• Krátkometrážní

Ohňostroj marnosti (1990)

"Já chci, aby ses houpal na elektrickém křesle." Nás, misantropy, ten film těší a baví. Melanie a Kim své pipiny vysekly fakt skvěle.

Nepolíbená (1999)

Tak nějak mám pro tenhle film slabost. Už pro Drew Barrymore nebo Leelee Sobieski. Ale je to marné, Vrať se do hrobu to prostě není...

Lidé z předměstí (1989)

Až na divný konec zábavné. Carrie Fisher měla stále skvělou postavu.

Drtivý dopad (1998)

Některé příběhy chodí po dvou. Tenhle není tak komediální.

Filmáč (2019) (pořad)

Robert a Máša jsou fajn dvojka. Oba mají rádi filmy, oba se o nich umí bavit, oba jsou na kluky... Filmáč mě baví, i když se třeba věnuje filmům, které mě nebaví.

German Angst (2015)

Vždycky se mi líbil Buttgereitův pohled, jeho styl snímání příběhu. A Marschallova preciznost. Obojího se mi v German Angst dostalo měrou vrchovatou. Kosakowski si prostě hrozně chtěl natočit něco horrorového. Námět zajímavý, ale chtít někdy nestačí... Buttgereit (***), Kosakowski (**), Marschall (****).

Přání smrti 3 (1985)

Po prvních dvou syrově realistických dílech přišel svým způsobem úlet. Zábavný úlet. Snad až futuristický obraz příměstského pekla. Divoký západ, který přeskočil v čase a prostoru. Jako oddechová zábava v pohodě.

Zátah (1987)

Aykroyd i Hanks v zajímavě stylizovaných rolích. Mladá Alexandra Paul potěšila. Jen škoda, že občas byl ten humor trochu křečovitý a okatě konstruovaný.