Tracey: Fragmenty (2007)

Experiment, který podle mne mohl být mnohem lepší, bylo jen pár úseků, kdy mne i dokonce zajímal, ale většinu z filmu jsem nevěděl na čem jsem.

Vyfič! (2009)

Náramně povedená komedie, zasmál jsem se, odpočinul, co víc bych si mohl přát. Barrymore mě vcelku překvapila, že se jí povedlo vytvořit něco, co mě opravdu bude bavit a jo zvládla to dobře i přesto, že je obsazeno do rolí opravdu málo chlapů, nepamatuji se, který film s tolika ženskýma by se mi líbil:-). Velmi cením herecké výkony, především Page a Marcia Gay Harden, na to že se jedná spíš o takovou "oddechovku", ale i tak má v sobě nějakou další myšlenku... A ještě se mi velmi líbil soundtrack.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Vcelku realistický pohled na nikdy nekončící boj s drogami. Film si na nic nehraje, ale pouze vypráví několik příběhů, každý v jiné fázi obchodu s drogami, které se na určitém místě potkají a opět rozejdou. Každý příběh má mírně jinou "kameru", což mě vcelku zaujalo, především pak ta připomínající lehce dokument. Skvělé herecké výkony. Skvělé, konečně ne zrovna "cooool", zpracování.

Juno (2007)

Krásná a roztomilá komedie o ne zrovna veselém ději. Neuvěřitelně úžasná Ellen Page.

Avatar (2009)

Avatar, Avatar, Avatar, tolik hluku bylo kolem něj, z velké části chápu proč... zaujme velké množství lidí, mne nevyjímaje. U Camerona vidím velikou inspiraci v snad mé nejoblíbenější sérii knih "NADACE/'The Fundation", kde se nachází velmi podobná planeta s názvem "GAIA", jejíž lidé vyznávají i stejnou "filozofii", pokud to tak mohu říci. Ale přejděme k hodnocení filmu. Ve filmu se moc nemluví, není to vůbec na škodu, protože Váš zrak je plně zaměstnán tou krásou, kterou Vám servíruje Cameron nejlépe, jak asi mohl. Mohu ho snad i s nadsázkou nazvat "novodobý němý film". Bohužel příběh už má trhliny. Ve filmu je mnoho míst, kde cítíte, že Vás ten film "drží", ale zároveň, že mu něco chybí, mi v určitých chvílích chybělo větší možnost vcítit se do hrdinů, více je poznat, stotožnit se s nimi... velmi se mi z jedné strany líbil závěr ("válka"), byla krásná po estetické stránce. Jenže mi zde chyběla jakákoli strategie z jedné či druhé strany. Ale nejvíc usměvný byl nehorázně sentimentální konec, že by se lidé dokázali vzdát takového bohatství jen díky tomu, že bylo poraženo jejich pár vojáků a že by to hlavní hrdina nevěděl. Hudba byla vhodná. Pokud jde o herecké výkony, tak mne žádný nijak nezaujal, možná jen negativně - Sigourney Weaver... Lepší 4*

Lítám v tom (2009)

Mám velmi rozporuplné pocity... v některých chvílích mě "Up in the Air" nedokázalo dostatečně zaujmout. Nejnezajímavější byla první část, ve které se jen létalo z města ke městu, občas nějaký vtípek, ale jinak nic. Čím více se ale blížil konec tím víc mne příběh bavil, jen ne zas tak moc. Možná když bych byl starší, tak bych víc ocenil tento sentimentálně snímeček. Na tento film nejspíš zapomenu stejně rychle, jak na blikající tečku na obloze....

Tajemná řeka (2003)

Opět silný příběh, jak jinak, když ho točil Eastwood, opět jsem nemohl odpoutat oči. Film s velmi citlivou režií, ve většině případů skvělými hereckými výkony a podmanivou hudbou.

Spalovač mrtvol (1968)

Velmi pěkně zobrazená přeměna a zfanatizování skvělé hrajícího Hrušinského.

Sherlock Holmes (2009)

Pravdou je, že jsem nakonec čekal ještě něco jiného. Rozhodně to ale nebylo zklamání... Downey opět velmi charismatický, Law, Strong, hudba, příběh výborné, krásný Londýn 19. století i přesto všechno pro mne nejslabší ritchieho film...(revorver, ani trosečniky jsem ještě neviděl)

Výměna (2008)

Krásný film, který vás připoutá a nepustí, od samého začátku až do konce, i když s tím zdlouhavým koncem mi už přestával "sedět".