Kdo s koho (2001)

nenachadzam nejak zvlast uspokojenie v tych zlodejskych krimi. Chlapik sa rozhodne prestat so zlodejinou, dostane ponuku na posledny velky kseft, mladeho machra partaka, planuju, lupia ..... atd atd. Pozeratelny filmik, ktory uz asi nepociti teplo mojej DVD mechaniky, ale nenudil a drzal si ma do konca. A na zaver pripomienka, ze Edwardovi hrat retarda sa dari. Zeby mal male tajomstvo? :D

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

tak na zaciatok asi ocenenie za najnesympatickejsiu, najprotivnejsiu a za prvu osobu z filmoveho platna, ktoru by som pri osobnom styku rad udrel :D ano to co sa podarilo predstavitelke Umbridgovej sa nepodari asi ani niektorym velkym hviezdam. Dalej, konecne sa film o Potterovi vymanil z oneho "rozpravkoveho" ponatia a naserviroval nam temnu, okultisticku a kuzelnu "podivanu". Lepsie slovo v slovencine som nenasiel. Mam taky dojem ze dosadenie Yatesa na stolicku rezisera bolo najlepsie rozhodnutie za vsetkych 5 filmov, a moje poznamky s predchadzajucich dielov o zmenach reziserov (ako kazdy prispel svojim k filmu - v dobrom slova zmysle) sa potvrdilo. Moja nedockavost dalsieho dielu je priam zavistlostou.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

tak konecne sme sa dockali Toho-koho-sme-nemohli-vidiet. Podla mna velmi zaujimavy diel, dosial aj moj najoblubenejsi. Striedanie reziserov asi nebude na skodu, lebo kazdy pridal svoje zeliezko do ohna. Skvela "podivana" pocnuc turnajom, pripravami na ulohy, samotne ulohy, cintorin ... Tesim sa na dalsie diely.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

rozdiel vdaka vymene reziserov je citit. Kym Columbus prezentoval rozpravocku, Cuaron zasiel az do temnejsej stranky. Diel od dielu sa kvalita zlepsuje, ale Radcliffe vzdy vyzera len ako dosadeny panacik.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

dynamickejsie, sviezejsie, akcnejsie a hlavne menej rozpravkove pokracovanie slavnej sagy s menom Harry Potter. Herci uz nevyzeraju ako s materskej skolky, ale uz iba ako zo zakladky. Tesim sa na dalsie diely, ktore este unikli mojej pozornosti.

Sunshine (2007)

nasim odvaznym astronautom scenar hadzal jedno poleno pod nohy za druhym. Tolka beznadej, tolke prekonanie ludskych hranic ci uz nadherne spracovanie vseho vesmirneho stoji za hodnotenie nadpriemer. Jedine co tam vadilo mne osobne bola postava oneho Ikara 1, ktora prisla skor nesmrtelne a nie s nasho sveta ako pomateny clen s cudnymi predstavami.

Scooby-Doo a upíří legenda (2003)

dalsia normalna nie prilis vydarena rozpravocka, kde sa vyuziva vsetko vsetucko z predoslych dielov.

Saw 6 (2009)

diel plny zvratov a vysvetleni. I celkom zaujimave i celkom od veci .-D Plnenie poslednej vole Johna Kramera prinasa nove testovane subjekty aj ozrejmovanie vyberu predoslych. Trosku mozno opakujuce (schvalne alebo neschvalne) sa pasticky, ale v globale po predoslych dieloch je toto vykupenie a nabudenie pred poslednym zaverecnym dielom.