• Krátkometrážní

Vox Lux (2018)

Šoubyznys je kamion, kterej vás porazí, ale pak vás ještě dalších 20 let veze na svý kapotě jako andělici od rolls royce. Všem na odiv. Zajímavej film, zpočátku možná maličko nudí, ale s příchodem dospělé Celeste a tedy výborné Natalie Portman se rozjede. Negativní hodnocení každopádně chápu, není to pro každýho.

Zrodila se hvězda (2018)

Moje první Zhrosezda, takže nemám s čím srovnávat. Nikdy bych ale nevěřil, že mě dokáže na zadek herecky posadit osoba, která si říká Lady GaGa a ve svým umění nosí blýskavý hadry. Jako Ally je ale dokonalá. Film kupodivu nejlíp funguje v pasážích, kdy jde o romantickou pohádku. Jako drama o vztahu, který má své vzlety a pády je maličko obyčejný. Finále to ale vyšvihuje zas na jinou úroveň, u závěrečnýho songu jsem byl na měkko.

Maják (2019)

Honimír Bob a Prdimír Will v klasickém Will they – Won't they (murder each other), zabaleném do ujeté artové pláštěnky, která vzdává hold předpotopním hororům, Lovecraftovi, Moby Dickovi a bůhvíčemu ještě (tahle éra jde až na HPL mimo mě) a zároveň si z nich dělá nebetyčnou prdel. Asi v polovině filmu mi došlo, že to asi nebude mít žádnou pointu. Jakmile jsem se s tím vnitřně smířil, užil jsem si zbytek tohoto polosurrealistického artového honění starým mistrům docela obstojně. Dokonce se na to budu chtít podívat i znovu. Dafoe > Patinson, i když jen o kousek.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Povedený film, ale bohužel poněkud bez příchuti. Dospělý Dany je pěkně nudný, zato Kloboučnice Rebecca luxusní.

Ledové království II (2019)

Největší šok druhého Frozen? Když ve flashbacku taťka král prohlásí, že čte pohádky od nějakého Dána. Stalo se vůbec někdy, že by Disney, společnost, která nedávno vyrukovala s tím, že chce zcopyrightit Sněhurku, Popelku atd., přiznala, že pohádky existovaly už před rokem 1937? Jinak je to solidní pokračování, které vedle skvělé jedničky obstojí hlavně proto, že je jiné. Místo pohádky trochu fantasy. Místo rozděleného týmu spolupráce obou sester. Zůstala spousta humoru a magická animace. Jen ty písničky nejsou žádná sláva ani v originálním znění – a v češtině vyloženě stojí za hovno.

Matthias a Maxime (2019)

Napůl komedie, napůl drama. Komedie funguje bezvadně, dramatická část zvlášť ke konci dost dobře, začátek a prostředek ale trochu skřípou. A je to zbytečně dlouhý, dalo by se stříhat. Dost dobrá, i když možná maličko vtíravá kamera... Jak prohlásila kamarádka po projekci na Mezipatrech: To bylo tééééplýýýý.

Král (2019)

Ten špinavý, šedivý, realistický a středolepý netflixovský styl středověkých filmů se mi líbí. Ani Outlaw král, ani Král sice ve výsledku nepřinesou nějaký ten wow efekt, ale rozhodně mají v dnešní době svoje místo. Chalamet je borec, Sean Harris taky a scénáristé jakbysmet. Ani moc nevadí ta předvídatelnost.

Terminátor: Temný osud (2019)

Vážně jsem právě viděl dobré pokračování Terminátora?! What year is it?

Kdyby ulice Beale mohla mluvit (2018)

Po všech ohledech herecký luxus. Příběhově už je to slabší, i když člověk přistoupí na hru o utlačovaném černém a zlém bílém muži.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Zombieland nabízí vše, co od něho můžete chtít a očekávat. Nic míň a až na Madison v podstatě nic moc navíc. Za mě i tak 100% spokojenost.