Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný

Poslední recenze (382)

plakát

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série) 

9/10. Neuvěřitelné zjevení, které se automaticky zařadí mezi to nejlepší, co nám seriálová tvorba v roce 2021 nadělila. Audiovizuální prezentace je na první dobrou tím nejčitelnějším plusem a i největší buran v umění musí uznale pokývnout hlavou nad prací, kterou animátoři napříč všemi epizodami vypotili... nepamatuji si tak silný vizuální rukopis, kterému nedělá problém i mix několika stylů a to bez ztráty tolika výživných detailů. V kombinace s hudbou, zvukovou paletou efektů a překvapivě samotnou kompozicí a záběrování je Arcane audiovizuální jednička, od které by se druzí měli učit. Mám jako nováček tohoto světa problém vlastně jen s příliš rychlým tempem a hlavně v druhé polovině s urputnou snahou odvyprávět příliš mnoho na příliš malém prostoru. Počáteční výhoda se díky tomu ke konci proměnila v malé zaškobrtnutí (vývojový proces Jayce budiž příkladem) ale jinak je ta práce se scénářem, výstavbou nového fikčního světa, hromady postav a jejich osobních linek - takřka precizní a k dokonalosti chybí vskutku pramálo. Velká paráda, které se nemusí bát jak fanoušci značky, tak zcela nepolíbení. Více: ZDE

plakát

Eternals (2021) 

7,5/10. Ale jo! Tady se ukazuje, že když Marvel chce, tak to opravdu jde. Chloé Zhao zřejmě měla mnohem volnější ruku než předchozí tvůrci a na nové vesmírné týmovce se to podepisuje náramně. Postavy jdou více do hloubky, projevují několik spekter emocí a hlavně přemýšlí nad tím - co vlastně dělají a jestli je to dobře. Palčivějších otázek a náčrtů o existenci samotného života tu najdeme mnohem více, stejně jako osobitějšího rámování a táhlejších záběrů bez dialogů... je to vlastně v tomhle kolosu jménem MCU hrozně osvěžující a člověk tomu chce každou minutu fandit. Jenže i přes bohatší stopáž se témata rozebírají spíše povrchově a není tu paradoxně tolik prostoru ke komplexnějšímu rozvinutí. Ale snaha se cení. Tentokrát tu totiž nemáme jen bandu sympatických postav (a že jich je!) a řemeslně dobře odvedenou akci (potyčka v lese!) protkanou typickým MCU humorem (tady bych stále ubíral)... tentokrát má film i silnou myšlenku, srdce a chuť vyskočit ze zavedené šablony. Snad se to v budoucnu ještě vykřeše k dokonalosti - našlápnuto je příjemně! Více ZDE!

plakát

Duna (2021) 

10/10. Tady není o čem. Od Avataru jsem neměl pocit, že jsem v kině na podobně velkolepé filmové události a tenhle pocit vytrval po celou dobu delší stopáže, která ve výsledku utekla tak rychle, že jsem během titulků chtěl OKAMŽITĚ pokračování. Velmi unikátní, hloubavá, vizuálně podmanivá scifi odysea, která je stvořena pro velké plátna a filmové fanoušky, kteří chtějí víc, než zábavu a sterilní blockbustery. Pokud vám Duna nesedne - není to její problém. A není to i váš problém. Prostě nedojde k synergii zvoleného stylu, který Denis pro tuhle adaptaci zkonstruoval. A já ho za tenhle odvážný krok miluju. Nikdy by mě nenapadlo, že v kině pocítím podobné emoce, jako když jsem poprvé sledoval Společenstvo prstenu, Novou naději či první Matrix. Duna možná není obsahově a scénářem tak bohatá jako zmíněné projekty... ale díky pečlivé výstavbě fikčního světa a postupném odkládání karet na stůl - rozehrává tak podmanivý a zajímavý prolog k většímu příběhu, že v mém případě nemohu mluvit o ničem jiném, než o filmovém zážitku nejen letošního roku, ale dost možná poslední pětiletky. A to se tu vůbec nebavím o funkčních dramatech, politickém hašteření, designu celého světa, dech beroucí kameře, dokonalé hudbě, perfektně zvoleném hereckém obsazení či dalších proprietách, které dohromady tvoří událost jménem DUNA - na kterou pravděpodobně už nikdy nezapomenu. Ten kdo uvidí tohle scifi porno doma... je čistý barbar a já jdu ještě minimálně 3x koupit lístky, protože druhý díl MUSÍ přijít! Koření pro všechny! Více ZDE.

Poslední hodnocení (3 778)

Hawkeye - Partners, Am I Right? (2021) (epizoda) (E04)

08.12.2021

Hawkeye - Echoes (2021) (epizoda) (E03)

08.12.2021

Kouzla králů (2008) (TV film)

08.12.2021

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

06.12.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série) (S05)

06.12.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Rodinná tradice (2021) (epizoda) (S05E10)

06.12.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Důvěrný rozhovor (2021) (epizoda) (S05E09)

06.12.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Teorie elegance (2021) (epizoda) (S05E08)

06.12.2021

Papírový dům (Netflix verze) - Zbožné přání (2021) (epizoda) (S05E07)

04.12.2021

Reklama

Reklama

Reklama