Obchod na korze (1965)

právě jsem objevil kadára a je to skvostný pocit obchod na korze je úchvatný film o lidech o jejich dobrotě i sobeckosti o lásce i nevědomosti a nad tím vším se vznáší svobodní a majestátní čápi a pozorují ten jeden aspekt který vše ostatní v lidech zaštiťuje jejich malost když se navíc ke všemu přidají božsky jedinečné herecké výkony Idy Kamińské a Jozefa Kronera vznikne opravdový filmový ráj na zemi

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Navzdory lehce slabší první sérii a hodně slabé čtvrté sérii si mě tento seriál velmi získal. Ink and Incapability je nepřekonatelný díl, zvlášť pro všechny milovníky anglické literatury a slovníků. I shall return interfrastically.

Liga gentlemanů (1999) (seriál)

Tenhle seriál nelze popsat slovy. Od Monty Python první skutečně originální počin na poli komedie, který Cleesovi et al. sahá alespoň po ty kotníky.

Dogville (2003)

já si snad toho Foucaulta přečtu

Fargo (1996)

že by odpověd na tarantina?

Epidemie (1987)

tvůrčí proces zachycený v jedinečném filmu o hledání a ztrátě inspirace který dokazuje jak moc je myšlenka prchavá věc

Království - Série 2 (1997) (série)

možná o ždibíček horší než první série především otevřená duchařina a vyvolávání satana řadím do šedého průměru nestrašidelných hororů ale i přesto jako celek je i druhá série vynikajícím počinem který mě chytl a nepustil vše co fungovalo dřív funuje i tady tedy roztřepaná kamera jednotné barevné ladění skvělí herci a především dechberoucí atmosféra

Antikrist (2009)

asi jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Dlouho předlouho mi tento skvost unikal a musím říct, že jsem přicházel o hodně. Twin Peaks je totiž seriál zcela ojedinělý v běžné šedi televizní zábavy. Originální postavy, kde žádná není čistě černá nebo bílá, skvělé herecké výkony, zápletky a zvraty napínavé jak kšandy, úžasná hudba a v neposlední řadě také poselství o ekologii, lásce, lidských a ambicích, to vše činí z Twin Peaks neopakovatelný zážitek. Zejména první série a první půlka druhé byly pro mě jak blesk z čistého nebe. Druhá půlka druhé série mi přišla už lehce natahovaná, na druhou stranu konec vše dokázal napravit svým nečekaným zauzlením. Prostě paráda, jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl, a pokud nebudu počítat komediální, je Twin Peaks asi i nejlepší.