• Thriller

Kajínek (2010)

Film, ktorý z pána Kajínka robí neviniatko a obeť skorumpovaného právneho systému. Tak ako to skutočne bolo nám samozrejme neprezradí žiaden film a ani tento verím, že nie je výnimkou, ale aby mohol zaujať má pre mňa všetky predpoklady. Tak sa aj stalo. Tento český krimi thriller skutočne zaujal od prvého okamžiku, nešetril informáciami ani kvalitou sfilmovania. Herecké výkony boli podľa môjho názoru výborné a dej pôsobil autenticky. Až na pár nedostatkov na ktoré si mohli filmoví tvorcovia dať pozor ako napríklad, že počas úteku Kajínka v roku 2000 nebola ešte vyrobená Škoda Octavia 2 a ani ďalšie autá ktoré boli vyrobené až okolo roku 2005 pôsobili vo filme na mňa doslovne ako päsť na oko. Film hodnotím aj napriek týmto drobnostiam, ktoré si možno niekto verím, že vôbec nevšimol, ako veľmi dobrý.

Odpočítávání (2010)

Ak by som mal tento film charakterizovať jedným slovom bolo by to brutálny a to veľkou časťou aj doslovne, samozrejme film nechce diváka kŕmiť iba brutalitou ktorá by kľudne mohla patriť do hororu, ale podáva divákovi myšlienku kam až musí byť človek schopný zájsť aby ochránil životy ostatných, na druhej strane: ,,Sme naozaj schopní zájsť tak ďaleko?" Priznám sa, páčilo sa mi to. Drastické "vypočúvanie" Samuel L. Jacksonom bolo podľa mňa brutálne ale primerané. Herecký výkon Michaela Sheena senzačný.

Těžká váha (2005)

Skutočná hra na city. Pre mňa prvotriedne životopisné dráma, snímok zobrazuje na jednej strane kariéru Jamesa J. Braddocka ako boxera, na druhej ho predstavuje ako starostlivého otca, živiteľa rodiny, v ťažkých časoch finančnej krízy 30.rokov. Dokonalá koexistencia športu a silného príbehu. Ron Howard opäť dokázal svoj um, pre mňa ešte o štipku dokonalejšie ako Beautiful Mind.

Defendor (2009)

Arthur Poppington a superhrdina? Prečo nie? Naivný a srdečný je tento človek dosť a nielen to, Arthur je hlavne odvážny, možno neuvedomujúc si skutočné riziko, vníma tento svet tak trošku inak ako väčšina ľudí. V "kostýme" superhrdinu sa tento človek predstavuje ako Defendor. Peter Stebbings, podarilo sa. S úsmevom na tvári som sledoval Defendora a jeho vyčíňanie, Woody Harrelson hral dokonale, presvedčil ma, že "diagnóza Defendor" je mu správne určená a liečba nie je možná. Spočiatku som si nedokázal predstaviť že by tento "hrdina" dokázal pomôcť čo i len sebe, nakoniec dokázal pomôcť viac ako všetci..

Časové pásmo bylo změněno