Expres foto (2002)

Nemohu si pomoct. Ono je to dobré. Ono je to dost strohé a jednoduché. Trochu pro introverty - jako je hlavní představitel. A kdo nemá rádost, když drží v ruce fotku, ted v tom bude plavat úplně.

Truman Show (1998)

Možná jsem tu už někde uvedl, že Jima Carreye moc nemusím a to kvůli potrhlým komediím. V začátku tohohle filmu jsem si pomyslel "už je to tady zase", ale... Jim mě nadchl poprvé ve filmu Muž na měsíci (nebo to bylo ještě dřív ve Věčném svitu neposkvrněné mysli?) . Ve chvíli, kdy jsem pochopil o jak šílenou myšlenku jde, jsem si to pěkně užil. Dobře udělané a k zamyšlení. Fajn.

Na dotek (2004)

Ano přátelé, každý jsme nějaký ten hluboký osobní prožitek ve vztahu vyzkoušeli. V tomto příběhu jde režisér pěkně pod kůži, až to téměř fyzicky bolí. No a v nás se začnou odehrávat naše vlastní konfrontace. Drsně sirové. Kde je schované to štěstí?

Warrior (2011)

Rád bych dal pět, ale to nemohu těm opravdu nejlepším filmům zase udělat. Ač nemusím filmy ze sportovního prostředí, posadil mě tento příběh pořádně na zadek. I ten lehký mráz po zádech a otevřená pusa proběhly. Dobrý!

12 opic (1995)

Willise mohu. Tak do tohohle filmu jsem nějak nevlítl. Proto hodnocení. Tuším však, že to v budoucnu změním. Až to zhlédnu ještě párkrát. 2019 - už to beru jako klasiku, výbornou a baví mě.

Zeptej se prachu (2006)

No podívejte, on je to trošku zvláštní film. Možná jsme zvyklí na příliš nadupané, s pořádným spádem a efektní díla. Tohle je prostě jinej soudek - a taky dobrej. Pravda, ono se to trošku táhne, ale jak byste to chtěli? A pak je to hezčí a pak smutny. Pěknej pocit z toho mám. Pěknej.

28 dní poté (2002)

Objevil jsem pana Boyla. Napřed Trainspotting, pak Sunshine - fajn a fajn. A teď tohle. Možná je to modernější odnož Dne trigidů, ať si. Virus, taky bych utíkal, naděje, tu jsem chtěl vnímat po celý film. Pěkný prázdný Londýn a tempo takové, že stačíš vést svoje úvahy coby kdyby. Celý děj pěkně nadávkovaný. Potěšilo mě. No a děti, poučte se a přemýšlejte o aktivistech a anarchismu. Vlastně o všem. A sami.

Trainspotting (1996)

Mě se nejvíc líbil Spady. Podívejte se děti, pobavte se, ale, proboha, nikdy si nic nepíchněte! A vemte si ponaučení z toho, co všechno si chce Renton pořídit. To je ta správná cesta 8-).

Labyrint lží (2008)

On se mi ten film docela líbil. Jen to nějak s ostupem nemůžu uvěřit hlavním představitelům a naivní rozhodnutí, že zůstanu šťastně žít v zemi, kde jsem se choval jako predátor a vyjde mi to, se mi zdá za vlasy přitažený úplně - takový americký pohled na svět - ať to není tak surovy, že? Natočeny řemeslně dobře, to jo. Že bych ještě ubral?

Fighter (2010)

O bratrském poutu, touze uspět, protože tak jsi mě to učil, o rodině. Můžeš vyhrát, i když se necháš dlouho mlátit. Christian Bale je tu naprosto skvělý. Proč jen *** - ten konec amerikej (ač podle skutečnosti) a taky ten box prostě pohltil celý závěr (a až tak moc ho nemusím). Ovšem dobré podívání.