Single Man (2009)

Dokonalý film... Colin Firth v hlavní roli doslova zářil a konec ve spojení s Nicholasem Houltem byl skutečně herecky excelentní. Naprosto vynikající kamera a citlivá originální režie, která se zaměřuje na detaily a ve spojení s komorní hudbou Vás film prostě vtáhne do děje. Je to tak krásně smutný film, že si ho ihned po dokoukání budete chtít pustit znovu! Tedy alespoň já chtěl...

Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes! (2004) (divadelní záznam)

Naprosto výborná parodie s inteligentním humorem s vynikajícími herci. Všem vřele doporučuji, především živě, stále se uvádí v divadle v Celetné!

Friends with Benefits (2011) (seriál)

(Po třech prvních epizodách) Sitcomy na téma "parta přátel" mají jeden velký problém: Jsou stále srovnávány s úspěšnými seriály Přátelé a HIMYM, které co si budeme povídat mají kolísavou kvalitu, kterou jí odpouštíme jen proto, že to už je "klasika". Friends With Benefits, i když nejsou v ničem originální, působí svěže a jsou více odvážní. Postavy jsou napsány dobře, zatím nemám problém ani s hereckou stránkou. Sympatie však zatím nechám stranou, u hlavního Bena si nějak nejsem jistý, jestli Ryan Hansen (který exceloval ve Veronice Mars) byl správnou volbou nebo spíš jestli jeho účes byl správnou volbou :). Ale tak i tak, tenhle seriál je pohodovým sitcomem (i když nečekejte nekonenčné výbuchy smíchu, spíš vytvralý dlouhý úsměv), který se dá rozhodn doporučit.

Běžící muž (1987) odpad!

Film sám o sobě si asi odpad! nezaslouží, je mnoho mnohem horších snímků, ale když si člověk na obalu vynikající knihy Stephena Kinga přečte, že byla zfilmována a pustí si pak toto, tak tomu říkám vrcholné zneuctění mistrova díla. Chápu, že to je volně inspirované, ale proč je to dementně přepracované, tomu už nerozumím. Takže, nelítostní gladiátoři... už nikdy více!!! Ale objektivně, nedoporučuju, pouze těm, kteří se vyžívají v oldschoolvých filmech a nesmyslném násilí.

Pam Ann: Leť se mnou (2007)

"Touch the trolley... and run back to the galley...Busy, busy, busy..." Tohle mě vždycky pobaví :)

Red (2010)

Skvělá akční jízda s nenapodobitelným humorem v podání skvělých herců. John Malkovich je prostě vynikající v každé roli a vidět Helen Mirren v roli zabijácké agentky... to už stojí za zhlédnutí. Nenudil jsem se ani vteřinu filmu, pohodový film na volné chvíle, který určitě nezklame.

Fargo (1996)

Velice povedený film od gerniálních bratrů Coenových. Vynikající černý humor, vynikající herci, vynikající režie a kamera. Vynikající film.

Dream Boy (2008)

Pěkný začátek, zajímavě pojatá gay láska, takovým minimalistickým způsobem. Bohužel šílený konec vystřižený jak z béčkového hororu (co to tam vůbec dělalo, nerozumím tomu) a průměrné herecké výkony (o milostných scénách radši pomlčím) z toho dělají zapomenutlný film, který snad ani nedoporučuju. Dokážu strávit příjemnějších 90 minut. Škoda nevyužitého potenciálu.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Naprosto vynikající film, vynikající herecké výkony, kamera i režie. Silné téma. Plakal jsem, plakal jsem dlouho a hodně, ale tenhle film za to určitě stál. Přál bych to vidět všem náboženským fanatikům a odpůrcům gayů! Škoda, že to je "jen televizní film", který se nedostane k širšímu spektru diváků. 1000x lepší než všichni Spidermanové a Temní rytíři dohromady!

Opravdová kuráž (2010)

Vynikající film s vynikajícími herci a s opravdu výjimečnou režií a kamerou. Poctivý snímek, který nesází jen na efektym zběsilé střihy a heroickou hudbu. A to se v dnešní době vidí málokdy... Jen škoda konce, který mi přišel značně... nevyvážený vzhledem ke špičkovému zbytku. Prostě to skončí, nic víc. Ale i tak velice krásné 4* a můžu opravdu vřele doporučit!