Šéfové na zabití (2011)

První dvě třetiny filmu sou lehká nuda. Nebejt šéfů, který sou daleko zábavnější než celá ústřední trojice (no na MF Foxxe taky nesmim zapomenout, pirát jeden...), tak by to byla velká nuda. Pak střih a na posledních 25 minut se z filmu stalo to, na co sem čekal od začátku, čili komedie. "You're a drag racer... in a Prius..." - to je tak všechno co si budu pamatovat.

Šerif a mimozemšťan (1979)

Dost špatný... jako mrně sem to neviděl a možná je to tak lepší. Bud je tam děsně nevyužitej, "mimozemšťan" je dost otravnej a ta jedna odrhovačka v celym filmu je jenom o málo horší než středověký mučení. Tohle bych asi neocenil ani jako šestiletej.

Šmejdi (2013)

Slečna Dymáková se odvážila do vod, který už zatraceně potřebovaly rozčeřit a s potěšením konstatuju, že se jí to (doufejme) povedlo. Na Šmejdy sem se těšil, ale na dokumentu je bohužel příliš vidět jednostrannost. Jasně, těmhle "prodejcům" by se měly trhat ruce až u prdele, to si myslim odjakživa. A stejně tak zastávám názor, že nepoučitelný návštěvníci těchhle akcí by měli bejt zbavený svéprávnosti. A jeden krásnej příklad se táhne celym dokumentem... je to jak s puberťákem po chlastačce, co má kocovinu - "Už nikdy nebudu chlastat" a po tejdnu - "Kalímééééé". Pak sem trošku nechápal vypípávání firem, když se v titulcích stejně objevily. Na dokumentu se mi ale líbí postupný přidávání plynu až k těm extrémním situacím (viz závěr s paní Maruškou, tý mi bylo i líto). Šmejdi nezklamali a doufám, že se tohle bude vysílat v TV minimálně 1x za měsíc místo Gyndy v trní a podobnejch sraček. A pokud to aspoň desetině lidí zamezí se podobnejch akcí účastnit, pak Šmejdi splní svůj účel. Slabší 4*

Tajemství dračí pečeti (2019)

Scény s Jackiem a Arnoldem jsou asi jedinej klad tohohle "díla". Jen škoda, že jejich společný scény do filmu v podstatě ani nepatří. Tihle dva a Charles Dance (kterej by tam taky vůbec nemusel bejt) jsou pouze lákadlo na tupce, jako jsem byl já. Zbytek nestojí ani za plejtvání baterky v klávesnici, tak jen stručně - je to mizerně předigitalizovaná srágora. Ale jako fakt, to CGI je horší než u 20 let starejch filmů. Scénář je tak tupej, že byl asi psanej po třetí lahvi vodky. Ne, ne a ne. Nevadí mi ruský filmy, možná mi nevadí ani ty čínský, ale tahle kombinace byla fakt příšerná.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Škoda, že ve filmu nebyl víc bububu pasáží, protože ty, co byly, tak neměly chybu. Atmosféra by se dala krájet až do doby, než Brian Cox přišel na to, jaká bit... pardon witch mu leží na stole (bohužel podezřele rychle). Pak už bylo jasný, co se bude dít a konec už se nesl v duchu většiny hororů. Škoda, ale fanoušci žánru by rozhodně minout neměli.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Jééé to byly časy... japonci maj daleko úchylnější soutěže, tohle byl eště docela čajíček (zkuste si na youtube najít silent library), ale zábava to byla královská.

Taxi, taxi (2000)

Klasika mé počáteční puberty. Alé alé ninja ninjaaaaaaaaa :-))) A jak nesnášim hip hop, tak soundtrack je tu výborně padnoucí - inu výjimka potvrzuje pravidlo. Nejlepší díl série, další dvě pokračování raději nehodnotit...

Temná věž (2017)

Knížkama nejsem ovlivněnej, ono je to lepší, než abych tu pak jako půlka uživatelů fňukal, že si scénáristi dovolili něco napsat jinak. Byla to taková příjemná jednohubka, akce v pohodě (mrk mrk Equilibrium), McConaughey výbornej a že děj odsejpá víc než je zdrávo tu není úplně na škodu, protože jsem neměl čas se nudit.

Temné nebe (2013)

Můžu koukat na sebehustější duchařinu a ani to se mnou nehne. Ale jak je to o mimozemšťanech, tak to je jiná. Celou poslední cca půlhodinu mě místy až nepříjemně mrazilo. Škoda, že první hodina byla solidní nuda a já zvažoval, jestli se vůbec mám koukat dál. Nakonec sem vydržel a vyplatilo se. Miluju totiž scény, kdy se "něco" objeví v záběru a není to podpořený zvukovym efektem o hlasitosti startujícího raketoplánu. Protože téměř všechny horory divákovi napovídají, kdy se leknout, ale spíš toho podpůrnýho kraválu než dění na obrazovce. Dark skies bych nenazval hororem, ale psychárnička je to docela slušná. Dosaďte si místo šedivejch duchy a je to za **. Ale protože cokoliv o mimozemšťanech mam rád, tak zaokroulím výše. EDIT: po druhém shlédnutí zvyšuju na 4*. Nevím, jestli je to tím obdobím sucha, že není na co koukat, ale tohle jsem trochu podcenil.

Temné nebe (1996) (seriál)

Zezačátku to vypadalo mnohem líp, než to skončilo... nejdřív parádní tajemno, ale po cca 4. díle to spadne do relativního stereotypu a i když ke konci se to zase rozjede, tak konec stojí úplně za houby. Ale i tak mě to docela bavilo, hlavně kvůli inspiraci skutečnými událostmi, na který byli "navlečeni" mimozemšťani. Kdybych to viděl v době vzniku, střík bych si do trenek, dneska už jsem bohužel starší...