Simpsonovi - Seriózní Flanders 1/2 (2021) (epizoda)

Jestli tohle má být jedna z nejlepších nových epizod Simpsonů, tak s nimi asi už fakt definitivně končím. Cca od 25. série jde kvalita nových dílů prudce dolů, ale 33. je pro mě (po prvních sedmi dílech) naprostá katastrofa. V tomhle dvojdíle se alespoň nezpívalo, tak za to nechávám jednu hvězdičku, ale jinak hodně smutné, co se se Simpsonovými stalo. Tohle už má s původním seriálem společný jen vzhled postav. Zápletky jsou stále debilnější a ztracené pod nánosem nekonečného množství popkulturních odkazů, "humor" je postavený čím dál více na samoúčelném násilí a hrubosti, a z hlavních hrdinů jsou čím dál větší karikatury sebe sama, takže už se s nimi prakticky nedá ztotožnit nebo je mít rád. Sbohem, můj kdysi oblíbený seriále. RIP

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Miley Cyrus - pro mě doposud "ta zpěvačka, co kdyby nevystupovala polonahá a nekrmila v jednom kuse bulvár svými lacinými oplzlostmi, tak nemá čím zaujmout", v překvapivě solidně zahrané roli podepřené dobře napsaným příběhem. Má to tempo a spád, má to pár silných a zároveň vtipných momentů. Jedna z epizod, ke kterým se rád vrátím :)

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

Nadprůměrně natočené i zahrané drama, které však celou dobu spěje k poněkud neuspokojivému závěru. Přidejme k tomu policii, která prakticky celý díl údajně "nemůže zasáhnout" z opravdu hloupého a nelogického důvodu - navíc mi tu v kontextu Black Mirror chybí prakticky jakýkoli futuristický přesah... Celá epizoda de facto stojí na (velmi přesvědčivém) výkonu Andrewa Scotta, takže o emoce není nouze, ale když naskočily závěrečné titulky, převažoval bohužel alespoň u mě pocit "Cože? A to je celé?".

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Nejdivnější "happy end", co jsem za poslední dobu viděl 😅 Každopádně zajímavý námět i zpracování...

MOST! (2019) (seriál)

Jo! Most je seriál, který v mnoha ohledech balancuje na hraně. A přestože z mého subjektivního pohledu tuhle hranu (trapnosti, vulgarity, přehnané nadsázky...) sem tam (naštěstí poměrně vzácně) překračuje, musím říct, že z výsledku mám vážně radost. Je to správně namíchaná směs humoru s dramatem a myšlenkovým přesahem k tomu. Mám rád momenty, kdy jako divák sám nevím, jestli cítím dojetí nebo se mi chce vyprsknout smíchy :) A Most takových momentů nabízí spoustu...

Stranger Things - Season 3 (2019) (série) odpad!

Nejhorší kvalitativní propad, jaký jsem kdy v jakém seriálu zažil! Z celého seriálu se stává sebeparodie, z původně skvělých postav vlastní karikatury. Díky bohu, že je alespoň druhá série uzavřená dostatečně důstojně, abych snad časem dokázal zapomenout, že jsem tenhle průser bohužel viděl, a při příštím zhlédnutí už si budu konec druhé série vychutnávat coby konec celého seriálu (kterým očividně také měl být). Kdybych Stranger Things vůbec neznal a poprvé jsem se s tímto seriálem potkal ve formátu, jaký přináší jeho třetí série, asi by mi přišel "jen" hloupý a nudný (ale formální kvality by to stále utáhly na nějaké 2-3 hvězdičky) - jelikož ale bohužel vím, čím Stranger Things byly a jak hluboko s touto sérií klesají, je mi líto - nemůžu jinak. Nikdy víc...

The Young Offenders (2018) (seriál)

Začínám opravdu přicházet na chuť britskému/irskému humoru, ve své občasné absurditě i sentimentálních odbočkách :) Tady mě akorát příliš nepotěšilo několik fekálních (rádoby) vtípků - sice jde v průměru o jednu až dvě nechutnosti na díl, takže se to dá přežít, ale i tak to trochu kazí celkový dojem - tento seriál by se rozhodně obešel bez nich. Naopak ale musím přidat za to, že Cork, ve kterém se odehrává děj, mám momentálně asi půl hodiny vlakem, takže poznávám místa, kde se natáčelo, a bavím se autentickým místním slangem i tím, že běžně v ulicích potkávám lidi, kteří mohli být předobrazy jednotlivých postav - čímž je mi celý příběh bližší. Edit: Výše napsané platí pro první sérii - ta druhá jde kvalitativně dost dolů - 2-3 hvězdy.

Upgrade (2018)

Jak už tomu u spletitých sci-fi příběhů bývá, ani zde se autoři nevyhnuli poměrně mnoha momentům postrádajícím logiku. Ale v tomto případě jsem ochotný jim to odpustit. Mělo to spád, efekty byly efektní, cyberpunková atmosféra perfektně vystižená a závěrečné rozuzlení jsem vážně nečekal.

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

Nádhera - jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl (což bych zrovna od epizody Černého zrcadla fakt nečekal). Skvělý nápad, výborně zahrané a navzdory stopáži tomu nic nechybělo.

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

Opravdu temná epizoda - na mě až příliš. Hlavní problém jsem měl ale s postupnou proměnou hlavní postavy, která nepůsobila uvěřitelně (její evidentní výčitky naprosto nešly dohromady s jejím jednáním, a to zejména v závěru). Jinak zajímavý nápad se zařízením na zpětné přehrávání vzpomínek (i když už se něco podobného objevilo v jedné z dřívějších epizod).