.8.2012  17:13

Důkaz, jak je na tom český film špatně. Obsadit trojici Tomsa-Nováková-Kocurová do hlavních rolí může jen sebevrah nebo bezmozek, který neví co je herecký výkon. Tomsa je alespoň trochu civilní, ale na zbylé dvě se nedá koukat, stejně tak na slizského Noska. Plejáda vyhaslých herců a trapných hlášek s dementním scénářem o jednom splněném snu aneb jak hodný syn pomůže mamince, bude chvíli mimo a pak z něj zase bude maminčin andílek (a k tomu ještě golfovej profík). Když se k tomu přidá ještě Karel Gott, tak je partička kompletní a v klidu můžeme říct, že tenhle film nikdy neměl vzniknout.

• 12.8.2012  17:09
    Alcatraz (TV seriál) (2012)

Ze začátku to bylo hodně nadějné, ale další díly seriál uvrhly do takového trapného stereotypu, že to musel vydržet jen opravdu hodně vytrvalý divák. Hrálo si to na inteligentní detektivku se záhadou, kterou nám samozřejmě nehodlaly jen tak odhalit. Detektivní část seriálu zcela selhávala, postavy tak zvláštně nesympatické, i když dobře zahrané. Není tedy divu, že seriál skončil takovým smutným fiaskem (zvláště po J.J.Abramse, který měl být zárukou kvality, ale po konci LOST už mu to snad nikdo nemůže žrát).

• 12.8.2012  16:58
    Hunger Games (2012)

Lepší než Twilight, ale rozhodně žádná výhra. Docela atraktivní téma, ale zpracováno tak roztáhle a nudně, akce v poslední části filmu špatná, napětí nikde. Dějové zvraty jak ze slohovky deváťáka ze základky. Nečetl jsem předlohu, ale prostě typická Amerika. Při přečtení anotace k 2. dílu se mé přesvědčení o neodkonalosti scénáře/předlohy ještě prohlubuje. A přitom se z toho tématu dalo vytěžit mnohem, mnohem více. Zachraňují to jen herci, i když Jennifer Lawrence mě příliš nezaujala se svým rádoby drsným obličejem. Výsledek je takový, že se na to dá koukat, rozhodně je to pro teenagery jedna z těch menších kravin, ale nadšení se nedostavilo.

• 12.8.2012  16:05
    Diktátor (2012)

Jedním slovem GENIÁLNÍ. Sacha Baron Cohen překonal všechny své dosavadní postavy a 83 minut nabil jedním vtípkem za druhým. Pravda, humor to je hodně netradiční a ne každému sedne (třeba scéna porodu byla místy moc i na mě), ale z mého pohledu je geniální. "You go to the bathroom after Osama, you will realize the true meaning of terrorism." GENIÁLNÍ!

• 30.7.2012  22:18

Viděno v podstatě z "donucení" v autobusu cestou na dovolené a byl jsem mile překvapený. Nikdy bych si nepustil dobrovolně žánr "americká romantická komedie", už vůbec ne se Sandlerem v hlavní roli, ale nakonec to dopadlo dobře. Smál jsem, dojmul jsem se. Drew Barrymore byla skvělá!

• 2.7.2012  23:03

Ničím filmařsky výjimečný snímek, jeho síla je pouze v tématu, které je velice aktuální a zasáhne asi každého diváka. Smutné je, že se to skutečně děje a člověka napadá jestli je "šťastný konec" to přečkat a žít si pak svůj život nebo si užít svou chvilku pomsty jako chlapci na konci filmu. Každopádně můj první estonský film, na který se rozhodně nezapomenu. Čeští Bastardi by si z něj měli vzít příklad... Edit: A jestli tu někdo píše v komentářích, že je to celé přitažené za vlasy a zveličené, tak až na samotný závěr není. Naopak když se začtete na internetu nebo se začnete zajímat více než koukáním na zprávy TV Nova, tak zjistíte, že případy takové šikany jsou běžné i u nás, mnohdy i horší. Povinně bych tento film pouštěl všem žákům druhého stupně, otázkou pak jen jestli by si z toho někteří jedinci nevzali akorát příklad...

