Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Dostalo ma to tak ako Avatar nie a to hlave vďaka tomu, že som to tím domorodcom ale aj ľudom veril a mali k svojim konaniam aj rozumný dôvod. Dobré bolo aj to ako ukázali minulost planéty Terra a že nebola zrovna najsvetlejšia. Hudba tu robí tiež veľký podiel a u mňa je toto jeden z najlepších animákov ku ktorému sa určite v blízkej dobe vrátim.

Tron (1982)

Tak premakaný vizuál v ktorom ešte frajersky behá Jeff Bridges na hustej motorke striela taniere a neviem čo všetko je niečo tak super, že zabudnete na ten slabý dej.

Počátek (2010)

Brilantný scenár, dokonalá technická, herecká (Marion Cotillard sa od teraz bojím) a hudbná stránka. Ale chýbalo mi tam niečo čo by ma odrovnalo, niečo kultovné, niečo na čo by som len tak ľahko nezabudol.

Troja (2004)

Po zhliadnutí Director's cut verzie musím zvýšiť na 5*, tých 40 minút tomu pridáva na celistvosti, brutálnosti (bitky sú krvavejšie, ničenie Tróje je bez servítky viz. znásilňovanie žien, deti hádzane s hradieb, zabíjanie mužov), hudba je miestami zmenená a uvidíme aj záber z Ittaci. Jednoducho Tróju radím medzi novodobé historické eposy popri Královsto Nebeské, Gladiátora či Posledného Samuraja.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Nehorázna kravina ale tvorcovia si to aj uvedomujú preto tomu nechýba nadhľad, herci su všetci sympaťáci, triky su fajn a celkovo je to slušná zábava plus k tomu Hollywood ako brána do podsvetia. Mňe to na zahnanie nudy stačilo.

Wrestler (2008)

Asi každý film s prostredia ringu je dobrý, tetno není výnimkou. Pomalý smutný film s presvedčívými hercami. Najlepšie boli samozrejme scény zo zákulisia kde si všetci wrestleri medzi sebou podávali ruky, pozývali sa na pivo a nie nadávali si spoza manažérov.

A-Team: Poslední mise (2010)

Celú tú hustou akciou napchatú jazdu s dokonale uživajúcimi si hercami a tvorcami kazí hrozne neprehľadný strih. "Toto vyzeralo presne ako v Call of Duty".

Pravdivá romance (1993)

Za ten finálny masaker popri padajúcich pierkach pod 5 íst nemôžem. A ešte som sa dozvedel, že Siciliáni sú napoli negri.