Bláznivá holka (2008)

Hlavní problém tohoto filmu je, že jsem ho viděl krátce po korejském originálu. Méně vtipu, méně dojetí i Pachelbel zněl hůře. Jen herci vypadali lépe.

Dva týdny štěstí (1940)

Mandlová je má srdcová záležitost. Moje nejoblíbenější prvorepubliková herečka, od té doby, co se týče elegance a šarmu, se jí nevyrovnala žádná česká herečka.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Seriál, který u mne vyvolal rozporuplné pocity. Především v nevyrovnanosti hereckých výkonů (Čunderlíková má pořád stejný výraz v obličeji, hrozná Motlová, děsnej Frej). Dávám čtyři hvězdičky především za skvělé výkony Medřické, Janžurové, Štěpánkové, Kopeckého a Kaisera. Nelíbily se mi dějové osy kolem doktora Blažeje (a Iny), doktora Sovy ml. a doktorky Čeňkové, tyto postavy mi nepřirostly k srdci.

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Dříve bych tomuto seriálu dal snad i pět hvězdiček, tak jsem byl tímhle seriálem okouzlen. Ale odstupem času, kdy jsem si nedávno podíval na některé díly, jsem udiven, čím jsem byl tak nadšen. Když ho srovnám s nynějšími seriály, něco mu chybí. Nejspíše jsem byl tak omámen Katie Holmes, že jsem si nevšiml průměrného herectví, nezáživných dialogů či otřepaných zápletek.

Rozum a cit (1995)

Skvěle a lehce natočený film podle známé předlohy. Zdá se mi, že adaptace románů Jane Austenové (Pýcha a předsudek, Emma či Opatství Northanger) jsou více než povedené a dokazuje to, jak je skvěle napsala. Myslím, že Emma Thompson si oscara za scénář opravdu zasloužila. Všechny postavy jsou skvěle vykresleny. Jen nyní mi tento snímek vyvolává více úsměvu na tváři pokaždé, když vidím Hugha Laurieho (jeho Mr.Palmer je úžasný chlapík - takhle si představuji anglického lorda) a často při pohledu na Alana Rickmana (nevím proč, ale skoro vždy se mi vybavil profesor Snape, což se mi u jiných filmů s Rickmanem nestává).

Torchwood (2006) (seriál)

Po prvních dvou dílech nadšení, postupně přišlo vystřízlivění. Nápad, příběhy, efekty - všechno fajn. Ale s čím jsem měl opravdu problém, byl casting. V málokterém seriálu mi byli hrdinové i herci samotní tak nesympatičtí jako tady, především postavy (i herci je znázorňující) Gwen a Owena. V posledním díle první série jsem jim přál opravdu špatný konec. Tři hvězdičky dávám za nápad. Teď se snažím sám sebe přesvědčit ke sledování druhé série. Za druhou sérii přidávám hvězdičku. I na herce jsem si nějak zvyknul. Nejsympatičtější postavy jsou Ianto a Tosh. A konec série velmi překvapující. Tak čekám, co přinese třetí série.

Super drbna (2007) (seriál)

ze začátku nic moc, ale postupně se z toho stala závislost. Vím, že jsou lepší seriály, ale prostě si nemohu pomoci. I love Queen BLAIR.