Rozpolcený (2016)

Jak jsem McAvoye doposud zrovna moc nemusel, tak tady mě svým výkonem zarazil do gauče. Ten byl bez chyby. Ale pořád to ještě není TEN Shyamalan, jak jsme ho žrali. Je pravda, že jak jsem ke konci zaslech první tóny Unbreakable theme, tak se mi v břiše rozlítali motýlci, ale zároveň mě taky pohltila rozpolcenost. Jsem rád, že si vzpomněl na svůj druhý nejlepší film, ale zároveň jsem odpůrce toho, aby vznikl sequel. A sakra, ten Wilda ale zestárnul :-(

Coherence (2013)

Stačí na moment polevit v pozornosti a jste v pytli. Tady se musí hlavně v druhý polovině hodně dávat pozor, naštěstí to docela slušná napínavost děje ulehčuje. Podobně jako v Pozemšťanovi, stačí pár lidí, jeden dům a dobře napsanej scénář. Bohužel postavy trpí obvyklou demencí - nevíme vůbec co se děje, tak půlka bude sedět na zadku a ta druhá si jde hrát na hrdiny. Což už je dost ohraná scénáristická berle. Ale kromě toho libovka, která mi nějakou chvíli v hlavě zůstane.

Uteč (2017)

Ono to jde a ne, že ne! Psychárnička přesně podle mýho gusta, no chrochtal jsem si. Jen zvukař by si zasloužil pár seancí s šálkem čaje za jedny z nejtrapnějších zvukovejch efektů u lekaček, jaký jsem kdy slyšel. Ale kdo chce po dlouhý době vidět solidní nervák, tak tady rozhodně nešlápne vedle.

Priťaženije (2017)

Jak říká klasik - Rusko, to je životní styl. Ale tohle se Rusům hodně povedlo. Kromě velmi slušnejch efektů ("přistání", obleky a mimozemskej svět) jsou tu i sympatický herci, pár hodně dobrejch vtípků, dobrá hudba (kromě toho pseudo dubstepu) a závěrečná rozprava Lebeděva se Solem byla na blockbuster překvapivě ne úplně blbá. Škoda přehnanýho množství romantiky, mimozemšťan nemusel vypadat jako člověk a ta tlupa levičáckejch poloopic mi dost pila krev. A pak samozřejmě to lokální "nejdřív budeme střílet a pak se ptát". Ale nehodnotím zemi původu, nýbrž film a ten mě velmi příjemně překvapil. Narozdíl od Ochránců, kteří spíš zaváněli parodií.

Psí poslání (2017)

Psí režisér Lasse tentokrát naštěstí pořádně ubral z citovýho vydírání. Kdo tvrdí opak, tak buď neviděl Hachika nebo je to přecitlivělá holčička (napsal bych nejradši něco, co začíná na buz a končí na nička, ale v dnešní hyperkorektní době si člověk musí dávat bacha). Tohle je pohodovej a milej film a psi jsou prostě fajn. Takže za mě super volba na dnešní nedělní večer.

Ochránci (2017)

Náhodou... na tohle jsem koukal čistě ze zvědavosti a čekal buď nic a nebo průser. Je to něco mezi. Rusové opisovali zhruba stejně, jako já na gymplu (takže pěkně blbě), tudíž si vypůjčili všechny neduhy z US and A a ještě je trošku vyhoršili. Kdyby se tvůrci trochu snažili vykreslit postavy a ne je honem honem představit během pěti minut, rozhodně by to nevadilo. Absurdit je tady nepočítaně a v takový síle, že i na parodii by to bylo přestřelený. Jo a v Moskvě se v roce 2017 stále soudruhuje a bad guy používá crt monitor (smích). Na druhou stranu efekty docela dobrý, hudba taky celkem ok, ta hodinka a půl docela uteče a rychlonožka Khan byl mnohem lepší než většina generickejch marvelů.

Logan: Wolverine (2017)

Prej něco na způsob ekvivalentu Terminátora 2 tu někdo napsal. No to nemůže nikdo myslet vážně... každopádně asi nejdospělejší marvelákovina, Jackman totiž ví, že v nejlepším se má přestat - a svůj nejlepší výkon v roli Wolverina si nechal právě sem. Aniž bych tušil (páč tohle univerzum nijak zvlášť nežeru), tak jsem přesně odhad, že nás brzy čeká reboot s děckama. A na to už mám alergii a dívat se na to rozhodně nebudu.

I dva jsou rodina (2016)

Omar je prostě borec a i kdyby tohle byla sebevětší hovadina, tak on to utáhne. Naštěstí to hovadina není a jediná věc, která mi nebyla po chuti, byla klasická šablonovitost i počet "zvratů". Co musím pochválit, tak je skvělej výběr dalších herců (myslím, že Clémence Poésy bude chvíli dost nenáviděná, ale tu mrchu zahrála fakt dobře) a spousta vtípků, kde se člověk upřímně zasměje (nejlepší asi chvilka o samotě s Lowellem a Samuelem). Konec je klasicky už trochu moc vytlačenej, ale u tohohle žánru to asi jinak nejde. Rozhodně nadprůměr.

Smrtihlav (1998)

Opět naprosto idiotskej a nesouvisející překlad názvu filmu, to to ten blboun vytáh náhodně z klobouku? Nenápadná libovka s dokonalou noir atmosférou. Dnes už se takovýhle filmy netočí a je to škoda. Do absolutního hodnocení moc nechybělo.