Nabít a zabít (2006)

Zvrat strieda zvrat a ten sa mení na ďaľší zvrat ale kupodivu s toho nevznikli zvratky. Počiatočné chaosné sekvencie sa v podstate nápadito vysvetlia. Nebyť ale mojich obľúbencov ako MF a BK tak neprekročí asi tento flm 3*. Príjemná a energická bola LL, ktorá však bola akokeby nasilu vpísaná do scenára.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Odporúčam každému pozrieť v kine. Čakal som totiž pecku ale skutočnosť bola ešte lepšia akčnejšia a negýčová. Škoda trocha nevýraznej postavy Noomi Rapace ktorá vie iné vodvazy zahrať. Milé boli detaily ako špina (aj za nechtami :) rozmlátené a ošarpané exteriéry alebo odraté kusy mobiliáru, ktoré vtiahli do minulosti. Humor bol nevtieravý, decentnejší a dramatické okamžiky dokázali utíšiť celé kino. Nemám čo dodať herecké výkony super, dej mal spád a konečne som sa ani chvíľku nenudil. Spomalené sekvencie neboli ako z lacného čínskeho filmu a nápaditosť v nich bola v niektorých záberoch až očarujúca :)))

Blikající světla (2000)

nezáživné a nudné. nebyť dvoch dedinských úchylov nebolo na čo pozerať. komedia bez smiechu, akcia žiadna a krimi ...tak to už vonkoncom nie. 1* za pekné herecké výkony, ale to je všetko. ak chce niekto pozerať a chváliť kvalitné európske filmy vrelo odporúčam filmové zpracovanie knižnej trilogie Stiega Larssona, ktoremu táto snímka nesiaha ani po členky howg.

Evado (2011) (studentský film)

1* za prekvapujúco dobré efekty (ak uvážime že ide o samotvorbu) a za snahu, síce sympatickú ale na úrovni amatérskeho videa z Malorky sorry. Hlavná hridinka nech radšej pred kameru nelezie, texty recitovala ako Anča v amfíku:) Nápad tuctový a zápletku s tými polovojenskými jednotkami som proste nepochopil. Väčšinu filmu sa dá pretrpieť v zrýchlenom móde.

Speciální jednotka (2011)

Niekolko otázok. Kde mali zaparkovaný kamion s muníciou? Prečo nemajú fešáci nepriestrelné vesty? Prečo nestrielajú krytý ale postavený a rozkročený? Aké baterky používajú talibanci a ako sa dokážu tak rýchlo množiť? Na čom sa smiali chaloši z jednotky? Kde zohnali takého patetického admirála? atď...

Nezvratný osud 5 (2011)

No teda spracovanie snímku urobilo veľký krok dopredu hlavne na začiatku a potešilo ma menej žvástov. Musím ale povedať že pri Candisinej smrti som sa spontánne rozosmial (a hlavne že zavolajte 911 hehehe a šup šup ))) a to sa zopakovalo asi ešte dva krát. To sa mi veru nestáva často pri vážne myslenom thrilleru. Sorry ale slučka k prvej časti mala byť ako že E či čo? Pripadalo mi že si všetci vydýchli včetne producentov asi všetkým dochádzali sily - zbohom :( Jo a ešte kto vybral tú transku za hlavnú ženskú postavu???? :))))

Není kam utéct (2011)

Zvraty ma dostali:) Od začiatku sa tempo stupňovalo a dej nebol nelogický. Postavy jednali svojprávne a viackrát som sa prichytil , že neviem koho kam zaradiť , to sa veru scenaristom podarilo pekne miešať. Sean Harris je záporák na pohľadanie a zo svojím parťákom stupňovali bez zľutovania dej až do samého zakončenia. Škoda slabších vedľajších postáv inak by som asi zabrúsil 5* :)))

Přizdis*áči (2011)

Bože prečo musí byť jeden z hlavných hrdinov židovsky vyzerajúci chlapec? Zbytočne veľa nadávok ktoré pobavia fakt uplne hehehe.. Ale musím uznať že zo dva krát sa dá s chuti zasmiať , hlavne tanečky som si okukal :) a dekadentný bar ma dokonca rozslzil. Ale bohužiaľ to je všetko a z dvoch scénok * nebudú. Inak šeď kam len oko dohliadlo. Preboha občas to nebol humor ale retardácia, asi som suchar.

Obhájce (2011)

Sympatické jednoduché ale nie triviálne. Krimithriler ako zo starej školy . Trošku ťažšie pochopiteľný pre Európanov, ale určite jedlý a hlavne reálny v medziach filmovej zábavy.

Blackthorn (2011)

smutnotrpké, horkoriedke. bez pátosu bez farby. ešte aj tá chicha bola hnusná. tak by to asi napísal život. čo je ale dôležité pre mňa aj málo zábavné tak som to napísal ja :)))