Hacker (2015)

Bavil jsem se dobře, to nemohu říct... první hodina celkem ušla, ale ten zbytek sem se víceméně docela pronudil. Duch Manna v tom z několika scén cítit je, ale scénář je na úrovni podprůměrnýho kriminálního seriálu, takže režie to moc nezachrání. Záporák dost k smíchu a ta finální pseudobitka s ním? Oumajgád... to sem teda čekal víc (celkově).

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Rozkaz zněl jasně - pustíme si pohodovou komedii, kterou jsme ještě neviděli... bezezbytku splněno :-) Gustaffson s neskutečně stoickym výrazem trousí takový perly, že se občas nedalo nesmát se velmi nahlas. Taková švédská verze Cimrmana.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Do dokonalosti komiksů chybí jen pověstný chlup (z divočáka) a kreslenejm filmům se může Sídliště bohů směle rovnat. Humor je sice z větší části infantilní, ale nemáme na Asterixovi rádi právě tohle? :-) Klidně bych uvítal další film.

Čistá duše (2001)

Jak je uvedeno v zajímavostech: Čistá duše byla časopisem Premiere zařazena mezi dvacet nejpřeceňovanějších filmů všech dob. - Tak to mi mluví přímo z (čisté) duše. Ano, rejža je záruka kvality, Russell od jisté doby taky, dobře se na to kouká, ale viděl sem spoustu lepších a mnohem silnějších "based on the true story" filmů. A vypočítáno na plešatou kravinu to bylo velice přesně (blijící smajlík).

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Jelikož předchůdce považuju za bezpochyby "nejnudnější a nejvíc o hovně film" všech dob, docela dlouho sem se nechal přemlouvát, abych se podíval na 2010. Ale světe div se, ono to má hlavu a patu a dokonce mě to bavilo! O to víc teď nechápu adoraci Kubrickovy definice absolutní nudy. Asi z jednoho půlhodinovýho záběru na nic nedokážu vyčíst deset různejch (ne)smyslů a pak machrovat, jak sem to hned pochopil - asi je třeba konzumace hodně silnejch halucinogenů. Ještě že jsem tu toho zůstal ušetřen a moh si vychutnat velmi solidní scifi s inteligentním zakončením. A na 31 let starej film to vizuálně vypadá na jedničku.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Řádně temná detektivka v čele se zárukou kvality (Liam). Pochvalu zaslouží kamera a kromě jedné výjimky výborná hudba.

Zmizelá (2014)

Spoilerům se asi neubránim, ale vzhledem k počtu hodnotících už to stejně asi většina lidí viděla. Téměř 2 a půl hodiny uteklo jak voda, protože sem to Fincherovi prostě žral. Excelentní hereckej výkon Rosamundy, kupodivu i Affleck se celkem snažil (ale k tomu se eště vrátim). Výborně sednoucí hudba. Harrisovi se u milostnejch scén asi musela pěkně kroutit řiť, ale heteráče sem mu tady prostě nevěřil. Bacha, začíná ta část se zadnim křídlem auta... Ten absolutně bezkouloidní konec, kterej totálně převoral mý dosavadní představy (ano, tentokrát mi to fakt vadilo) a udělal z Afflecka totálně podpantofláckýho přizdisráče, mi docela hnul žlučí. Těšil sem se, jak uvidim minimálně rozmáznutí lebky v přímym přenosu a věřim, že každej chlap se špetkou sebeúcty by to udělal. Scénář to ovšem Affleckovi nedovolil (škoda). Linie s TV manipulací intelektuálně nesmělejších občanů byla velmi trefná. Konec aerodynamickýho prvku. Btw. ti, kteří nedokážou sledovat 2 jasně oddělený dějový linie a blábolej něco o překombinovanosti, by měli vrátit televizi a nedělat ze sebe blbce.

Interstellar (2014)

Nechával sem si to pár dnů uležet v hlavě, ale i přeze všechnu snahu najít víc pozitivních věcí moje hodnocení vyšší nebude. Je fakt, že Nolan od posledního nejmenovaného latexového průseru trochu přilepšil, ale čekal sem víc. Námět super, zpracování taky, ale jako bych koukal na cca 4 filmy slepený do jednoho. S přehledem nejlepší byl začátek, s odletem nastoupila paradoxně velká nuda, pak super část s černou dírou a návštěvou dvou planet (i přes tu poměrně zbytečnou natahovanost, ale pasáž s Damonem perfektní - na jeho místě by asi každej byl svině), ale ten konec byl zase jako plivanec do xichtu (jako by si bratři řekli - už nevíme co, tak to něčim zaplácnem). No nevim, jestli se Chris vrátí do dob největší slávy, tohle mě moc nepřesvědčilo.

Twister (1996)

Twister za těch skoro 20 let ztratil trošku na síle, takže dneska je to za F3. Dostal sem chuť na pořádnej hovězí steak, musim se podívat z okna, jestli nepoletí kravička...

Kód Enigmy (2014)

Cumberbatch a Strong v jednom filmu, to prostě nemůže dopadnout špatně (+ Charles Dance jako třešnička). A když jim k tomu podehrává Desplat, tak to už se blížíme k dokonalosti ne? No nakonec to nebude tak horký, přecejen až moc klasický schéma hlavní dějový linie to kazí a já v koutku duše doufal, že se tomu vyhneme, ale tím moje stížnosti zhruba končí. Kdybych uznával plešouny jako ocenění kvalitních filmů (což už léta neplatí), tak bych za Benedicta loboval jak Cumberbitch. Herecky v současnosti nemá moc konkurence.