• 13.6.2012  19:39
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Hodně netradiční a odvážný seriál, který si na nic nehraje a servíruje čistou nekonvenční zábavu. Skvělé postavy, britský humor, akcent :), napínavý příběh. První dvě série jsou naprosto dokonalé, třetí série... Raději nemluvit. Odchod táhnoucí postavy Nathana hodně uškodil, i když se Rudy snaží jak může. Co je ale horší, tak nehorázný nelogičnosti aneb cestování v čase zlomí vaz každému scénáristovi. Díly jsou nezáživné, nenavazují, nic je nepropojuje, vše je hnané do zbytečných extrémů. Takže 1.+2. série za mě opravdu "f*cking brilliant", 3. série "f*cking mess" - hodně nedoporučuji pokračovat v koukání, akorát to zkazí dojem. Přesto nechávám 4*, v úctě k prvním 12 dílům.

• 4.5.2012  19:40

Když vidím "USA" a "Romantický", tak automaticky zavírám a odsuzuji, ale v tomto případě jsem po několika doporučení udělal vyjímku a když jsem si připadal dostatečně "romanticky", tak jsem ho konečně pustil. A nelituji, hodně se trefil Allen Coulter do mého vkusu, Pattinson zahrál Tylera skvěle, stejně tak jeho sexy přítelkyně v podání Emilie de Ravin. Otcové skvělí, především bezcharakterní Brosnan. Ke konci se toho mnoho nedá říci, čekal bych s ohledem na zbytek filmu něco, co by ho zastřešilo, vypointovalo... ono se to tak částečně stalo, ale... S odstupem 24 hodin to bylo asi nejlepší možné zakončení, takový život prostě je. Výborný film, dle hodnocení na něj však musíte být správně naladění a musí vás oslovit postava Tylera, jeho myšlenky a pohnutky, jinak ten film pro vás pozbývá smyslu.

• 25.3.2012  11:57
    Smash (TV seriál) (2012)

Trvám na názoru, že Smash si může užít skutečně jen ten, kdo zná Broadway a všechny zákonitosti tamější scény, co jsou "workshopy", "out town try-out" apod. Na druhou stranu je úžasné, že se díky tomuto seriálu mnoho lidí "dovzdělá". Seriálové realistické pojetí vzniku nového broadwayského muzikálu s nelidským režisérem, teplým skladatelem, autorkou s milostnými problémy a dvěma rivalkami. Katharine McPhee je BOŽÍ! Nejen krásná, ale také skvělá herečka a zpěvačka. Celkově je obsazení skvělé, téma skvělé, písně skvělé, spád dobrý... Těším se na každý další díl tak, jak jsme se už dlouho na nic netěšil. Potvrzená je i druhá série, tak jen nezbývá doufat, že se to nezkazí. A hlavně... NEsrovnávat s Glee!!! -------- Série 2: Trochu jiné pojetí seriálu, mnoho nových postav, více zaměření na soap-operu, méně písní převzatých, více originálních songů, modernější muzikál Hit List... Kvalitou to neodpovídá úplně první sérii, ale stále je to pecka. Seriál je do značné míry originální, na rozdíl třeba od milionu různých kriminálek tu není ekvivalent (Glee skutečně stále nepočítám!), proto mě neskutečně mrzí, že je 2. série poslední. Každopádně pro mě jeden z nejlepších seriálů, pokud máte rádi Broadway, muzikály, divadlo... je tohle naprosto jasná volba a zklamaní určitě nebudete! Zajímavost na závěr - netušil jsem, že je možné vůbec nenávidět hlavní seriálovou postavu celou dobu stejně a možná ještě víc, takže gratuluji Megan Hilty... Tvoje Ivy je skutečně nesnesitelná, ještě víc než Ellis z první série!