Strážci Galaxie (2014)

85%? Ale jděte... že to bude vypadat hezky bylo jasný dávno, ale protože takhle dneska vypadá každej druhej film, tak to eště nezaručuje zábavu. Čekal sem to ztřeštěnější, většina "vtipů" mě tak nějak minula (ale ten zbytek byl docela vtipnej), chemie mezi hercema mi příliš nefungovala (což by mělo bejt asi hlavní ne?)... no prostě pro mě nic o čem bych psal domů. Znovu vidět nemusim. Ale Groot byl roztomilej :-)

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

No nebylo to vůbec špatný. Béčkovej kabát vůbec nevadil, herci sympatický, děj příjemně oddychovej a štěknul si tam i mumiják Arnold a to velice vtipně :-) Akorát film na nedělní večer.

7500 (2014)

Mám rád tyhle klaustrofobičtější (skoro)horory a v kombinaci s mým letadlovým koníčkem o to víc. Moje pocity během sledování probíhaly asi takto: jo dobrý, tohle je klasika... hmmmm, co z toho asi bude?... atmosféra stoupá, zatim dobrý... huuuustýýýýýý... WHAT THE FUCK??? (ano, nejdebilnější, nejtrapnější, nejidiotštější a nejzbytečnější závěrečná scéna všech dob). Díky tomu předešlý relativní nadšení šlo do hájíčka zelenýho. Kdybych ovšem neměl rád kombinaci žánru a prostředí, hodnocení by bylo o moc zlejší, takže pane Shimizu, s odřenejma ušima za tři a příště se koukej polepšit nebooo...

Na hraně zítřka (2014)

Source code si vystačil (ale účinně) s jednoduchým schématem po celou dobu. Edge of tomorrow začne podobně, následně zařadí vyšší rychlost a docela slušně využije možnosti danýho tématu. Ale ani tak na pátej převodovej stupeň nedojde. I když filmu nechybí nenásilnej humor, nebabrá se za každou cenu s přehnanou psychologií postav (velký plus) a scénáristi neudělali z Emily Blunt ekvivalent přemachrovaný macho krávy (ano, mluvím o tobě Michelle Rodriguez), tak k dokonalosti mi přecejen pár věcí chybělo. Celkově velmi slušnej popkorňák, ale žádnou přidanou hodnotu, že byste o filmu nadšeně mluvili eště za půl roku, v tom nehledejte.

Zmeškaný hovor (2003)

No nic moc... kdyby se to na konci trošku nerozjelo (i když na japonský poměry hodně jemně), tak by to byla děsná nuda. Další z kategorie "zítra nebudu vědět o čem to bylo".

Ztracen ve vesmíru (2011)

Já asi věděl, proč si dát dřív The Signal, protože bejt to naopak, možná bych se k němu ani neodhodlal. Tohle mě prostě nebavilo. Nevadí mi filmy o jednom herci (nesrovnávejte to proboha s kvalitkou Moon), ale tady sem se neměl čeho chytit, abych měl zájem udržet pozornost. Dal sem to do konce, ale nikdy více. Btw. netušil sem, že na ISS se dá běhat na páse... ehm.

Signál z neznáma (2014)

První 2/3 filmu by u mě bylo na 6 hvězdiček, to se mi Eubank trefil do vkusu jak nikdo. Protože jestli něco mam fakt rád (a zároveň to nenávidim), tak to je postupný zjišťování co se vlastně děje a odpovědi nikde. Po dostání se ven už tempo paradoxně zpomalilo (kromě obrazu) a já srabácky přiznávám, že jsem ten konec nepobral (až druhej den a s pomocí drahý polovičky). Ale celkově velmi dobrý scífko, který nemusí bejt originální za každou cenu a i tak může bavit. Love bude následovat brzy.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Eště, že se film doslovně nedržel pohádkový předlohy a zároveň jí děsně neznásilnil. Brangelina Voightová překvapila velmi. A i když co se týče moderních pohádek Stardust nic překonat nemůže, tohle ostuda rozhodně nebyla. Radši sem ze začátku moc nečekal, ale s chutí sem to dokoukal. Jen by mě zajímalo, kdy Sharlto Copley přestane hrát vyšinutý magory :-)

Identita (2003)

Kdyby šlo celou dobu jen o "cestu do hlubin schizofrenikovy duše", tak by se mi to zamlouvalo mnohem víc. Příběh postupně nabíral pořádný obrátky, ale celkem násilně naroubovaná pointa mi pořádně zkazila dosavadní zážitek. Škoda, tohole by si zasloužilo lepší rozuzlení.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Chmmmmmmm :-) Velký plus za nepřehánění rodinnejch vazeb (a opět jednou poměrně nepředvídatelnou změnou v ději, vymykající se "pohádkám")... že by Dreamworks začali válcovat Pixar / Disney? Kdepak, tímhle pokračováním je přejeli jak tank. Ne dějem, ale animací, ZVUKEM (omlouvám se sousedům chi chi) a vlastně i vším ostatním. Kéž by všechny pokračování vypadaly takhle.