Anihilace (2018)

Ne, není to kopie Arrivalu. I když v rámci hejtu to spousta samozvaných expertů pochopitelně použije. Opět nepolíben knižní předlohou a opět ovlivněn Natálkou. Jelikož jsem měl v plánu se na film dívat a ne ho analyzovat live, tak jsem si užil velmi dobrý 2 hodiny. Jediný co mě štvalo byly přesně vymezený charaktery postav a debilní scéna v majáku. Líbila se mi naopak atmosféra, hudba, celkovej vizuál a méďa. Ke knížkám mě to nedonutí, ale jsem rád, že jsem to viděl a možná si to za pár let zopakuju.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Tady už se vařilo ze skoro odpařený vody. Spíš to beru jako doplnění k trilogii. Největší problém je, že kromě jedný podařený lekačky (samozřejmě kufry), to s hororem nemělo moc společnýho...

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Když jsem na tenhle film narazil na jednom ze svých zdrojů (tímto děkujeme českému autorskému zákonu hihi), tak jsem před hledáním základních informací zde utrousil, že to nemůže mít víc než 30%. A hele, ono to má 54% a netváří se to tak déčkově. Po minutě traileru jsem došel k názoru, že tuhle kravinu prostě musím vidět. Polovička to naštěstí taky odsouhlasila, takže dnešní večer vyplnilo hodinu a třičtvrtě pobavenýho úsměvu a komentování těch nejokázalejších hovadin. Tenhle film má tak 20 let zpoždění. Devlin od guru Emmericha okoukával poctivě, ale dávat to najevo doslovným opakováním scén z většiny jeho filmů? To je trošku laciný. Někdy CGI super, někdy zase jako moje pokusy před pár lety ve Vue xStream. Ale nemůžu tvrdit, že bych se nudil. Já mám Rolandovy destruktivky rád (a tohle se relativně podobalo), takže tohle mě neurazilo.

Cizinec ve vlaku (2018)

Po několikátý se vstoupilo do stejný vody. Už to prostě není ono, i když se Liam může snažit jak chce, klasická béčkovost už je prostě vidět. Snad už nikoho dalšího nenapadne pokračovat v tomhle stylu, to by si Liam nezasloužil. A jeden postřeh, Vera Farmiga je čim dál hezčí :-)

Thor: Ragnarok (2017)

Po tý vlně nadšenejch ohlasů jsem se na třetího Thora hodně těšil, ale ten příliš odlehčenej styl mi nesed. Režisér asi chtěl napodobit styl Guardianů, ale ti jsou taškařice od začátku a Thor přecejen brnkal na tu vážnější notu. Nemám nějaký výraznější výhrady, nenudil jsem se, ale hodně vtípků mi zaváněla křečí. Škoda nevyužitýho Karla Urbana, naopak Goldblum se bezvadně vyřádil a Cate prostě bude skvělá i kdyby hrála kupku hnoje. Ale stejně u mě převládaj smíšený pocity.

Bright (2017)

Bright mě hodil do centra dění, aniž by třeba vysvětlil pozadí, proč je svět takovej, jakej je. Rozhodně by to bylo mnohem záživnější, než třetina filmu. Chemie mezi parťákama veškerá žádná, fuckuje se tu o106 (zbytečně), dějově je to slátanina (proč nám Dark Lorda aspoň neukázali?) a celkově jsem se skoro nudil. Ale elfice byla správnej badass a občas se poved i nějakej ten vtip (i když by se jich sem dalo nacpat mnohem víc a to jsem právě očekával) - jako třeba metalovej love song. Tady Netflix šťastnou ruku rozhodně neměl.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Cestou z kina jsem si říkal, že si to nejdřív nechám trochu rozležet v hlavě, ale jako horká palice si to nadatlím teď. Začnu tím horším (protože je toho víc): 1) moc nevyužitejch postav - v podstatě kromě trojice Rey, Kylo a Luke, všichni. Většina má svojí linku, která je ve filmu asi jen proto, aby to natáhli na 2 a půl hodiny. A zrovna ty podstatný byly odfláklý úplně stejně. 2) Daisy - nevím, co se s ní stalo od epizody VII, ale takový dřevo jsem ve filmu neviděl od dob Jiřího Krampola. Bitka po Snokovi, kdy tam náhodně máchala mečem jak kdyby měla v prackách násadu od koštěte a tvářila se u toho jak já po ránu? No to snad ne... 3) Rose + Finn - proboha proč??? Úplně zbytečná vata o ničem. 4) Snoke byl k smíchu, takovýmu Palpatinovi nesahá ani po nehty u nohou, o Vaderovi nemluvě. 5) Leia a její "probuzení" - WHAT?!!! 6) Až moc infantilního humoru (ehm, Disney...) na úkor několika vtipnejch scén. To by bylo asi k hlavním záporům vše. Klady: Luke - lightsaber s hvězdičkou, tam bylo všechno. Kylo - v VII byl takový nedoškubaný kuře, tady už to bylo mnohem lepší a věřím, že bude ještě líp. Rozpravy mezi Benem a Rey mě taky bavily. A asi největší klad je, že další díl bude mít zase v rukách Abrams. Dám tomu pak ještě jednu šanci, ale teď budu za konzervu, začínám fandit temný straně a doufám, že to za 2 roky dopadne o moc líp.

To (2017)

Mám pocit, že pro většinu zde hodnotících to byl jejich první horor v životě, protože tohle bylo slabý jak počtvrtý zalitý kafe. Klaun nedostatečně psychopatickej (nepříliš využitej), atmosféra o ničem (budování nějakýho napětí? Cha!) a v kombinaci s touhle nudou smrtící stopáž. Hodnocení je ovlivněno tím, že všeobecně klaunský / panenkovský horory nemám zrovna v oblibě, ale i tak to dopadlo mnohem hůř, než jsem očekával. Pár scén ovšem docela ušlo, proto aspoň ta 1*. Myslím, že Freddy Krueger by tomuhle šášovi natrh úsměv jenom výrazem v obličeji.

Temná věž (2017)

Knížkama nejsem ovlivněnej, ono je to lepší, než abych tu pak jako půlka uživatelů fňukal, že si scénáristi dovolili něco napsat jinak. Byla to taková příjemná jednohubka, akce v pohodě (mrk mrk Equilibrium), McConaughey výbornej a že děj odsejpá víc než je zdrávo tu není úplně na škodu, protože jsem neměl čas se nudit.

Amityville: Probuzení (2017)

Málem jsem u toho usnul, to o "kvalitách" týhle zbytečný blbosti asi vypovídá dost. Jen asi 2 lekačky za něco stály.