• Krátkometrážní

Wall Street (1987)

Z velmi netradičního místa pro děj filmu dokázal Oliver Stone vyždímat co to šlo. A ono to šlo opravdu hodně. Sice jsem víc jak polovině burzovních výrazů nerozuměl, o ně tu moc nešlo. Tady jde o splněný sen ze kterého se stala noční můra.

Nabít a zabít (2006)

Až na závěrečnou pointu jsem byl dost zklamaný. Něco mi tu prostě nesedělo. Ale jakmile si Rabín i Šéf sedli do jedné místnosti, všechno to dostalo ten správný styl. A kromě toho se vysvětlilo to, proč mi to celou dobu nesedí. Protože to nesedělo.

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Čech tam zatim mával těmi svymi čisly, tak si řikam Franta napij se a mysli... První a jediná alespoň trochu dobrá vědomostní soutěž tohoto typu.

O poklad Anežky České (1993) (pořad)

Docela zajímavé a poučné. Rozhodně zábavnější, než studiové soutěže (snad kromě milionáře, ten je stejný).

Zběsilý útěk (2006)

Hodně povedená akční kriminálka, která uspokojí dějem, herectvím, i vizuální stránnkou. Navíc ve vás vzbudí rozpory Karlem Rodenem zahraný fanda Johna Waynea. Nejhoršími záporáky jsou rozhodně ti dva úchyláci. ***SPOILER*** Sice mě docela mrzela smrt hlavního hrdiny, ale jeho stupidní vzkříšení mě naštvalo tak, že jsem musel srazit hvězdičku.

Poslední skaut (1991)

Superfilm se super poldou. Kdyby Chuck Norris znal Bruce Willise, chtěl by být jako on. Dobrý hlášky i od Wayanse, oldschool drsnej polda, co zachránil prezidenta, ale vy..bal s ním ministr, protože ho vyrušil při sadu masu, který se tý holce zjevně dvakrát nelíbilo, zašlá fotbalová hvězda, který zabijou holku a tak se chce pomstít a zkorumpovaný sport. Superexplozivní kombinace, kterou musí vidět každý, kdo ví, že Willis je jediný klasický osmdesátkový borec, který taky umí hrát.

Královna Alžběta (1998)

Tak od tohohle jsem očekával moc. A to byl asi kámen úrazu. Cate je nejlepší herečka minimálně současnosti a Geofrey je taky dobrý herec. Navíc jsem viděl Zlatý věk, který mě sice taky zklamal, ale na druhou stranu se tam Cate Blanchet tak předvedla a všichni říkali, že oproti jedničce je pro ně dvojka zklamáním, že jsem opravdu doufal megahit. Prakticky je to solidně odehrané, ale emocemi to šlo totálně mimo mě. Dojímavá je akorát závěrečná přeměna Alžběty. A ta je zase extrémně emocionálně silná. Ale na čtyři to nestačí.

Let číslo 93 (2006)

No tomuhle říkám verohodně natočená záležitost. Konečně reální hrdinové, kteří věděli, co musí udělat a tváří v tvář smrti zachránili USA asi před největšm průserem. Ať už by sejmuli Bílý dům nebo Kapitol, Amíci by si to asi brali ještě víc, než ty tisíce mrtvých z Dvojčat. No, je to asi trochu zromantizované, ale řekl bych, že ne moc. Co bych bral víc, to je větší rozpracování charakterů teroristů, protože to váhání budoucího pilota by mě vážně zajímalo.

Černočerná tma (2000)

Povedené sci-fi, kde ani Vin Deasel nevadí. Každý má své tajemství a své hříchy, ale jen Riddicka za to všichni soudí. Tedy až do chvíle, kdy celou planetu zahalí úplné zatmění sluncí a z děr začnou vylétat masožravé potvory. Pak začne ale tuhý boj o přežití a žádná minulost není dost černá na to, aby nebyla v černočerné tmě vytažena na světlo. Hloubku to nemá naprosto žádnou, ale jako momentální zábavu si to užijete nadmíru.

Tlumočnice (2005)

Fajn thriller, ale až na jistou z prvu nečekanou angažovanost hlavní hrdinky to má k dokonalosti hodně daleko. Nakonec i ta minulost Nicole Kidman a její zapletení do celé věci jsou podány až moc ploše a její životní tragédie se vás nedotkne tak, jak by mohla, či spíš jak by měla.