• Krátkometrážní

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Co k tomuhle napsat? Geniální brak, který vždy pobaví. Legenda, jejíž hlášky se staly kultovními. Mistrovské dílo mistra režiséra. Nekompromisní uhozenost katastrofálních rozměrů a apokalyptických následků. Tohle všechno je Pulp Fiction.

Sám doma a bohatý (1994)

Možná blbost, recyklačka a vyždímaná záležitost, ale mě to stejně baví. Záporák už není takový tupec, i když tupec pořád je, a je tady pár odkazů, které stojí za to sledovat, když už vás zrovna nebaví pes Dollar. No jsou to hodně slabě čtyři hvězdy, ale čtyři pořád jsou. S přibývajícím věkem nejspíš uberu.

Time Team - Dobové vykopávky (1994) (seriál)

"Našel jsem něco skutečně fascinujícího! Je to střípek koupelnové dlaždičky velký asi jako nehet mého malíčku..." Skuteční archeologové jsou prostě podivíni. Jenže roztomilí podivíni, které si musíte zamilovat. Já měl pro tuhle práci vždy slabost, dokonce jsem jedny prázdniny na archeologickém výzkumu strávil. Jediné, co mi na Time Teamu vadí, je ten šibeniční termín tří dnů. Archeologové se vrhnou na louku, vykopou bagrem pár děr, a když za tři dny nic nenajdou, prostě pokrčí rameny, díru zahrabou a přesunou se jinam. A vůbec nevadí, že by zítra jistě něco našli, nebo že to není zrovna zodpovědný postup. Chápu, že časový pres má zvýšit atraktivitu pro nezainteresovaného diváka a tři dny natáčení jsou levnější než půl roku, ale v mých očích to celý dokument trochu mění ve vynucenou reality show. Tony Robinson válí, představuje správnou kombinaci laika, nadšence, bystrého pozorovatele, komika a natvrdlého diváka.

Vlk (1994)

No tak to není akční. A co? Všeprostupující mrazivá atmosféra starých hororů vás prostě dostane a herci hrají na jedničku. K tomu není co napsat, tohle je potřeba vidět.

Volejte řediteli (1994) (pořad)

Na tohle se nedalo nekoukat. Šlo by tomu dát pět hvězd, kdyby šlo o komedii, čtyři, kdyby šlo o přednášku, tři, kdyby se jednalo o reklamu, dvě v případě, že jste na to koukali jen kvůli informacím, jednu, pokud jde o statistiku nebo odpad!, a to tehdy, pokud to berete jako řitilezectví. A protože je to všechno dohromady, ale nebylo by fér vůči takové Ordinaci v Růžové zahradě dát tomu tři hvězdy. Takže tu jedničku za to, že jsem to žral a že se jen tak nevidí, aby byl nějaký ředitel tak osobní.

Vrána (1994)

Tak v takovémhle duchu bych si nechal líbit i kdejakého toho Batmana. A Marvelovci ať se jdou se svými pastelkami taky vycpat. Nepřevrátilo to můj svět vzhůru nohama, nepřivodilo mi to depku, ani mi ji to neodňalo, ale stylové to je až na půdu.

Firma (1993)

Špionážní thriller bez skutečných špionů, další důkaz režijní brilantnosti Sydneyho Pollacka i hereckého umu Toma Cruise. Elvis žije! A jezdí kamionem.

Jurský park (1993)

Jedna z mých srdcovek, prostě prototyp dokonalého blockbusteru, ve kterém je vše na svém místě. Film, díky kterému jsem si zamiloval dinosaury, Lauru Dern a možná i Spielberga s Williamsem. Plus Goldblum na vrcholu svých sil, tomu se nedá říct ne.

Na Hromnice o den více (1993)

Já vím, že je hloupý vyčítat romantický komedii, že je až moc romantická (zvlášť když ve výsledku zas až tolik romantická není), ale pro mě je to na celém filmu největší mínus.