Titanic: Následky (2012) (TV film)

Na nové informace velmi hodnotný dokument, bohužel mi vadila kompozice. Bylo to takové nepřehledné, až jsem se ztrácela v příbuzenských vztazích pozůstalých.

Titanik: 20 let poté s Jamesem Cameronem (2017) (TV film)

Jako vždy, Jim odvedl skvělou práci. Byť v roce 2012 v dokumentu Poslední slovo chtěl za pitvoření v tom, co se vlastně v noci 1912 s lodí stalo, udělat tlustou čáru, opět mu to nedalo... Opět předvádí potopení lodě na banánu, ale už mu nestačí jen počítačová simulace, musel si vytvořit model. Fajn byl taky test, jak rychle se dají spustit záchranné čluny. Pro titanology povinnost a doufám, že Jima jeho posedlost Titanikem ještě neopustí a dočkáme se v budoucnu dalšího dokumentu.

To, co dýchám (2007)

Prvních 30 minut bylo perfektních a očekávala jsem, že ve stejném duchu se potáhne celý film. Po zlomu, co přišel následně, už to byl jen slábnoucí průměr. Celkově to ale nebylo zlý, Sarah Michelle má skutečně nádhernou tvářičku a Brendan Fraser je tak okouzlující, že se ani na ten slábnoucí průměr nemůžu zlobit.

Trestanec (2017)

Když už jsme tak u toho vězení, problém je asi v tom, že jsem nedávno viděla Motýlka. A ten neskutečně odsejpal, zato tady jsem se u mukla s Nikolajovýma psíma očima tak nějak nudila a ty "family" žvásty už mi přijdou ve filmech trapný. Ne, že by to Nikolaj nezvládl, to zas jo. Ale tady byla chyba jinde. P.S. Dlouho nechci vidět nic, kde vězni serou balónky.

Troja (2004)

Historický velkofilm, už jenom při vyslovení tohoto slovního spojení se mi vybavuje bůhví kolik nominací na Oskara, bůhvíjaký zázrak, ale je pravda, že největším tahákem bylo asi jen obsazení herců. Z hlediska historických faktů je to chvílemi úplně mimo a kdyby se to smrsklo na hodinu a půl, možná bych u toho ani neusínala. A neusnula jsem jen z jediného důvodu: Souboj mezi Achillem a Hectorem byl zkrátka nepřekonatelný.

Turnaj zabijáků (2009)

Tak tohle je přesně jeden z těch akčňáků, který nemusím. Ano, vražedkyně ochraňující kněze, byla vskutku fascinující, ale co ty explodující hlavy a posléze celá těla? Já nechápu potřebu filmařů, čím víc krve tam naflákáme, tím je to lepší a akčnější... Proboha, buďte už konečně někdo originální.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Kristova noho, koho to napadlo svlíknout před kamerou Pattinsona? Já jsem celkem přizpůsobivá, ale tohle na mě bylo moc. Neskutečně trhlej příběh, už vidím jásající pubertální děvčata, jak slintají pohledem na svalovou hmotu Lautnera. A na to jsme, milí tvůrci vsadili, že?

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Ale jo, to už se dalo... Mělo to švih, spád, akci. Jen si myslím, že nemusela být tolik vidět ta umělost vlků a v tomto díle i dítěte (wtf?). Mohli trochu víc zainvestovat. Kristen a Robert jsou stále stejně prkenní, ale já věřím, že v nich něco je... Oba už dokázali, že umí hrát jakž takž obstojně, když jim to scénář dovoluje. Tady moc ne, ale to půjde. Já bych nad těmi jejich dvěma výrazy, které se v této sáze naučili, ještě nelámala hůl... Trochu nadprůměr za tu krajinu a úžasnou hudbu, ó Bože...

Úkryt (2014)

Bettanyho nejen režijní, ale i scénáristický debut se jednoznačně povedl. Emoční násilná ždímačka z tak trochu jiného prostředí s úžasnými hlavními hrdiny, přičemž Connelly jsem donedávna měla jen za příležitostnou přicmrndávačku s naprosto zbytečnými a nepodstatnými rolemi. Tímto se jí omlouvám. 3,8*

Umění války: Zrada (2008)

Pro mě to nemělo vůbec šťávu. V bojových scénách to mělo naprosto mizerný střih, dvě * dávám za Wesleyho a jakž takž povedené rozuzlení. Jinak ale film neměl abolutně nic do sebe.