7500

• USA Flight 7500

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiální text distributora)

stration

Celkem slušný snímek z příjemného prostředí klaustrofobních areolinek. Jediný problém vidím bohužel v zde tolik propírané pointě, která je opravdu odfláklá, neoriginální a v tomto případě i poněkud blbá. Jinak se na to koukalo ale velice pěkně, herci nevadili a řemeslná stránka je na vyšší úrovni, než bývá v kraji zvykem. Ovšem za ten konec by zasluhovali scénáristi přes držku. ()

honajz2

Pane Bože to co jsem to zase viděl... Jako upřímně, překvapuje mě, že to má tolik procent a že ti, co dávají tolik se u toho fakt prý údajně báli a nejmíň jednoho z nic naprosto uzemnila "originalita" předmětu v kufru. Předem říkám, že jsem se na tenhle film díval v noci a za tmy, nejsem žádný strašpytel. Jenže jak jsem viděl výběr lidí v letadle, tak nějak jsem začínal tušit, že to nebude dobrý. Manželský pár, co se chce rozvést, letuška blondýna, letuška Japonka, konspirátor, gothička, tlusťoch, malá holička, nějaký podivín, dědeček... Sakra, to je takové to nejvíc klišé rozhození postav, postav, které si budete pamatovat podle odlišností a jejich jméno budete ignorovat. Začínalo mi to připomínat Karanténu 2, tak jsem čekal, co z toho bude. Čekal jsem celkem dlouho, chápu, že režisér chtěl asi pomalu budovat napětí, ale jediné co budoval, byla debilita postav. SPOILERY Chlápek zkolabuje, vyplivuje ze sebe nějakou černou tekutinu, pak mu z pusy teče dost krve a když ho jdou ošetřit, jak letuška tak pasažéři, normálně na pohodu mu dávají umělý dýchání a rukou mu prohledávají pusu, logické, ne? Ruce si pak jde umýt málokdo. Rozšíří krev chudáka pasažéra po celém letadle, pak jeho mrtvolu hodí do první třídy a po cestě ta mrtvola svojí rukou píše na sklo krví. Pak jsou turbulence a borku nenapadne nic lepšího než si udělat na haj*lu těhotenský test. A po tom, co tam málem umře, si ho udělá znovu, aby se ujistila, jestli to v ní třeba nějakou šťastnou náhodou neumřelo. Pak se dějí divné věci, tz. samá klišé, bubák Bílá ruka, rádobylekačky, nejdebilnější nápady v dějinách historie lidstva, kterým dominuje okradení mrtvého o zakrvácených slizkých hodinek, kterému černají ruce a borec zloděj si s ním udělá selfie a video na YouTube... A asi 20 minut před koncem někoho napadne něco řešit. V tu chvíli většina postav začne pochodovat po letadle, ale i tam se pohybují úplně hloupě a jediný, kdo zde je aspoň trochu chytrý, je ta gothička (vidíte, ani to jméno si nepamatuju - říkejme jí třeba Lucy, kdo ví, proč jsem vybral tohle jméno, ozvěte se mi do pošty, dík). No a Lucy napadne jít do zavazadlového prostoru (kde se objevují a zase zmizí pes! Hrůza!) podívat se do toho kufru mrtvého pasažéra, kde je - BACHA ORIGINALITA JAK SVIŇA! - panenka! No a po tomhle objevu, zas všichni hezky a spořádaně blbě pobíhají, naše Lucy, která jediná z paluby nemá IQ pod 50 si někam zaleze a objímá se s duchem (protože ví, že všichni v letadle jsou mrtví, umřeli při té turbulenci) no a pak už jenom čekáme, kdy jim to dojde (vrcholná pointa!). Na závěr ještě úplně debilní, rádobyděsivá lekačka, která naprosto popírá všechen dosavadní děj. On vlastně celý ten film popírá sám sebe (takže na nějaké vysvětlení hlavně nechoďte rozumem a už vůbec ne logikou), až by se i Lynchovi z toho zamotal hlava a řekl si "Ty vole, tak tohle nechápu." Ten film je tak strašně debilní, že jsem se u toho strašně bavil, jak to bylo blbý. A záchvat smíchu jsem dostal, když borka vytáhla z tašky těhotenský test. Fakt, neskutečná hovadina toto. A jestli se u toho někdo fakt, opravdu bál, tak snad asi nikdy žádný jiný horor neviděl, jinak si to vysvětlit nedokážu. A přitom s tématem "letadlo, kde se dějí divné věci" se dá udělat stále něco zajímavého, nedávno jsem četl jeden takový příběh a měl dost originální průběh i konec, když to najdu, hodím to sem. Ale tenhle film je jenom hovadina, u které jsem se smál na celé kolo - a to byla tma a všude zhasnuto. 2* za debilitu příběhu. () (méně) (více)

misterz

Na tento hororík som čakal skoro rok, bohužiaľ prišlo sklamanie. Na jednu stranu naozaj slušne technicky aj vizuálne zvládnuté, na strane druhej však bez prvkov, ktoré obvykle robia dobrý horor. Takmer žiadna atmosféra (a to klaustrofobický priestor lietadla prináša mnohé možnosti), pričom motív vraždiacej hmly, no neviem, pochybujem, že to niekoho uchváti. Napätie, ľakačky i prípadné gore sú tu tiež veľkou neznámou. Motív bubáka na krídle lietadla bol síce okopírovaný (to však nevadí), keď si však túto scénku porovnám s predchádzajúcim, omnoho starším filmom, tak čo sa týka dusnoty, jednoznačne vyhráva staršia verzia. Tu to nemalo žiaden efekt. Proste režisérske fiasko. Koniec dal všetkému korunu, tak ošuntelá pointa môže ohromiť naozaj možno len nejakého hororového novorodenca. 40/100 ()

Dharter

Absolutně téměř geniální film (a lepší než Koherence), s paralelou na ztracený let MH 370 (ztracený letos v březnu). Na mém webu pro ty, které to zajímá, mám článek o ztraceném MH 370, a sestřeleném MH 17 zde. Podle mého názoru je tento film rozhodně jasný důkaz sionistického plánu, co se týče MH 370/MH 17. :) ✔ ()

Morholt

Ničím neurážející lepší průměr. Atmosféra v letadle byla místy hutná, herecky to byl protivno-sympatický mix a co se pointy týče, tak je fakt, že tohle zakončení už dneska těžko někoho šokuje a také je pravda, že podobný způsob se během posledních 15ti let používal až příliš často, ale tady si cením faktu, že mě tohle řešení až do samého konce nenapadlo. Prakticky nic jsem nečekal, takže jsem docela spokojen. 60% ()

• Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)
  • Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)