Svět podle Jima

• USA According to Jim (více)
USA, (2001–2009), 66 h 6 min (Minutáž: 20–28 min)

Jim Belushi, Courtney Thorne-Smith, Kimberly Williams-Paisley, Larry Joe Campbell, Taylor Atelian, Billi Bruno, Conner Rayburn, Nicole Sullivan, Ed Quinn (více)

Série(8) / Epizody(182)

Jim Belushi hraje Jima, milujícího manžela, otce a švagra v této rodinné komedii ze současnosti vytvořené pro ABC. Šťastně ženatý Jim je spokojený se svou životní rolí. Svou rodinu živí prací ve stavebnictví, své ženě Cheryl pomáhá s výchovou tří dětí a občas se schází se svou šestičlennou bluesovou skupinou na zkoušky v garáži. Teoreticky má na všechno odpověď, v praxi to tak ale vždy být nemusí... (TV Prima)

JohnnyD

Dnes, keď máme šancu vidieť nejaký rodinný sitcom pomaly každý deň na každej TV stanici, je konkurencia v tomto žánry veľmi silná. A vlastne ani nie. Medzi blbosťami ako "8 jednoduchých pravidiel" určite nie. Tento sitcom je jeden z najlepších, hlavne kvôli skvelému Jimovi Belushiovi, krásnej Courtney Thorne-Smith a sekundujúcemu Danovi Aykroydovi, ktorý sa objavil v niekoľkých častiach. No a je to aj vtipné, od čoho som si predčasom u sitcomov odvykol. ()

tron

„Čo také sa môže stať? Prinajhoršom budú z našich detí siroty.“ Vlastný sitkom už má dnes skutočne každý nie príliš úspešný filmový herec a tak sa do toho oprel aj vždy snaživý a vždy nie príliš úspešný James Belushi (MUŽ S ČERVENOU TOPÁNKOU, ČERVENÁ HORÚČAVA, KUČERAVÁ SUE). Sitkom „Bláznivý Jimov život“ štartoval v roku 2001 a rozpráva o obéznom chlapíkovi (Belushi), ktorý má krásnu štíhlu manželku (Courtney Thorneová-Smithová z „Ally McBealovej“) a... a vlastne nič. Vysedávajú na gauči alebo skáču padákom, niekedy je to troška vtipné, niekedy sa aspoň usmejete, ale celé to na mňa pôsobilo hrozne sileným dojmom, dialógy chcú byť strašne vtipné a pritom vtipné nie sú takmer vôbec, pravdupovediac herci sú dosť nesympatickí, zápletky nestoja ani za zmienku, no skrátka až ukážkovo smutná sitkomová rutina. Je to dôsledok toho, že dnes už má sitkom v podstate každý a podľa toho to aj vyzerá – všetko sa to v predtočenom smiechu začína na seba až príliš podobať a jediný rozdiel je v titulnom hrdinovi. Ale zrejme som v menšine, lebo sitkom je taký úspešný, že i teraz, keď píšem tieto riadky (august 2009), sa robia nové série, čo je slušný výkon... alebo smutný dôkaz niečoho. ()

NinadeL

69/182 Osvobozena od uhozeného slovenského dabingu mám konečně zase chuť do života. Protože pohodová komedie s Courtney Thorne-Smith je přesně to, co mi chybělo ve večerníčkovým portfóliu. Aneb Jim, Cheryl a jejich dům plný nástrah. According to Jim je pravým dědicem základů žánru - a toho nejlepšího vůbec - I love Lucy a The Flintstones. Jim je pravým Fredem součanosti a Cheryl Vilmou. Jenom ty Oblázky se jim nějak rozmnožily... A samozřejmě hostovačky Dana Aykroyda stojí vždycky za to. Takže nad čím váháte? 3.19 ()

Lacike

Videl som asi 2-3 série. Je to mierne nadpriemerný sitcom ktorý bohužiaľ ťahá len pohodový Jim Belushi. Courtney Thorne-Smithová ako jeho žena je pekná, ale to je všetko. Postavy ich detí sú v prvých sériách príliš malé na to, aby mali nejaká výraznejšie charaktery alebo sa okolo nich točila zápletka. Snáď sa to v neskorších sériách zlepšilo, ale to už neviem posúdiť. Ostatné postavy nestoja za reč. Celkovo to je až príliš štandardný sitcom o jednej rodinke, ktorý neponúka nič extra oproti miliónom iných podobných sitcomov. Aspoňže Sk dabing sa vydaril. 6/10. ()

zodiak217

James Belushi v hlavnej úlohe to neznie zle. A tento sitcom rozhodne ani taký nie je. Mať rodinu, švagrinú a švagra na krku, naviac malé deti z toho sa dá vytvoriť mnoho epizód so zaujímavou tématikou. Veľmi rád sa zasmejem keď mám možnosť zhliadnuť tento seriál v TV a nemám pocit, že mi niečo veľmi znechucuje sledovanie tohto seriálu. Možno by potešilo angažovanie nejakých celebritných hostí ako príjemné prekvapenie, čo vždy ocením na seriáloch každého druhu. Inak je to záruka zábavy na dobrej úrovni. ()

• Kimberly Williams-Paisley opustila seriál po siedmej sérií z dôvodu sústredenia sa na materské povinnosti. Do seriálu sa vrátila vo finále seriálu. (jdavid)
  • Jimovo druhé jméno je Orenthal, Cherylovo druhé jméno je Mabel. (ČSFD)
  • První název pro seriál byl "The Dad". (ČSFD)