• Krátkometrážní

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Nemám rád šílený Japončíky, ti mi to celý zkazili. Jinak by to ušlo.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Z trojice Fear Factor, Ninja Factor a Wipeout je tohle jedničkou. A to z prostých důvodů - nejsou tam trapný a nechutný úkoly (proti nechutnosti nic nemám, ale koukat každej díl na to, jak někdo jí sloní koule fakt nemusim) a nejsou tam Japonci. Vyzdvihuju zábavné úkoly, zpomalené opakované záběry a mírně sympatické moderátory, kteří jsou i vtipní, jen kdyby jeden vtip neopakovali 10x za sebou. Tím to srážejí. Takže se mějte fajn a obří koule.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Býval to nejlepší seriál své doby, pak se rapidně zhoršil. Teď, s odstupem času, není už moc vtipné ani to, co mi dřív vtipné přišlo. TBBT narozdíl od HIMYM testem času neprošlo, byť do dlouho vypadalo, že to bude naopak.

Chuck (2007) (seriál)

Mé nerdovské srdce plesá, tenhle seriál jakoby zaplnil obrovskou mezeru v televizní zábavě. Tohle tu chybělo. Je to vtipné, akční, sexy, ulítlé, hi-tech, nerdovské a nechutné (Jeff) zároveň. Miluju to a oslavuju skvělý výkon Zachariho Leviho, ty jeho grimasy a zbrklost a kecy a všechno jsou dokonalé. Ale ostatní postavy taky skvěle hrají, popřípadě skvěle vypadají. Doporučuju všem se smyslem pro humor. /// První série skvělá, druhá dovedená k dokonalosti a třetí prudký sešup dolů a postupný návrat na úroveň jedničky. Čtvrtá a pátá už dost slabota. Seriál naštěstí už skončil (i když měl skončit třetí sérií). Oblíbené postavy (sestupně): Chuck, Casey, Jeff, Morgan, cpt. Awesome

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nejgeniálnější animák a jeden z nejlepších seriálů vůbec. A proč? Banda čtyřprstých idiotů, kterých je v Simpsonech nespočet, protože je to asi jedinou podmínkou k tomu žít ve Springfieldu, jsou karikatury dnešního světa. A co je na tom nejsmutnější a nejvtipnější? V každém z nás je kousek Homera, Barta, Marge, Vočka nebo Apua. Oblíbené postavy (sestupně): Homer, Ralphík, Vočko, Bart, Itchi

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

CSI: LV byla první a stále je nejlepší kriminálkou Bruckheimerovského typu. Nádherně osvětlené město, vykuchané mrtvoly, HI -TECH hračičky, ty jsou všude, ale tenhle seriál to má ze všech nejlepší. Navíc oplývá tím zázrakem, že tu téměř žádná hlavní postava není nesympatická, což se u ostatních moderních i nemoderních kriminálek říct nedá. Oblíbené postavy (sestupně): Grissom, Sara, Warrick, Greg, Brass

Ztraceni (2004) (seriál)

Zatracený Ztracený, propadnul jsem jim a dlouho mě nechtěli pustit. Obyčejný námět - lidi na pustým ostrově - je ostrovany, monstrem, čísly a kdovíčím ještě vypumpovaný až na samý vrchol. /// Po letech odkládání jsem se k nim opět vrátil, a to s jednoduchým cílem - dokoukat je konečně do konce. Nuže, trvalo mi to čtvrt roku (a to přibližným systémem série za pár dní a pak týden dva pusto), pár odfláknutých úkolů a jeden neúspěšný zápočet, ale včera jsem se dokopal k onomu proklínanému konci. Než se budu věnovat tomu, musím uznat, že málokterá dramatická a mysteriózní napínačka si dokáže udržet kvalitu po nějakých devadesát hodin. Tahle to dokázala, a to nejen díky skvělým postavám na začátku, ale taky díky práci s nimi (ať už jde o jejich vývoj nebo likvidaci) a hlavně díky novým charakterům, na které se sice nejdřív těžko zvyká, ale nakonec si je oblíbíte. Juliet jest příkladem nejzářnějším. Překvapen, že jsem vlastně před lety viděl dokonce přes polovinu dílů, prokousával jsem se dál a dál a až na poslední sérii tomu opravdu není moc co vytknout. Ano, chyby se tam najdou, ale na to, jak velké sousto si tvůrci vzali, se jim povedlo nevídané. Nějaké cestování časem a podobné blbosti? Tam se stejně nedá neudělat chyba... Mno, seriál prošel i jiným vývojem, a to posunem ve formě. Zatímco první tři série byly primárně o očích (a že tam snad není žádná hlavní postava, muži, ženy, děti jakbysmet, která by neměla podmanivý pohled!), další tři se zaměřily na výstřihy. Ne, že by mi to zas tolik vadilo, ale všimnul jsem si toho, tak to zmiňuju. No a teď k tomu (ne)slavnému ukončení. Mně nevadilo. Nebylo to to pravý ořechový, ale pokud chceme autorům přiznat nějakou tvůrčí svobodu, šanci na věrohodnost všech předchozích událostí a na to, aby lidi lákalo podívat se na to celé i podruhé, potřetí, ..., tenhle konec nekonec se mi vlastně líbí.Vyvolává otázky, nechává mysterium mysteriem a dá se interpretovat tolika způsoby, že mu nemůžeme ani nadávat do explicity. A ta, moji milí, ta by byla tím nejhorším. Vysvětlit všechno? Pche! Oblíbené postavy: Claire a její všechno, Ben a jeho obliba v tom nechat si zmalovat ksicht, Juliet a její tajemný pohled, James "Sawyer" Ford" a to, co se z něj stalo v páté sérii, Richard aneb týpek, co všechno ví a všude byl.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

U tohohle dílu nejvíc váhám, jestli čtyři nebo pět. Lukeovi černá sekne a sebedůvěra jakbysmet, ale méďové v jungli jsou sice vtipní a roztomilí, ale jinak mi dojem spíše kazí. Ale to mínus je především za tu praštěnou snahu Imperátora překecat Lukea na temnou stranu síly. Může být rád, že zvládá ovládat jednoho Skywalkera, ale dva by jen těžko udržel. A on to ví. Na druhou stranu je ten souboj a přemlouvačka tak efektní, že bych tu hvězdičku přidat mohl... ne, nedám, ale jen s těžkým srdcem.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Je to začátek a když si vezmu, že herci vlastně ani nevěděli, v čem že to hrají, mohlo by to být pět. Ale je to na mě místy až příliš infantilní a to, že je těžké narazit na dvě postavy stejného druhu mi taky přijde divný. Ale stejně je to vynikající kousek a startovní můstek pro nejlepší z nejlepších - pro pětku. Kouzlo, atmosféra, roztomilost, děsivý Vader, moudrý Obi Van to všechno tu je, ale neodpustím si ještě jednu poznámku... Jak někdo může považovat Leiu za nádhernou? pěkná, to jo, ale nic víc.