Deník malého poseroutky 2 (2011)

Greg už je starší, ale stale je co řešit, třeba jak vyjít se svým starším bráchou Rodrickem (ty dveře přece měly zámek) nebo jak zaujmout Holly (nebo alespoň zařídit, aby neviděla ten záznam z návštěvy dědy) nebo jestli a s čím vystoupit na školním představení........

Mrazík (1964)

Mrazík - pohádka, ze které se stal kult. Kdo by neznal Ivánka, Nastěnku, Marfušu atd.? Pohádka sama o sobě vlastně není nic moc, ale český dabing ji posunul na zcela jinou úroveň a tak čas od času neboli Vánoce od Vánoc občas neodolám, podívám se, abych zjistil, jestli většinu veršů ještě pořád umím zpaměti. Ha, Ivan, přišel nezván, nevítán, chaloupku mou otočil a mě tím probudil.

Válka Roseových (1989)

I takhle může skončit jedno manželství, sledujeme příběh Roseových (vyprávěný právníkem (D. DeVito)) - od seznámení, přes kariérní růst, až po manželskou krizi končící rozvodem a pravou bitvou o dům. Komedie, která chvíli baví, ale často mrazí. Mezi Michaelem Douglasem a Kathleen Turner to jiskří perfektně, ať už pozitivně nebo hlavně v druhé části filmu negativně. Mělo by se povinně pouštět před každým rozvodovým stáním.........no, a už je čas jít pochcat rybu.

Domácí péče (2015)

Herecký koncert Aleny Mihulové v roli zdravotní sestry, která se celý život stará o druhé (manžela, dceru, pacienty ale třeba i o žáby) a zapomíná na sebe. Když po bouračce zjistí, že má rakovinu, začne bojovat nejen se svou nemocí, ale i svou duší. Aleně Mihulové vlastně herecky není co vytknout. Celkem dobře jí doplňuje Bolek Polívka. Celkově vydařený debut Slávka Horáka, který ale nedrží tempo celých devadesát minut, začátek a konec jsou velmi podařené, prostředek už méně. Něco mezi kolem 70%.

Jak se budí princezny (1977)

Výborné zpracování Šípkové Růženky, jedna z našich nejlepších pohádek. Především Vladimir Menšík je nezapomenutelný. Princi, prchejme odsud!

Zlodějka knih (2013)

Malý velký příběh z druhé světové války, příběh Leslie, která se na začátku války dostane do nové rodiny. Na začátku neumí moc číst a psát, ale knížky se pro ní stanou důležitou součástí. Dalo by se říci taková hollywoodská verze musíme si pomáhat o ukrývání židů, ale má své osobité kouzlo. Někdy je hrdinství už jen to být lidmi. Každý takový film je dobrý pro připomenutí, co vše bylo možné a jak je to dneska vlastně prima.

Střihoruký Edward (1990)

Film o tom, jaké to je být jiný a jak to je pak v naší společnosti těžké, tak jak to má Edvard, který má místo rukou nože. Edward přitom touží hlavně po lásce. Kombinace Tima Burtona a Johnyho Deppa hned napoprvé zafungovala výborně.

Past na rodiče (1998)

Povedená rodinná komedie o dvojčatech, která se poznají teprve v jedenácti letech na táboře. Jedna vyrůstá se svým tátou v Kalifornii a druhá se svojí mámou v Londýně a tak se rozhodnou, že se vymění........ Nadprůměrná rodinná romantická komedie s vynikající mladou Lindsay Lohan.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Tak nevím, tak trochu netradiční pohádka, kde je sympatická a akční princezna, která má můj plný obdiv,ale kde je nějaká kladná mužská hlavní postava? Tady opravdu není komu fandit a u pohádky s tím mám trochu problem a když pak chybí i vtip, tak vlastně není moc na co koukat.

Princezna ze mlejna (1994)

Celkem povedená pohádka, které dost pomáhá hezká hudba, sympatická Andrea Černá a čertík v podání Yvetty Blanarovičové. Ostatní je spíše průměr.