Lidé jako my (2012)

Sympatický film Alexe Kurtzmana, prodavači z New Yorku, který po smrti svého otce dostane 150 tis.dolarů......aby je dal synovi své nevlastní sestry a postaral se o ně. Sestře, o které Sam neměl vůbec ponětí. Ačkoli do té doby Sam před všemi problémy utíkal, tohle ho změní. Dobrý scénář, vynikající Michelle Pfeiffer - celkově milé překvapení.

Náš vůdce (2008)

Tak jak je to s tou diktaturou? Poučili jsme se? Vše začíná experimentem, kdy ve škole začnou projekt, který začíná u pospolitosti a disciplíny, se přes bílé košile stane opravdovou Vlnou, která může vše smést. Velmi působivé a ikdyž projekt jde až moc rychle, samozřejmě nutí k zamyšlení a stojí rozhodně za vidění.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Důstojné zakončení příběhu Harryho Pottera, v porovnání s první částí se už nic nenatahuje, na nic se nečeká a akce střídá akci až do velkého finále, kdy se konečně Harry utká s Voldemortem. Nemohu si pomoct, ten Daniel Radcliffe mi prostě moc nesedí, ale vše ostatní stojí za vidění, takže lepší 4*.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Předposlední díl......tedy vlastně první půlka poslední knihy, kde se Harry, Ron a Hermiona vydávají za hledáním viteálů, tentokrát už sami tři, bez pomoci jiných, takže se dočkáme i drobných vzahových krizí. Není to špatná předehra před finále, ale je tuze dlouhá a dost se táhne, škoda, že nemá o alespoň dvacet minut míň.

Oheň (1991)

Už jsi se někdy díval do očí ohně? Jedna u nejlepších poct, kterou Hollywood hasičům věnoval, je postavena na příběhu dvou bratrů, kteří chtějí jít ve stopách svého otce, který jako při hašení požáru zahynul. Scénář spíše průměrný, někdy je těch emocí až moc, ale ty záběry na oheň......ihned vidím, jak se plazí po zemi. Velmi dobře odvedená práce od Rona Howarda.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Celkem solidní teenagerovská komedie aneb zkrocení zlé ženy na americké střední škole, Bianca totiž může randit teprve tehdy, až začne její sestra Kat, která se do toho moc nemá, ale když na školu chodí i Heath Ledger........

Černí baroni (1992)

Hold Miloslava Švandrlíka všem, kdo prošli PTP. Satira, kde slovo absurdní najde často svůj význam. Samozřejmě, ve skutečnosti to taková sranda nebyla, ale od toho satira je a tenhle film se povedl, včetně výborného Pavla Landovského (Čo bolo, to bolo, terazky jsem majorom) nebo doplněné politrukem v podání Miroslava Donutila (Zrezne, správně, ale hlavně co? Hlavně zkoroduje vy tupci!).

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Co vlastně dodat? Vynikající završení trilogie, která vstoupila do historie. Film se opírá o dvě hlavní části - bitva o Gondor a zároveň závěrečná pouť Froda se Samem k Hoře Osudu. Ztvárnění vyšlo Peterovi Jacksonovi na jedničku, mohlo by se zdát, že stopáž přes dvěstě minut je moc, ale ono to tak rychle uteče, že mně někdy příjde, že by to mohlo být i delší, proto ani nevadí protahování konce. Někdy se rána nezahojí, někdy film nepřestane bavit a to platí v mém případě o celé trilogii.

O Ptáku Ohniváku (1980) (TV film)

Trochu volněji pojatá pohádka o ztracených zlatých jablcích, ptáku Ohnivákovi, lišce a Zlatohřívákovi.....ale především pohádku drží dialogy mezi princem a princeznou Rusovláskou a celkem slušný výkon obou hlavních herců. Celkem milá odpolední televizní záležitost.

Už jsme tam? (2005)

Tak to se jednou Nick (Ice Cube) zamiluje do mámy s dvěma dětma a dostane úkol - odvézt je až do Vancouveru ve svém novém autě. Má to jen jeden háček, děti ¨ho nemají rádi a on je taky moc ne. Pak už následují méně a méně uvěřitelné scénky z cesty téměř bez vtipu a napětí s očekávaným koncem. Snad jen ta romnatika na konci to zvedne alespoň na dvě * a i to mi příjde až dost.