• Krátkometrážní

Les Aventures de baron de Munchhausen (1911)

Na dobrého mélièse mám tři základní požadavky: musí být vtipný, výpravný, a musím se v jeho příběhu orientovat. Druhá a třetí podmínka splněna, bohužel jsem se moc nenasmál a celé mi to přišlo spíš jako odfláknutá a dosti unavená rutina, než dílo velkého krále imaginace.

Le Voyage de la famille Bourrichon (1913)

Párkrát jsem se zasmál, to ano, ale z celkového pohledu se jedná o příliš dlouhou nudu. Navíc jsem nějak nepochopil, o co ve filmu šlo (šlo-li v něm vůbec o něco a nejednalo-li se o dílo surrealistické).

Páni kluci (1975)

Kluci mají být kluky, to sice jo, ale těmto třem bych namlátil, že by si půl roku nesedli. Je to docela zábavné a kouzelné (hlavně díky ústřední melodii), to ano, ale bohužel jsem v celém filmu nenašel jedinou sympatickou postavu. Z morálního hlediska to svýmu děcku nejspíš nepustím.

Ďáblova krása (1950)

(Pohádkové) příběhy, v nichž nezáleží, jak moc velký je člověk blbec, protože k vyřešení všech svých problémů doklopýtá pouze za výpomoci ultimátních deus ex machin pravé lásky a štěstí (a rozlíceného davu vidláků, kteří bůhvíproč umí číst), vpravdě nesnáším.

Svět podle Jima (2001) (seriál)

Tisíckrát viděný manželský sitcom, který ale naštěstí často posílá ty staré známé ošoupané zápletky o maličký kus dál. 70%

Železný kříž (1977)

Železný kříž se snaží podchytit témata války, cti, věrnosti a lidství v celé jejich šíři. Pravda, čtyřchodový pokrm zůstává nedojeden, lecjaké sousto je pouze přežvýkáno a pak plivnuto zpět na talíř, ale nevím o mnoha jiných filmech, které se se zmíněným kvartetem těžkých tučných metafor kdy popasovaly lépe. Jen bych příště poprosil střídmost v rámci režisérského experimentování s oblohou, protože to mě občas vytrhovalo z filmu.

Historie.cs (2008) (pořad)

Na úrovni, s odborníky, plné zajímavých informací... kultivované a pompy prosté.

Stud (2011)

Čau, mami. Čau, synu, tak jak ses dnes měl? Ále, viděl jsem výbornej film. Vážně, o čem byl? No, hm, jak bych to, abych to tak kulantně, no, mhm, o chlápkovi posedlým sexem, masturbací a pornem. *Trapná až nesnesitelně dlouhá chvíle ticha. Stud je filmem, který musíte vidět. Ale zároveň je to film, o kterém se asi jen těžko budete s někým bavit a pochybuju, že si jednoho krásného slunečného dne najednou řeknete - páni, už jsem dlouho neviděl ten depresivní film s nadrženým Fassbenderem. To musím napravit! /// Při sledování Studu jsem se sem tam nudil, ale výsledný efekt - půlhodinové zírání do blba - tuhle nudu zadupává do země.

Krvavý sport (1988)

Celou dobu mě to ošplíchávalo takovou tou testosteronovou hell yeah sprchou, ale finální souboj se superslizkým záporákem prostě zklamal. Taková přehlídka směšných momentů se jen tak nevidí a mě jen mrzí, že svůj výsledný dojem z tohoto přiblblého, ale vážně myšleného, béčka nejlíp vyjádřím ironickým úšklebkem, nikoli nabušenou pěstí vítězoslavně vztyčenou k nebi.

Píseň moře (2014)

Na. Konci. Jsem. Bulel. Jak. Postřelenej. Tuleň. Nejlepší recenze, jakou tomu může někdo dát.